Pomocy. Małe szczurki. Dziwne zachowanie.

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bartekszklarz13
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 07, 2015 5:35 pm

Re: Pomocy. Małe szczurki. Dziwne zachowanie.

Post autor: bartekszklarz13 »

Witam jako że ostatnio dostałem 2 młodych samczyków. maja z 10 cm (tułów) Ale to co mnie dziwi to ich zachowanie. Szczurki nie gryza piją jedzą. Ale non stop siedzą w domku i wychodzą po jedzonko. To mnie jakoś nie dziwi muszą się zaklimatyzować. Niestety szczurki jakoś dziwnie prychaja/kichają lecz tylko jak wezmne je na ręke lub do kieszeni w bluzie żeby ich jakoś oswoić i odłożę ich do klatki . proszę o pomoc. Czy to ze stresu ? powinienem ich zostawić samych. Mam dość zimno w pokoju gdyż mojego pokoju sie nie ogrzewa a w innych pomieszczeniach nie mogę trzymać szczurków ze względu na rodziców. Temperatura to ok 17 stopni mam włączoną lapke i wsadzilem im do tego domku rekaw z bluzy żeby mogły sie tam zakopać i żeby im było ciepło. Nie trzymam w klatce troty gdyż wyczytałem że może im zaszkodzić wiec narazie wyłożyłem klatke recznikiem kuchennym. :-[
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy. Małe szczurki. Dziwne zachowanie.

Post autor: Paul_Julian »

KOniecznie daj im do klatki jeszcze jakieś ciepłe szmatki, zeby sobie mogły zrobić gniazdko. Mogą być kawałki polaru, ręcznik jakiś, bluza dresowa.... Takie rzeczy warto kupić w lumpeksie, bo wiadomo, ze to idzie na straty.
Czasem szczurki prychają na początku, potem przechodzi. Jesli by nie przeszło po tygodniu, albo zmienilo sie w chrumkanie , albo piskanie albo taki dżwięk mokrego palca po szybie - to trzeba iśc do weta.
Zamiast trocin mozna dac do klatki żwirek bentonitowy i nauczyć szczurki kupkac w jednym miejscu http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=20576&

Aha , i koniecznie sprawdz czy to chłopcy : http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=110
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bartekszklarz13
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 07, 2015 5:35 pm

Re: Pomocy. Małe szczurki. Dziwne zachowanie.

Post autor: bartekszklarz13 »

Dziękuje za odpowiedz :) Na pewno jeszcze im tą klatkę wyłożę . I tak na 100% wiem że to samczyki :) Tak brzmi to kichanie :( LINK : http://www.supershare.pl/?d=EC56339A2
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy. Małe szczurki. Dziwne zachowanie.

Post autor: Paul_Julian »

Faktycznie, wyraznie słychać na początku" apsik !".
Mozesz kupić na wzmocnienie syrop Bioaron i codziennie dawać do kilka kropli przez 10 dni. A potem przerwa 2-3 miesiące. Chyba, że coś by się pogorszylo, to wtedy do weta.
Bioaron jest słodki ( nie spotkałem szczura, który by go lubił ) , nie zaszkodzi, a nawet mozna z nim przemycać niektóre leki, i pic samemu. Więc sie nie zmarnuje.
Ale mam nadzieję, ze to tylko takie kichanie z powodu zmiany miejsca.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bartekszklarz13
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 07, 2015 5:35 pm

Re: Pomocy. Małe szczurki. Dziwne zachowanie.

Post autor: bartekszklarz13 »

Rozumiem. Lecz kilka kropel podawać im do picia ? dolać do buteleczki z wodą (125ml) oni tego nie wypija w 1 dzień
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy. Małe szczurki. Dziwne zachowanie.

Post autor: Paul_Julian »

Nie, nalej kilka kropel na łyzeczkę i podaj z łyżeczki. Możesz tez posmarowac ten syrop z łyżeczki na palec i dac ryjkom do zlizania. Jest slodkie i gęste , można tez np. umaczac w tym kawałek biszkopta i dać szczurkom.
Warto, żeby sie nauczyły pić z lyżeczki, bo to zawsze potem łatwiej przy podawaniu leków.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”