Podawanie leku strzykawką

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Shimi
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 9:51 am
Lokalizacja: Lusina k/Kraków

Podawanie leku strzykawką

Post autor: Shimi »

Cześć, moja Klara była na operacji wycięcia gruczolaka, jutro mam jej podać leki m.in. p-bólowy Meloxidyl który jest w strzykawce. Mam 2 strzykawki po 5 mickro cm^3. Będzie to mój pierwszy raz kiedy będę to komuś robił, z człowiekiem było by łatwiej, a ze szczurkiem nie wiem jak postępować. Moje pytanie; jak się to robi?

Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Nie chcę małej zrobić krzywdy. :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Podawanie leku strzykawką

Post autor: noovaa »

Ale masz zrobić zastrzyk czy podać doustnie ? :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Shimi
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 9:51 am
Lokalizacja: Lusina k/Kraków

Re: Podawanie leku strzykawką

Post autor: Shimi »

Doustnie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podawanie leku strzykawką

Post autor: smeg »

Jeśli w jednej strzykawce jest cała jedna dawka leku, możesz spróbować podać jej na siłę do pyszczka - wstrzykując pomiędzy zęby a policzek. Ale najlepiej będzie wycisnąć to na łyżeczkę i wymieszać z jakimś smakołykiem - jogurtem, kaszką, miodem. Możesz kupić w aptece nutridrink, przydaje się do odżywiania szczurów po operacji, które na początku słabo sobie radzą z gryzieniem suchej karmy i podać lek na łyżeczce z odrobiną tego nutridrinka.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Shimi
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 9:51 am
Lokalizacja: Lusina k/Kraków

Re: Podawanie leku strzykawką

Post autor: Shimi »

Karmę je, troche jest załamana kołnierzykiem, ale kładzie sobie siedzenie na szmatce i z niej je, bez trzymania w łapkach. Pani wet mówiła żebym lepiej podał bezpośrednio, więc między ząbki a policzek...

Mam jeszcze pytanie, jak jej zmierzyć temperaturę?
Pani mówiła że ma bardzo obniżoną i przed chwilą dopiero przestała jej przeciekać krez ze szwów, co mnie bardzo cieszy. Liczę tylko że temperatura wróci do normy, bo wydaje mi się, że jest chłodniejsza. Ogrzewam ją okładem z żelu termicznego i buteleczkami z ciepłą wodą.
Awatar użytkownika
Shimi
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 9:51 am
Lokalizacja: Lusina k/Kraków

Re: Podawanie leku strzykawką

Post autor: Shimi »

kładzie sobie jedzenie*
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Podawanie leku strzykawką

Post autor: noovaa »

Ogrzewaj, ale nie przegrzej. Po operacji szczurek ma prawo nie trzymać temperatury.

Metacam możesz podać w jedzeniu, ale w odrobinie czegoś co lubi ( malutko, żeby zjadła w całości ). Antybiotyki podajemy w produktach bezmlecznych.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Shimi
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 9:51 am
Lokalizacja: Lusina k/Kraków

Re: Podawanie leku strzykawką

Post autor: Shimi »

Dziękuję, pomocne informacje praktycznie od ręki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”