Mocz z krwią

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nats96
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 11:09 pm

Mocz z krwią

Post autor: Nats96 »

Ratunku ;(
Zauważyłam u mojej szczurzycy, że siusia moczem z krwią.
Nie mam pojęcia dlaczego, chyba nawet ostatnio jest jakaś taka bardziej ospała ;/
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Mocz z krwią

Post autor: Snajperka »

Wizyta u weta wskazana. Tak z opisu to może być wszystko... Jeśli jest bardziej ospala i sika na czerwono to trzeba ją pokazać weterynarzowi jak najszybciej.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mocz z krwią

Post autor: smeg »

Być może to infekcja układu moczowego albo krwawienie z macicy. Czy krew jest widoczna tylko w moczu, czy też sama w okolicy pochwy? http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=43288 - tu masz listę polecanych weterynarzy, jedź do jednego z nich. http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15779 - tutaj druga lista. Nie idź do pierwszego lepszego weterynarza na osiedlu, bo tacy najczęściej nie mają pojęcia o gryzoniach i mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Prawdopodobnie trzeba będzie szczurce zrobić badanie moczu, więc dobrze byłoby, żebyś miała już próbkę idąc do weterynarza. Kup w aptece małą strzykawkę (ok. 2 ml), wyparz wrzątkiem plastikowy transporter albo małą klatkę i wsadź tam szczura, bez żadnej ściółki i wyposażenia, na goły plastik. Możesz zamontować tam niekapiące poidełko. Czasem od razu, czasem dopiero po kilku godzinach szczur nasika, wtedy szybko wyjmij go z klatki (żeby mocz nie wsiąkał w futro) i strzykawką spróbuj ściągnąć jak najwięcej moczu z kuwety. Najlepiej, żeby udało się zdobyć ok. 1 ml, wtedy badanie będzie bardziej miarodajne. Trzeba to zrobić tuż przed wizytą u weterynarza, bo mocz może leżeć tylko kilka godzin. Najlepiej rano, bo większość lecznic musi wysłać materiał na badanie do laboratorium, a te działają w większości wyłącznie rano. Na noc przed próbą pobrania moczu możesz szczurce dać dużo soczystych warzyw, a wodę w poidełku posłodzić nieco miodem, żeby chętniej ją piła i później więcej sikała. Pomoże jej to także w wypłukaniu bakterii z pęcherza.

W jaki sposób w ogóle zauważyłaś tę krew w moczu? Jeśli to kropki koloru krwi np. na ręcznikach papierowych w miejscu, gdzie śpi, to może to porfiryna z noska, a nie krew z moczu?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nats96
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 11:09 pm

Re: Mocz z krwią

Post autor: Nats96 »

Zsiusiała się przy mnie. To był mocz zmieszany z krwią. Nie zauważyłam żadnej infekcji.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mocz z krwią

Post autor: Paul_Julian »

A nie jadła wczesniej buraczków ? Po buraczkach/czerwonych chrupkach mocz jest ciemniejszy/czerwony. Ale jesli nie jadła ostatnio nic takiego, to koniecznie do weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mocz z krwią

Post autor: smeg »

Mocz zmieszany z krwią to właśnie może być objaw infekcji pęcherza lub nerek. Nie wiem, jak inaczej chciałaś "zauważyć infekcję".
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”