Ogon Szczura :(

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pepciu8
Posty: 39
Rejestracja: sob lut 07, 2015 5:59 pm

Ogon Szczura :(

Post autor: pepciu8 »

Bawilem sie ze szczurkiem i o sciane walnalem przypadkowo lokciem ale tam byl ogon mojego szczura i teraz ma strzesznie bordowa koncowke ogona i piszczy prubuje go uspokoic zeby zasnal co mam robic???? nie zrwacam uwagi na kropki i inne bo pomagam mojemu pupilowi
[*] Szura :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: Paul_Julian »

Moze to tylko krwiak/siniec. Na razie daj szczurka pod bluzę, albo w rękaw. Niech sobie tam spokojnie posiedzi chwilę. Albo do klatki, tam poczuje sie bezpiecznie. Warto zrobić chłodny okład na ogonek ( choćby z mokrego ręczniczka), to uśmierzy ból. Jesli siniak sie powiększy, albo szczurek bedzie osowialy, to najlepiej do weta, zeby zobaczył co sie tam dzieje.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
pepciu8
Posty: 39
Rejestracja: sob lut 07, 2015 5:59 pm

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: pepciu8 »

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz pomaga mu glaskanie po karku i wszedl na chamak i przykrylem go kieszenia od polaru , a przed chwila dalem mu polowe jajka (ugotowanego) szczur czuje sie juz lepiej ale z bordowego zmienilo sie w strasznie ciemny fioletowy. Za godzine napisze czy cos sie zmienilo
[*] Szura :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: Paul_Julian »

Daj mu kompresik chłodny na ogonek, powinno pomóc. Końcówka ogona jest bardzo unerwiona ( sam ogon też) i czasem nawet szczypnięcie spowoduje krwiak. Dlatego tez nie podnosimy szczurów za ogon - w skrajnych przypadkach możnaby nawet urwać koniuszek ogona, lub zerwać skórę.
Aha, i może się okazać (np. za kilka dni) , że szczurek odgryzie sobie ten kawałek ogonka. Moze się tak zdarzyć jak ogonek uschnie i będzie "martwy".
Ale podejrzewam, ze jutro już bedzie dużo lepiej.


Tak na przyszlość - białko (jajko, twarożek, ser żółty, mięsko) dajemy raz w tygodniu i nie za dużo ( połowa jajka mu calkiem wystarczy). I jesli nie ma kumpla - zaadoptuj z forum, bo to zwierzaczki stadne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
pepciu8
Posty: 39
Rejestracja: sob lut 07, 2015 5:59 pm

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: pepciu8 »

Nie zaadoptuje (mam zamalą klatke a kasy nie mam bo na akwarystyke wydalem 1000zł w ciagu ostatniego miesiaca) i sie codziennie z nim po 1-3 godziny dziennie bawie i szczur jest zadowolony :) . Przejechalem palcem z 2 min temu po tym fioletowym kawalku i prawie wogle nie zapiszczal a jakbym to z 40 minut temu zrobil to by piszczal w nieboglosy. Jak sie polepszy to wrzuce zdjecie szczurka teraz nie bo nawet wyjsc nie chce.
[*] Szura :'(
pepciu8
Posty: 39
Rejestracja: sob lut 07, 2015 5:59 pm

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: pepciu8 »

I daje mu jajko raz na 1-2 , ser na 1-3 tygodnie a karme dla psa (na ladniejsze futro) daje 4 kuleczki raz w tygodniu.
[*] Szura :'(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: olgapsiara »

1-3 godziny to za mało. Może jakby było to 20 godzin to by się oko przymknęło ;) Powiem Ci tak, albo ( minimum ) 2 szczury , albo w ogóle ....

Ps. Jakie wymiary ma twoja klatka ?
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: Paul_Julian »

Często mozna trafić na tansze używane klatki, albo ktos swoją oddaje, bo niepotrzebna. Tutaj http://www.rattycorner.com/odds/calc.shtml jest klatkowy kalkulator.
Na dwa ogony łatwiej trafić klatkę niż na więcej :)
A drugi szczurek jest potrzebny, bo człowiek nie jest w stanie zastapić szczura. Trzeba je tylko prawidlowo połaczyć.
Nie musisz kupowac klatki w tym miesiącu, a ani adoptowac już teraz. Ale warto się rozejrzeć, i za miesiąc juz się postarać.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
pepciu8
Posty: 39
Rejestracja: sob lut 07, 2015 5:59 pm

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: pepciu8 »

Ja nie wiem czy mam samca czy samiczke . I ciezej bedzie dobrac . A czy zamiec i samiczka moga byc w jednej klatce i jakie wymarty powinny miec dwa szczury?
[*] Szura :'(
pepciu8
Posty: 39
Rejestracja: sob lut 07, 2015 5:59 pm

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: pepciu8 »

Ale jak 20 godzin dziennie??? czyli mam spac cztery godziny nie chodzidz do szkoly i zadnym innym zwierzakiem sie nie zajmowac tylko szczurem???/
[*] Szura :'(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: olgapsiara »

Czy twój szczur ma jajeczka ? :P
Samiec i samica nie mogą być w jednej klatce ;)
Na dwa szczury klatka 60×40×70 ( dł. , szer. , wys. )
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: olgapsiara »

No i właśnie o to chodzi, że nie spędzisz z nim 20 godzin więc musisz mu zaadoptować szczura TEJ SAMEJ PŁCI ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: Paul_Julian »

Oldze chodziło o to, że szczur się nudzi jak Ty jestes w szkole albo śpisz. Nie bierz tych 20stu godzin tak dosłownie. Kiedy śpisz, albo Cie nie ma, ogon moze bawić sie z drugim ogonem.

Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=110 jest temat o tym jak rozpoznac czy ma sie samca czy samiczkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
pepciu8
Posty: 39
Rejestracja: sob lut 07, 2015 5:59 pm

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: pepciu8 »

,,Jeżeli pod ogonem ma on odbyt to chlopiec" czy to prawda? Jak tak to mam samca
[*] Szura :'(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogon Szczura :(

Post autor: olgapsiara »

Ma wiszące coś ? :P
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”