Grzybica(?) i nieoswojony szczurek z zoologa

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
julczi
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 21, 2015 1:16 pm

Grzybica(?) i nieoswojony szczurek z zoologa

Post autor: julczi »

Trzy dni temu pojechałam po szczurka, niestety do zoologicznego, gdyż mieszkam w trochę mniejszym mieście i nie miałam innego wyboru, bo odebranie zwierzątka z innego miasta byłoby dla mnie sporym problemem... Ale przejdźmy do rzeczy. Mój szczurek się mnie boi, cały czas siedzi w swoim domku, rzadko kiedy je, a jak już wyjdzie i przejdę obok to ucieka. Nie byłabym zmartwiona, gdyby latał po klatce (jest spora), ale on cały czas się chowa... Myślałam żeby wziąć mu przyjaciela, wtedy byłoby mu lepiej, ale tu zaczyna się większy problem. Szczurek ma prawdopodobnie grzybicę, całe uszy ma w brzydkich krostkach, byłam u weta i dał mi lekarstwo, ale powiedział, że grzybicę można i leczyć nawet do siedmiu miesięcy. Zaproponował, że może lepiej byłoby go oddać i wymienić na zdrowego szczurka, ale ja nie mam serca, żeby to zrobić... Za to dochodzi wielki problem z zaaplikowaniem mu tego lekarstwa, bo się cholernie boi człowieka. Ugryzł moją mamę, teraz chodzi z napuchniętym palcem i modli się, żeby nie trafić do szpitala. Naprawdę nie wiem co mam robić, drugiego szczurka nie kupię, bo boję się, że się zarazi. No i do tego ten problem z oswojeniem. Wiem, że to dopiero trzy dni, ale coraz bardziej wątpię, że kiedyś mój szczurek do mnie przyjdzie na mizianie... Co byście zrobili na moim miejscu? ??? :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Grzybica(?) i nieoswojony szczurek z zoologa

Post autor: Paul_Julian »

To nie grzybica, tylko na pewno świerzb. Zmień weterynarza. Grzybica pojawia sie na ciele w postaci kółek. Swierzb to niemal pewniak przy szczurkach z zoologa. http://szczury.org/viewtopic.php?p=957411#p957411 Jest zarazliwy dla innych zwierząt, ale dla ludzi nie. Bez obaw. Poczytaj ostatnie wpisy w temacie, zeby się dowiedziec jeszcze o czyszczeniu klatki przy świerzbie itd. Bo to też ważne, żeby świerzb nie wrócił.

Na świerzb podajemy na karczek 1 kroplę ivermektyny ( dostaniesz u weta, kosztuje jakieś 10 zł) . I potem następną za 10 dni ( nie pózniej) i 3cią dawkę za następne 10 dni. Jesli wet nie ma ivermektyny, to popros o Advokate dla kotów. Tego podajemy 1 kroplę i wystarcza taka jednorazowa dawka. Nie zgadaj się na żadne Frontline ani Fiprex, bo moga szczurka zabić podane w zły sposób.
Ostatecznie można prysnąć Insektinem.

Teraz dalej. Mamie przekaż, żeby nic się nie martwiła i do szpitala iśc nie musi. Chyba, że dostanie gorączki lub chyba , ze ugryzienie jest spore i nie można zatamowac krwawienia.
Zwykle ugryzienie goi sie kilka dni, jak zwykła ranka. Trzeba przemyć, nalozyc plaster i trzymać palec z plastrem z dala od szczura.
Domowy szczur jest bezpieczny i nie ma strychniny w ogonie ( strychnina to substancja roslinna i dziki szczur tez jej nie ma).

Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=31475 masz o treningu zaufania - przeczytaj na spokojnie.
Większość szczurków z zoologa boi sie czlowieka, ma świerzb, albo zamiast samcem okazuje się być samicą z młodymi.
Dlatego najlepiej nie kupować tylko zaadoptowac z forum. To jest darmowe i masz szczurka przyzwyczajonego do ręki.

Ale o tym pomysl za miesiąc, jak wyleczysz szczurka ze świerzbu. Bo dwa szczurki tzreba potem odpowiednio połaczyć , żeby sie zaprzyjazniły i muszą być tej samej płci.

Nic się nie martw, świerzb nie jest taki straszny, rzadko potrzeba więcej niz kilka dawek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”