Szczurek siedzi w ciemnościach.

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KKICZS
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 18, 2015 7:42 pm

Szczurek siedzi w ciemnościach.

Post autor: KKICZS »

Coś dziwnego się dzieje ze szczurkiem. Mam go niecały miesiąc, ale był już do mnie przywiązany, na spokojnie z drugim szczurkiem podbiegały do mnie i wdrapywały się na ręce gdy otwierałem klatkę. Jednak gdy kilka dni temu było ciepło, ale jeszcze nie gorąco i nie wiał wiatr wziąłem go na spacer dookoła bloku. Wtedy wszystko się zmieniło, szczur nie jest taki jak dawniej. Po dwóch dniach zamiast biegać wesoło, łapać kota za ogon (spokojnie, kot nie jest do nich wrogo nastawiony, jest to stara, leniwa kicia która polubiła szczury, nawet z nimi śpi i wszystko jest dobrze, a szczury same do niej podbiegają) czy po prostu dociekliwie przeszukiwać pokój zaczął się chować w ciemnych miejscach. Chyba spadł mu trochę apetyt, bo tak jak kiedyś zjadał wszystko co mu się dało to teraz odkłada sobie to do domku i to wciąż leży nietknięte.
Wie ktoś co mogło się z nim stać?
Jako hipotetyczny powód wybrałem to wyjście na zewnątrz, bo to jest najbliższe jego zmianie wielkie przeżycie, ale jednak przez te dwa dni był jeszcze normalny.
Trochę się o niego martwię, bo drugi ogonek jest taki jak dawniej...
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek siedzi w ciemnościach.

Post autor: olgapsiara »

możliwe, że ma zapalenie płuc :-\
Ja bym się z nim jak najszybciej wybrała do weterynarza
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek siedzi w ciemnościach.

Post autor: Paul_Julian »

Na wszelki wypadek weż szczurka d weta. I nie zabieraj go więcej na dwór. Moze podrózować w transporterku do weta, ale transporter musi byc owiniety reczikiem i wlozony do duzej torby. Zostawiamy kilka otworków w transporterku nie zakrytych.

Siedzenie w ciemnosciach moze być powodowane ciekawością i chęcią pospania sobie w spokoju, ale to że spadł mu apetyt, już nie jest dobre.
Szczurki to zwierzaki stadne i Twój szczurek powinien miec kumpla tej samej płci. Ale nie kupuj, tylko zaadoptuj z forum, bo szczurki ze sklepów są w bardzo zlych warunkach ( nie tylko w sklepie, ale równiez za nim tam trafią)
http://szczury.org/viewforum.php?f=4
Potem szczurki trzeba odpowiednio połączyć, zeby sie polubiły http://szczury.org/viewforum.php?f=16
Ale koniecznie musza być tej samej płci, bo nie powinny sie rozmnażac.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
KKICZS
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 18, 2015 7:42 pm

Re: Szczurek siedzi w ciemnościach.

Post autor: KKICZS »

Szczur nie jest sam, ma kolegę. Jeden szczur został przeze mnie zaadoptowany, a drugi kupiony bo akurat w moim mieście nikt się nie ogłaszał że odda szczurka. Co do tego apetytu to nie jest tak, że nic nie je. On je i to chętnie, tylko wcześniej był strasznym żarłokiem, a teraz tyle ile tamten. Pójdę z nim do weterynarza dopiero w poniedziałek jeśli nic się nie zmieni, dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek siedzi w ciemnościach.

Post autor: Paul_Julian »

A, to super, ze jest sam :) Jak coś, to zawsze da się zorganizowac tranport z innego miasta.
Jesli chętnie je, to moze nic sie nie dzieje ??? Chomikowanie to normalna sprawa, jesli to ten ze sklepu, to moze zjadał wiecej na zapas ?
Weekend to pora leniuchowania dla zwierzaków, i szczury lubia ciemne kąty. Obserwuj szczurka, czy nie ma innych objawów, szczególnie czy nie jest osowialy i czy chętnie sie bawi z kumplem. I czy nie wydaje róznych dziwnych dzwięków - piskania, gruchania, gwizdania. Nie musisz iśc od razu w poniedziałek.

Olgapsiara trochę sie rozpędziła z zapaleniem płuc ;) Gdyby tak było- to by gruchał i gwizdal na potęge.Ale fakt, że od spaceru na dworze, czy nieosłonietego transportera łatwo móglby się nabawić choroby pluc.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
KKICZS
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 18, 2015 7:42 pm

Re: Szczurek siedzi w ciemnościach.

Post autor: KKICZS »

Nie wydaje żadnych dźwięków. Nie wiem czy z kolegą się lubi, czasem zdarzy im się pobić i wtedy je rozdzielam, ale to rzadko się zdarza. Żadnej depresji przez monotonię też raczej nie dostał, bo codziennie biegają po mieszkaniu. Osowiały chyba nie jest, bo gdy tylko dam im możliwość wyjścia to wybiega gdzieś na szafkę a nie siedzi w domku. Mam nadzieję, że wszystko jest dobrze.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek siedzi w ciemnościach.

Post autor: Paul_Julian »

To moze lepiej jesli najpierw poobserwujesz go przez kilka dni. Wydaje mi się, ze to jednak takie chwilowe lenistwo jest. Moja albinoska ostatnio tez nigdzie nie wychodziła, wrecz myslalem ze wreszcie się ustatkowała. Ale potem zaczeła znowu rozrabiać :)
Jesli jednak cos by Cię zaniepokoiło, szczurek nie miał ochoty nawet na smakołyki, wydawał dziwne dzwieki, albo był cały napuszony dłuzej niż dzień- to wtedy lepiej idz do weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”