Błagam, POMOCY!

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lotta06
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 15, 2015 9:30 am

Błagam, POMOCY!

Post autor: lotta06 »

Nie wiem co mam robić, jak mam pomóc mojemu szczurkowi. Na miesiąc wyjechałam z kraju, nie mogłam go zabrać ze sobą. Zaraz po moim wyjeździe zaczął drapać się po lewym boku. Kiedy wydrapał sobie ranę, mój tato przemywał ją herbatą. Później zrobił się guz, ale weterynarz stwierdził, że to pewnie od tego, że szczurek ma uczulenie i się drapie. Po moim powrocie zastałam Archimedesa w strasznym stanie. Guz wielkości piłeczki do tenisa stołowego, rana na nim wydrapana, że hej. Zaniosłam go do innej lecznicy - zdiagnozowano nowotwór. Pani weterynarz mi powiedziała, że szczurka nie warto operować, bo może się nie wybudzić z narkozy, a guz wygląda na złośliwy. Oprócz tego, że jest jeden duży, jest kilka małych. Stwierdziła także, że mogę go przynosić na zastrzyki, żeby się nie drapał, ale muszę go obserwować. Zabrałam go z powrotem do siebie. Mało je, ciężko mu chodzić, nie odsuwa się w chwili, kiedy chcę go pogłaskać. Z lewego oczka zaczęła mu lecieć krew(nie wiem, czy drapie, czy co, bo nie daje mi się dotknąć). Pytałam jeszcze jednego weta, co w takim wypadku robić - zaproponował eutanazję. Serce mi pęka, nie wiem jaką decyzję podjąć...

Nadmienię tylko, że Archi miał kolegę, Teslę, lecz trafiłam do szpitala i rodzice się nimi opiekowali - Tesla zadławił się chrupkiem ;___;
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błagam, POMOCY!

Post autor: Etche »

sa dwa wyjscia. Albo podjac ryzyko operacji, ale pomoc mu odejsc.
Pyszczek nie może z tak dużym guzkiem się męczyć.
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błagam, POMOCY!

Post autor: Etche »

albo pomoc mu odejść*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”