Wypadek szczurka!! Co teraz robić?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
somenthe
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 29, 2014 5:44 pm
Lokalizacja: Szczecin

Wypadek szczurka!! Co teraz robić?

Post autor: somenthe »

Proszę o szybkie odpowiedzi!!!

Szczurzyca ponad miesięczna bawiła się, a w pewnym momencie chciała przedostać się między kratkami i jej główka wylądowała pomiędzy (ostęp spory, po prostu nie mogła się przecisnąć i przeraźliwie piszczała). Po dłuższej chwili ją wydostałam, odsuwając kratkę. Jest przerażona, nie mówiąc już o krwi - nie potrafię zlokalizować miejsca krwawienia, bo nie ma żadnej rany, jest czysta.Być może to moja krew, bo mnie pogryzła. No ale całą rękę miałam czerwoną. Uspokajałam ją na sobie, siedziała w miejscu przerażona. Wiem, że najbardziej uspokoi ją klatka, więc przykryłam ją czarnym materiałem i odpoczywa - ma ciemność, więc pewnie to jakoś pomoże. Teraz jak oddycha, wydaje dźwięk, którego wcześniej nie wydawała - podobnie, jak ją nawołuję. Ciężko mi to określić. Co robić? Stała prawie non stop bez ruchu.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wypadek szczurka!! Co teraz robić?

Post autor: Paul_Julian »

Bardzo możliwe, że ma troche przytkany nos, bo zalała sie porfiryną ze stresu i dlatego wydaje dziwne dzwięki. Te dzwieki powinny przejsc po max godzinie. Jesli stan się pogorszy, albo cos Cie niepokoi - najlepiej iśc do jakiejś lecznicy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
somenthe
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 29, 2014 5:44 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wypadek szczurka!! Co teraz robić?

Post autor: somenthe »

To dobrze... Dałam jej jogurt, warzywka - powoli wcina.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Wypadek szczurka!! Co teraz robić?

Post autor: yss »

Mogło jej coś spuchnąć od tego urazu i ma problem z oddychaniem.
Ale my tego przez internet nie stwierdzimy.
Jeżeli normalnie się rusza, je, nie ma oczu jak talerze, to nie powinno być groźne (chociaż może jednak być, tu żadnej gwarancji nikt nie da). Ja bym do weta się wybrała... Jeśli jakiś przyjmuje.
Szczury z reguły mają wypadki lub nagłe choróbska w sobotę po południu, w dzień egzaminu...

Zabezpiecz klatkę, żeby nie wkładała głowy, o ile to możliwe. Jakie klatka ma odstępy? Dla malucha 1,4 cm to chyba max.
ten się nie myli, kto nic nie robi
somenthe
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 29, 2014 5:44 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wypadek szczurka!! Co teraz robić?

Post autor: somenthe »

Małe odstępy, idealnie. Nie chodzi o pręty jak normalnie są, tylko to jako taka ozdoba na dachu, ale tak, że nie ma opcji żeby normalnie tego dotknęła. Dopiero jak chodzi po klatce to dopiero. Siedzi w kącie, ale jak już wyciągam rękę to powoli podchodzi, więc nie jest źle. Moje pytanie - lepiej nie ruszać jej na jakiś czas, żeby wszystko wróciło do normy, czy żeby przebywała ze mną? bo jednak jak ją biorę, to znowu szybko oddycha i strach w pewnym stopniu wraca. Dokładnie taka klatka - http://image.ceneo.pl/data/products/639 ... ielony.jpg w tym żółtym się zaklinowała
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wypadek szczurka!! Co teraz robić?

Post autor: Paul_Julian »

Ta klatka jest zdecydowanie za mała na dwie dziewczynki ( 51-x-35-x-52). Tutaj sobie przejrzyj dział klatek http://szczury.org/viewforum.php?f=165
Taka 60x40x60 już mogłaby byc na dwie. To taka minimalna by była i na allegro znajdziesz taką za 100-120 zł chyba.

Jesli szczurka zaczyna Ci sie stresowac na rekach, to lepiej niech sobie siedzi u siebie i odpoczywa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
somenthe
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 29, 2014 5:44 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wypadek szczurka!! Co teraz robić?

Post autor: somenthe »

Ale to jest tylko zdjęcie! Chodzi o model, a mój rozmiar jest o wiele większy! Dosłownie chodziło mi tylko o to, jakie ma pręty. Spokojnie :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”