Chloniak

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
iwoncia8405
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:52 pm

Chloniak

Post autor: iwoncia8405 »

Witam

Czy ktoś miał może do czynienia z chłoniakiem. U mojego szczurka (rok i siedem miesięcy) wykryto chłoniaka. Niestety jest już w kilku miejscach. Pani weterynarz stwierdziła, że lepiej już nie robić operacji. Szczurek jest ruchliwi tak jak zawsze, apetyt również bez zmian. Dostał jedynie lek przeciwbólowy Metacam ale ona nie ma bóli a tak bynajmniej mi się wydaje. I teraz nie wiem co robić. Czy są może jakieś leki spowalniąjące chłoniaka? W piątek idę kontrolnie do weterynarza z drugim szczurkiem więc jeśli mógłby mi ktoś coś polecić byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Chloniak

Post autor: Tofcia »

Tak są ale czego dotyczy chłoniak? Hormony i leki są które przyhamują rozrost tylko to czeka Cię szprycowanie szczurci do końca życia.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
iwoncia8405
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:52 pm

Re: Chloniak

Post autor: iwoncia8405 »

Węzły chłonne. Właśnie zauważyłam dużą gulke przy tylnej łapce. Jeszcze wczoraj tego nie miała.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Chloniak

Post autor: Tofcia »

Nie można edytować. Na takiego guza wiem, ze lekarze stosują jad z tarantuli.Popytaj moze pomoże to Twojej.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
iwoncia8405
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:52 pm

Re: Chloniak

Post autor: iwoncia8405 »

Ok dzięki jutro zapytam
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Chloniak

Post autor: Tofcia »

Wiem, ze to pomogło wielu zwierzakom w tym szczurkom. To jest właśnie na nieoperacyjne guzy.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
iwoncia8405
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:52 pm

Re: Chloniak

Post autor: iwoncia8405 »

Zapytam na pewno. Ale bardzo wystraszył am się tym gazem z tylu rośnie w bardzo szybkim tempie. Jeszcze czegoś takiego nie widziałam
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chloniak

Post autor: Paul_Julian »

Nie sądzę, żeby jad tarantuli ( theranecron) pomógł. Ma za zadanie dokładniejsze odgraniczenie guza od otaczających tkanek, przygotowanie do wycięcia.
Chłoniak sa nowotworami tkanki limfatycznej, i przez to sa bardzo paskudne :( Ale doczytałem, że te, które sa umiejscowione w jakimś punkcie - można wyciąć.

Pisałaś, że mieszkasz w Niemczech- może spróbuj popytać o dobrego weta na niemieckim forum ? Może ktos by sie podjął wycięcia dopóki szczurka jest w dobrym stanie ogólnym ?

Znalazłem taką stronę http://farbratten.com/tieraerzte-fuer-r ... auskennen/
Może coś pomoze.

I tutaj http://www.rat-nose.de/ratten_krankheiten_tierarzt.htm polecają, zeby szukać na tym forum http://www.rattenforum.de/phpbb/taanfrage.php ale tam sie trzeba zarejestrować.
Nie znam tak dobrze niemieckiego, ale spróbuj się zarejestrowac i popytac ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Chloniak

Post autor: Tofcia »

Szczurek ma prawie 2 latka i chyba dlatego wet nie chce operować.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chloniak

Post autor: Paul_Julian »

Tofcia, rok i 7 miesiecy, to nie jest "prawie" :) I spokojnie mozna operowac nawet 3latka ( na narkozie wziewnej), jesli pozwoli na to stan ogólny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chloniak

Post autor: Paul_Julian »

Paul_Julian pisze: I tutaj http://www.rat-nose.de/ratten_krankheiten_tierarzt.htm polecają, zeby szukać na tym forum http://www.rattenforum.de/phpbb/taanfrage.php ale tam sie trzeba zarejestrować.
Nie znam tak dobrze niemieckiego, ale spróbuj się zarejestrowac i popytac ?

Iwoncia, własnie zauwazylem, ze Duana jest w Niemczech http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 Nawet jesli nie blisko Ciebie, to moze pomóc szukać :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”