Szybki przyrost wagi i gulka po lewej stronie.

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
betson188
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 30, 2014 12:38 am

Szybki przyrost wagi i gulka po lewej stronie.

Post autor: betson188 »

Witam
Mam problem z jednym z moich szczurków. W ciągu paru dni przytył niesamowicie ( waży prawie pol kilo), ma potężny,twardy brzuch,a po lewej stronie mam wrażenie jakby była tam jakaś spora gulka. Co to może być, i co w miare możliwosci mogę zrobić sam pomijając narazie wizytę u weta? Szczurek ma 6 miesięcy. Poniżej wstawiam zdjęcia... Pare dni wcześniej był niewiele grubszy od swojego kolegi...
Obrazek
Obrazek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Szybki przyrost wagi i gulka po lewej stronie.

Post autor: ol. »

Czy szczurek się załatwia normalnie ?
Nie zwlekaj z wizytą u weta, bo to może być zaparcie, a może być coś bardziej poważnego. Zresztą u zwierząt z tak szybką przemianą materii jak szczury, nawet zaparcie trwające kilka dni to już bardzo poważna sprawa, grozi zatruciem całego organizmu. Plus nie wiadomo jaka jest tego przyczyna. Idź jeszcze dziś do weta znającego się na gryzoniach, bo przy takim rozdęciu i nieznanych przyczynach, sam nic nie zdziałasz, a im dłużej to trwa tym bardziej zwierzak cierpi.

Gulka na boku, trudno stwierdzić po zdjęciach;/ Może być ropień, może jakaś pochodna od stanu brzuszka, też specjalista stwierdzi to najlepiej.
betson188
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 30, 2014 12:38 am

Re: Szybki przyrost wagi i gulka po lewej stronie.

Post autor: betson188 »

Powodem był ogromny guz w całym brzuszku. Został uśpiony..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”