Szczurek i maść z nagietka

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lisdel
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 27, 2015 5:41 pm

Szczurek i maść z nagietka

Post autor: Lisdel »

Mam ważne pytanie. Dzisiaj doszło do bardzo stresującego dla mnie incydentu, który jest moją winą. Z pewnych powodów muszę stosować maść z nagietka, przyśpieszającą gojenie ran i dzisiaj, wychodząc z pokoju, po którym buszowali moi chłopcy zostawiłam zamknięte pudełeczko z maścią na biurku( i tutaj popełniłam duży błąd). Miałam tylko zaparzyć herbatę i wrócić, ale zostałam zagadana przez tatę, co sprawiło, że chłopcy byli sami z jakieś dziesięć minut, to wystarczyło bym po powrocie znalazła ich na biurku, a pudełeczko było otworzone... Aiko miał maść na pyszczku i łapkach, u drugiego z panów, Nicka, nie zauważyłam. Boję się, że Aikoś mógł zjeść trochę tej maści i dlatego pytam, czy może to wywołać jakieś nieprzyjemne skutki. Całość miała miejsce jakieś pół godziny temu, od razu zamknęłam ich w klatce, by móc obserwować. Na razie nie zauważyłam nic niepokojącego poza tym, że Aikoś pije więcej niż zazwyczaj...
Chodzi mi konkretnie o tę maść:
Obrazek
Boję się, że od któregoś ze składników może coś się stać moim panom, a mieszkam na wsi... do najbliższego weterynarza, który zna się na szczurach mam jakieś 45km i pojawia się również kwestia tego, że gdyby nastała taka potrzeba, wątpię czy tata( sama jestem niepełnoletnia) zawiózłby mnie do miasta czy tym bardziej pożyczył mi pieniądze na wizytę u weterynarza. Mama jest za granicą i nie przepada za moimi chłopcami, więc tym bardziej odpada...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek i maść z nagietka

Post autor: Paul_Julian »

Nic się nie stanie :D Masć nagietkowa jest bezpieczna. Zwykle jak się szczurkom posmaruje pod noskami ( na kichanie), to wszystko zliżą. Moje też kiedyś dorwały maść na wybiegu, otworzyły i podjadły.
Ta maśc po prostu zbyt kusząco pachnie :)
Gorsze sa maści nieziołowe, z alkoholem, dezodoranty w sztyfcie, kosmetyki,kleje czy farby.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Lisdel
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 27, 2015 5:41 pm

Re: Szczurek i maść z nagietka

Post autor: Lisdel »

Dziękuję za odpowiedź, niezłego się stracha najadłam, nie chciałabym żeby chłopcom coś się stało przez to, że zostawiłam maść w dostępnym miejscu.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek i maść z nagietka

Post autor: unipaks »

W wypadku gdy gryzoń zje coś mogącego zaszkodzić, nie obawiaj się jak najprędzej podać węgiel lekarski - 1/2 tabletki, można rozpuścić w wodzie, dodać odrobinkę dropsa dla gryzoni. Węgiel lekarski dobrze w domu mieć. :)
Leki i kosmetyki oraz środki czyszczące bezwzględnie trzeba chować poza zasięgiem szczurków, one tak łatwo wszędzie niemal potrafią się dostać.
Miejmy nadzieję, że nic łakomczuchom nie będzie ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”