Choroby Prznoszone przez Szczury

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
żaża
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 03, 2015 7:09 am

Choroby Prznoszone przez Szczury

Post autor: żaża »

Witam, zakupiłam jakiś czas temu szczura i czytałam że szczury mogą przenosić na ludzi choroby i troszkę mnie to przeraziło szczerze powiem. I tak się zastanawiam jakie są szansę jeśli szczur przebywa tylko w moim towarzystwie na spacerze czy też w domu kiedy po nim biega, żadnych innych zwierząt nie ma proszę o szybką odpowiedź dziękuję :)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Choroby Prznoszone przez Szczury

Post autor: Morgana551 »

W dzisiejszych czasach nie słyszałam żeby szczur hodowlany zaraził człowieka jakąkolwiek chorobą.

Ponad to szczury to zwierzęta stadne i nie mogą żyć samotnie. Adoptuj jak najszybciej mu towarzysza tej samej płci.

Dodam też, że ze szczurami nie wychodzimy na dwór. Jest to dla nich ogromny stres, mimo, że czasem tego nie widzimy, szybko mogą się przeziębić lub łapnąć pasożyt. Spokojnie wszołami czy świerzbem też się nie zarazimy jednak możemy pasożyt przenieść na innego zwierzaka.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”