Usunięcie guza przewodu mlekowego a błędnik?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cradle666
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 04, 2015 12:24 am

Usunięcie guza przewodu mlekowego a błędnik?

Post autor: Cradle666 »

Cześć. Tak jak w temacie, czy usunięcie guza przewodu mlekowego może mieć wpływ na błędnik? Mój szczur miał zabieg usunięcia guza jakieś 1,5 tygodnia temu i w sumie wszystko było ok ale wczoraj zauważyłam, że szczur ma przechyloną główkę, przewraca się i ogólnie czasami jakby ciągnął jedną z nóg, głównie tylnych :'( Wydaje mi się, że szczur kiedy miał jeszcze guza dziwnie 'posługiwał się' nóżką przy guzie, ale myślałam, że to on jest winowajcą i po zabiegu będzie ok.Sama wysnułam wniosek, że chodzi o błędnik choć nie wiem czy jest on dobry. Dzisiaj wieczorem idziemy do weterynarza, ale po prostu nie daje mi to spokoju. Czy ktoś miał taki problem ze szczurkiem?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Usunięcie guza przewodu mlekowego a błędnik?

Post autor: smeg »

To może być zapalenie ucha - ale wtedy to raczej zbieg okoliczności, nie ma to nic wspólnego z usunięciem guza. Operacja mogła jedynie osłabić szczura, przez co choroba zdołała się rozwinąć. Druga opcja to guz przysadki mózgowej, wywoływany przez żeńskie hormony - tak samo jak guzy przewodu mlekowego. Czyli operacja nie spowodowała tych problemów, ale mogą mieć one wspólną przyczynę z powstałym wcześniej guzem.

Zapalenie ucha leczy się silnymi antybiotykami, guz przysadki mózgowej wymaga podawania leków z kabergoliną do końca życia.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Cradle666
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 04, 2015 12:24 am

Re: Usunięcie guza przewodu mlekowego a błędnik?

Post autor: Cradle666 »

To już chyba wole zapalenie ucha :-\ Dzięki wielkie za odpowiedź! Dam znać jak wrócę od weta :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”