Żółty nalot, drapanie

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
julczi
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 21, 2015 1:16 pm

Żółty nalot, drapanie

Post autor: julczi »

Nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na moje pytanie, jednak jeśli gdzieś już był podobny problem to wybaczcie. Piszę, ponieważ... Mam dwa szczury, które bardzo mocno się drapały. Zabrałam je do weta, dostały ten zastrzyk na wszystkie pasożyty (dwa razy w dwutygodniowym odstępie czasu), plus Pani powiedziała, że jeden ma łojotok (żółty nalot na skórze, Rysio ma białą sierść, która również zabarwiła się przez to na żółto). Wet powiedziała, że ten łojotok może być przez to drapanie, że poczekamy, zobaczymy. No i minęło już trochę czasu, Stefan już się nie drapie, z Ryśkiem to jest tak, że nadal się drapie, ale mniej, a ten "łojotok" nie znika. Jak myślicie, jechać znowu do weta, czy umyć szczurasa Nizoralem czy jakimś innym szamponem na problemy skórne na własną rękę? I nie wiem już czy to ten żółty nalot jest powodem drapania, czy to coś innego...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Żółty nalot, drapanie

Post autor: Paul_Julian »

Żółty nalot to pewnie samczy łupież. Szczurów się nie myje, można tylko ewentualnie przecierać nizoralem, i potem mokrym gazikiem. Zwykle trochę znika po kastracji.
Ogranicz podawanie białka do raz w tygodniu ( jesli oczywiscie podajesz więcej), i można zrobić temu co sie drapie zeskrobinę - może coś sie uchowalo z pasożytow.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”