dziwne drżenie

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
DDrex
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 2:44 pm

dziwne drżenie

Post autor: DDrex »

Witam , kupiłem wczoraj ogonka który ma 4 tygodnie, niepokoi mnie drżenie całego ciałka z odgłosem jakby grzechotania ( podobnym do szczękanie zębami) jest osowiała i prawie cały czas śpi i mało co je. Raz na jakis czas wyjdzie i wypije trochę mleczka dla niemowląt . Czy młode szczurki oderwane od matki mają taki obiaw ?? Kupiłem od niej tez szczurka o tydzień starszego (5 tygodni) który nie ma tych objawów .
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: dziwne drżenie

Post autor: ol. »

Szczurek został za wcześnie oddzielony od matki, ale jeśli faktycznie ma 4 tygodnie (możesz wstawić zdjęcie?) to powinien już jeść stały pokarm.
Utrzymująca się osowiałość ani szczękanie zębami nie są normalne u szczurka w tym wieku. To oznaka albo silnego stresu związanego z nowymi warunkami (jak się zachowuje ? jest oswojony ? zaciekawiony klatką ? jak reaguje na dźwięk, ruch, Ciebie ?), albo niestety objaw chorobowy (ma oprócz tego nastroszone futerko ? nie wydaje się chłodniejszy w dotyku niż 2 szczur ?).
Jeśli do jutra się nie ożywi i nie zacznie normalnie jeść nie zwlekaj z wizytą u weterynarza znającego się na szczurach. U takiego maluszka choroby rozwijają się bardzo szybko i równie szybko trzeba reagować, żeby nie skończyło się źle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”