Podejrzenie przysadki - stan mojego szczura się pogorszył

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Podejrzenie przysadki - stan mojego szczura się pogorszy

Post autor: Paul_Julian »

Fancy pisze: Je też lepiej, przestał maczac dziubek w kaszcze i normalnie je. Odzyskałam troszkę nadziei, ale i tak zastanowię się jeszcze nad tym dostinexem jutro.
oo, to jest postęp! Przysadkowe szczury (przed leczeniem) nie jedzą poprawnie, tylko nurzają pyszczek w jedzeniu i wlasciwie tylko je rozgarniaja na boki. To wygląda tak jakby próbowały jeść brodą albo nosem, i jeszcze w taki nieskoordynowany sposób, to tu to tam.
Czasami koordynacja nie wraca tak zupełnie, ale to nie problem dla ciekawskiego szczurka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
ulkens
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 31, 2016 5:39 pm

Re: Podejrzenie przysadki - stan mojego szczura się pogorszy

Post autor: ulkens »

Fancy pisze:Swoją drogą w możliwych skutkach ubocznych Dostinexu jest też skłonność do niepohamowanego uprawiania hazardu, więc cóż, pozostaje mi schować karty kredytowe i liczyć, że obędzie się bez skutków ubocznych :)
o bozeh hahahahahahahahah mistrzostwo no obyś nie miała szczurzego pokerzysty
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Podejrzenie przysadki - stan mojego szczura się pogorszy

Post autor: Fancy »

[quote="Paul_Julian"]Przysadkowe szczury (przed leczeniem) nie jedzą poprawnie, tylko nurzają pyszczek w jedzeniu i wlasciwie tylko je rozgarniaja na boki. To wygląda tak jakby próbowały jeść brodą albo nosem, i jeszcze w taki nieskoordynowany sposób, to tu to tam.[/quote]
Dokładnie to robił mój Sneeze jeszcze dzisiaj rano, teraz mam wrażenie, że je już normalniej chociaż ciągle bardzo powoli i dalej się brudzi. Mam nadzieję, że to już jakiś postęp, który zwiastuje kolejne. Póki co cieszę się, że już nie muszę karmić go strzykawką, wcisnelam w niego kaszki, nutridrinka i paszteciku tyle ile się dało i teraz dam mu odespac trochę do rana i się zregenerować :) muszę Jeszce rozejrzeć się za tym Royal Canin Convalescence, o którym wspomina [b]ol.[/b], bo chociaż na co dzień szczur słodkie lubił, to dziś pod koniec karmienia musiałam mu mieszać czekoladowego nutridrinka z pasztetem, żeby jeszcze dojadł troszkę (pychotka :/)
Mój szczury pokerzysta i ja jeszcze raz dziękujemy za pomoc i rady i czekamy co wydarzy się dalej, teraz już odrobinę bardziej optymistycznie
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Podejrzenie przysadki - stan mojego szczura się pogorszy

Post autor: Paul_Julian »

Royal Canin Convalescence dostaniesz u weta , 10 zł za saszetkę. To taki proszek do rozrabiania z wodą, nie gęstnieje jak kaszki. Mozna dodac sinlaku jesli mu nie posmakuje :)
Pierwszą większa poprawę na pewno zobaczysz w oczkach. Bedzie patrzec bardziej skupionym wzrokiem i reagować.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Podejrzenie przysadki - stan mojego szczura się pogorszy

Post autor: Fancy »

Niestety stan szczurka był dzisiaj już bardzo zły, nie protestował nawet przy karmieniu strzykawką, nie jadł nic, ledwo się poruszał. Dostał drugą dawkę leku, ale zero poprawy. Byłam u weterynarza i powiedział, że to nie wygląda na typową przysadkę, bo sparaliżowane jest całe ciałko, przy przysadce podobno zaczyna się od przednich kończyn i inaczej to wygląda. Ponieważ biedaczek wyglądał już dzisiaj tak, jakby miał zaraz paść i prawie nie było z nim kontaktu, pozwoliłam go uśpić. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, może lek by jeszcze zadziałał, może ktoś potrafiłby go jednak wyleczyć... Ale dowiedziałam się, że na sterydach był od poniedziałku, a z dnia na dzień działo się coraz gorzej i bałam się, że umrze w nocy w męczarniach.
Jest mi zbyt ciężko, by napisać coś jeszcze, mam tylko nadzieję, że postąpiłam słusznie. Biedaczek już się nie męczy. Dobranoc, Sneeze :(
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Podejrzenie przysadki - stan mojego szczura się pogorszy

Post autor: Paul_Julian »

Ech, a tak już sie lepiej zapowiadało :(
Przykro bardzo, ale postąpiłaś słusznie. Jesli steryd miał pomóc, to pomoga od razu, więc to mogło być coś innego. Czasem tak jest, ze nie wiadomo co. Moze guz w głowie, i gdzies uciskał jakies partie i stąd takie objawy....
Walczyliscie dzielnie, teraz na pewno jest mu lepiej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
ulkens
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 31, 2016 5:39 pm

Re: Podejrzenie przysadki - stan mojego szczura się pogorszy

Post autor: ulkens »

o boooze :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
wspolczuje bardzo bardzo, Trzymaj sie! :(((((
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Podejrzenie przysadki - stan mojego szczura się pogorszy

Post autor: Fancy »

Dziękuję Wam bardzo za słowa współczucia, będę za nim bardzo tęsknić, ale wiem, że teraz ma się lepiej i jest już spokojny. Staram się skupić na drugim szczurku i zbudowaniu mu nowego stada :( co to tak naprawdę było - nigdy się nie dowiemy. Może wylew, może udar, może guz albo zapalenie. Wszystko postąpiło zbyt szybko, by zbadać na czas i leczyć :(
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”