Porfiryna z nosa szczura - Chyba jest chory ;(

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
RileyEveline
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 07, 2016 9:18 pm

Porfiryna z nosa szczura - Chyba jest chory ;(

Post autor: RileyEveline »

Witajcie.
Mój szczurek ostatnio ma brązowe wycieki z nosa... Udało mi się wyczytać, że jest to porfiryna...
Znalazłam sporo wątków na ten temat, ale żaden z nich nie pasuje do tego co dzieje się z moim szczurkiem...
We wszystkich przypadkach jakie znalazłam szczurki zachowywały się dalej normalnie, mój natomiast :
- Gdy oddycha słychać takie dziwne "pukanie"
- Wydaje mi się bardziej śpiący
- Nie ma apetytu... Dzisiaj nawet próbowałam przekupić go pastylkami smakowymi na które zawsze reaguje z ożywieniem i nic...
Piszę tutaj, bo niestety wypłatę mam 10-go a aktualnie (ponieważ niestety ktoś mi umarł) nie mam środków na zabranie szczurka do weta... Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Porfiryna z nosa szczura - Chyba jest chory ;(

Post autor: ol. »

Pukanie może być z zapchanego noska, ale jeśli szczur nie chce jeść i jest ospały to wskazanie do jak najszybszej wizyty u weta. Spróbuj pożyczyć od kogoś pieniądze, albo poproś weta o przedłużenie płatności. Do 10-go w takim stanie nie czekałabym, u szczurów choroby rozwijają się - i pogłębiają - bardzo szybko niestety;(
RileyEveline
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 07, 2016 9:18 pm

Re: Porfiryna z nosa szczura - Chyba jest chory ;(

Post autor: RileyEveline »

Kurcze tak właśnie myślałam... Najgorsze jest to, że jutro rano jest pogrzeb, później stypa... Nie wiem jak mam to ogarnąć ;( Nie wypada nie pojawić się na pogrzebie... A szczurek potrzebuje lekarza ;(
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Porfiryna z nosa szczura - Chyba jest chory ;(

Post autor: ol. »

Przykro mi:(
W domu jedyne co możesz zrobić, to sprawdzić czy ne jest wychłodzony, a jeśli tak dogrzać go trochę (butelka z ciepłą wodą owinięta w skarpetkę) i w ramach pokarmu dać mu coś miękkiego, a pożywnego - kaszkę, jakiś kleik, możesz spróbować pokarmić z palca, żeby chociaż trochę pojadł i nie osłabił się dodatkowo, oprócz choroby.
Jednak tylko tyle zrobisz sama, a tu najwyraźniej potrzeba diagnozy i odpowiednich leków;(
Może jakoś uda Ci się zorganizować, trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Porfiryna z nosa szczura - Chyba jest chory ;(

Post autor: Paul_Julian »

A moze rano dałoby się komus podrzucić szczurka, zeby mógł z nim pójsc do weta ? Spisałabyś wszystkie objawy na kartce i dała tej osobie. U weta mozna zostawić np. swoje namiary i nr telefonu i obiecac wpłate zaraz po wypłacie. Niektórzy sie godza na taki układ, lub na częsciową spłate.
Bardzo przykra sytuacja z pogrzebem :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”