Niunia odeszła :-( co się stało?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Eldydreda
Posty: 46
Rejestracja: pn gru 19, 2016 1:23 pm

Niunia odeszła :-( co się stało?

Post autor: Eldydreda »

Witam!
Rano znalazłam w klatce nieżywą Niunię. Sytuacja jest przedziwna, wczoraj nic jej nie dolegało, kompletnie nic. Biegała po mieszkaniu, jadła, wyglądała na zupełnie "zdrową". Cabaser ostatnio dostała w środę.
Rano przed wyjściem do pracy zajrzałam do klatki sprawdzić czy dziewczyny mają wodę, a ona leżała na dole w kuwecie na boczku z wnętrznościami z jamy brzusznej na zewnątrz. Co się stało?????
To wyglądało tak, jakby wybuchł jej brzuszek. Musiała odejść dużo wcześniej, bo była już zupełnie sztywna. Obejrzałam klatkę nie było śladów krwi (myślałam że rozpruła ten brzuszek gdzieś), przecież szczury nie wybuchają :-((((((((
Mąż mówi że może szamotały się z Popi i ta ją ugryzła? ale żeby aż tak??? one się uwielbiały, non stop miziały, iskały, spały razem????
Ja wiem że była chora i mogła odejść w każdej chwili ale co stało się z jej brzuszkiem?
Dzieci zrozpaczone, ja też ledwo jestem się w stanie skupić w pracy. Co siię mogło stać?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niunia odeszła :-( co się stało?

Post autor: Paul_Julian »

Bardzo mi przykro :( Najprawdopodobniej odeszła z powodu choroby związanej z przysadką ( mógł tez być guz w okolicy mózgu lub w mózgu), a jej koleżanka zajęła sie urzadzeniem szczurzego pogrzebu. Wiele zwierząt po prostu traktuje padłych towarzyszy jako żródło białka, i sprząta przy okazji, zaczynając często od brzuszka. To dość drastyczne, ale taka jest natura i mimo oswojenia i tego , że szczury sa zwierzętami laboratoryjnymi - nadal moze sie to zdarzyć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Eldydreda
Posty: 46
Rejestracja: pn gru 19, 2016 1:23 pm

Re: Niunia odeszła :-( co się stało?

Post autor: Eldydreda »

Dziękuję za odpowiedź :-(
Czyli to jednak możliwe że ten brzuszek to sprawka Popi? mąż tak mówił ale jakoś nie dopuszczałam do siebie tej możliwości.
Strasznie mnie to dziwi że odeszła tak nagle. Kompletnie nic nie zwiastowało tego :-( nawet przestala kuleć na łapkę, wszystko się pięknie wygoiło. O 22 jak zamknęłam je w klatce wcinała kolację jakby nigdy nic, a rano taka niespodzianka :-(
ehhh
Eldydreda
Posty: 46
Rejestracja: pn gru 19, 2016 1:23 pm

Re: Niunia odeszła :-( co się stało?

Post autor: Eldydreda »

Mam jeszcze jedno pytanie.Popi jest młodziutka ma ok 7 mieś,nie chcemy aby była sama.Czy to że tak "potraktowała"Niunię po śmierci nie sprawi że będzie agresywna w stosunku do ewentualnej towarzyszki?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niunia odeszła :-( co się stało?

Post autor: Paul_Julian »

Niunia mogła sie nawet zakrztusic, do sie zdarza i zdrowym szczurom.
Co do zachowania Popi - to nie była agresja, i nie jest powiedziane, ze tak samo zrobi gdy odejdzie inna szczurka. Takie "sprzątanie" jest zachowane w genach. I nie jest związane jak kiedyś myślano, np. z niedoborem białka czy głodem.
Tym sie nie martw. Jak postarasz sie dobrze połaczyć szczurki, to bedzie wszystko ok.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”