Dziwne zachowanie szczurków

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Anka&Elza
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 12, 2017 9:09 pm

Dziwne zachowanie szczurków

Post autor: Anka&Elza »

Witam,
Przeszukałam forum i nie znalazłam odpowiedzi dlatego pisze i proszę o szybka odpowiedz..

Kilka tygodni temu kupiliśmy dwie dziewczynki, zbadane po zakupie przez weterynarza.
Wszystko było Ok do wczoraj. Jedna z dziewczyn Ania wieczorem zaczela dziwnie popiskiwać. Dzisiaj jak wymieniłam szmatki w legowisku to bardzo śmierdziały moczem. Jak chciałam wsiąść Ankę na ręce znowu zaczęła popiskiwać i popuściła siku, zauważyłam tez ze narządy rodne ma opuchnięte i śmierdzi od niej moczem. Je i pije wodę normalnie, ogólnie była bardzo aktywna, dziś je wypuściłam żeby poszłaby na sofie, Ania schowała sie pod poduszki i tak tam siedziała cały czas, gdzie wcześniej wszędzie było jej pełno.

Co to może być? Wybrać sie do weterynarza? Druga nie popuszcza i nie śmierdzi, ale od wczoraj zaczęła atakować Anie.
Miał ktoś podobna sytuacje i może coś doradzić, bo zaczynam sie martwić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zachowanie szczurków

Post autor: unipaks »

Powinnaś pójść z nią do weta, może toczy się jakiś stan zapalny dróg moczwych/rodnych albo jeszcze coś innego, co wymaga pomocy specjalisty. Nie zwlekaj, bo jej zachowanie wskazuje, że szczurka cierpi i potrzeba prędko wdrożyć leki. Jeśli udałoby Ci się złapać próbkę jej moczu (np do wyparzonej chorobówki), z pewnością ułatwiłoby to sprawę wetowi.
Trzymam kciuki za małą!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”