[OCZY] czerwone plamy

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: Anita »

Żabie się coś stało :(
Jedno oko ma czerwone... nie całe, ale większą część...
Wygląda strasznie... co jej się stało?
Zachowuje się zupełnie normalnie, biega po pokoju, nie mam żadnych innych objawów? Mogła jej pęknąć jakaś żyła, czy co?
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: nezu »

Jedna ze szczurek wild to miala. Uraz mechaniczny.
Idz z nia do weta ale nie martw sie na zapas..
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: Anita »

Do jakiegoś dobrego weta, czy zwykły wystarczy?
Czy ona widzi na to oko? Boli ją? :(
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: nezu »

Anita przewaznie to tylko tak groznie wyglada...Twoja szczurka ma wylew w tym oku. Na pewno ja boli ale nie tak zeby je sobie uszkodzila.
Wet nie musi byc specjalista, oko kazdego zwierzaka wymaga tego samego leczenia wiec powinien dac sobie rade.
No juz, zmykaj, nie ma co zwlekac.
Szczurce wildmoon oko zagoilo sie bardzo szybko i bez zadnych skutkow ubocznych. Twojej pewnie tez..
Trzymaj sie tam..:)
A potem daj znac co powiedzial wet
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: Dixi »

Mogło pęknąć jej naczynko w oku i nastąpił wylew. Lepiej jednak odwiedź weta - dobrego - nie znam domowych sposobów na zaradzenie temu przypadkowi.
Pozdrawiam,
Aguśka
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: Anita »

To nie był uraz mechaniczny. To wylew.
Pani powiedziała, że jakbym przyszła później, to by nie przeżyła :( A i tak jej stan nie jest do końca pewny. Krwawienie było spowodowane niodoborem (nieprzyswajalnością?) witaminy K dostała trzy zastrzyki wtym jeden z wit.K (resztę powiem potem, byłam zbyt nieprzytomna by zapamiętać). Pani powiedziała, że jest nieciekawie :( i że to może być genetyczne (hemofilia?) Mam przyjść jutro na oględziny...
Na oko (jeśli przeżyje :( ) może nie widzieć, może jej zanikać, ale to akurat jej nie przeszkadza... pytałam czy jej dawać albo reszcie wit.K, w tabletkach jest taka sama, jaką dostała w zastrzyku, ale powiedziała, że nie, ale obserwować. Żabę, czy nie traci apetytu (całe szczęście nic na to nie wskazuje...) a resztę, czy nie leci im krew z nosa, łapek, czy nie ma śladów na klatce i czy nie ma krwistych bobków... (zrobiłą u weta takiego...)
Moja mała Żabeczka :cry:
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: WildMoon »

Moja miala oko kompletnie zalane krwia. Wygladalo szkaradnie. Czarny szczur z czerwonym jednym okiem.
Ze stalo sie to w Niedziele wieczorem, a klinika byla zamknieta, zasiegnelam porady mojego kolegi - sanitariusza. (Dodam, ze mala w ten dzien strasznie zaczepiaja i wdawala sie liczne bojki.)
Sanitariusz wyslal mi roznorakie fotki medyczne z urazami oka i stwierdzil, ze jesli oko jest kompletnie zalane krwia, i NIE MA uszkodzen rogowki, oczko powinno sie zagoic w ciagu tygodnia.
Krew zeszla calkowicie w niespelna 4 dni od urazu. (To byl tez wylew, spowodowany urazem mechanicznym).
Ale oczywiscie zdarzaja sie i inne przypadki.
Z urazami oka u szczurow nie spotykam sie po raz pierwszy. Lecz radzilabym w kazdym wypadku zasiegnac porady weta. Czy wet postawi wlasciwa diagnoze, zalezy juz od weta...
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: Anita »

No właśnie, a ona nic sobie nie zrobiła... biły się bardzo dawno...
Teraz jak patrzyłąm na jej oczko (po zastrzykach) wygląda, jakby było do połowy wypełnione krwią... i ma jeszcze taką białą plamę w jednym miejscu. Apetyt ma, chociaż trochę senna i osłabiona mi się wydaje...
Jak ją głaskałam po główce, to właśnie to oko zamykała, a drugie nie.
Jutro idę jeszcze raz, zobaczę co będzie i powiem, żeby mi wetka napisała nazwy tych zastrzyków...
Teraz siedzi mi w kapturze, taka spokojniutka...
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: Mada »

Ja również miałam podobny przypadek, ale zdecydowanie wybrałam weta specjalistę - okulista. Podał jej antybiotyk dopyszcznie i potem przez jeszcze 7 dni i oczko wyglądało super.
Więc jeżeli masz taką możliwość przejdź się z małą do okulisty. Oglądnie dokładnie oko i zdjagnozuje.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: Anita »

Okulista - a możeszs podać jakiegoś? Bo chyba nigdy się nie spotkałam...
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: Anita »

Już mam te zastrzyki co dostała Żaba:
22.02
Vitakon - to ma być coś z wit. K
Cyklo...macenina (?)
Traumeel
23.02
Vitakon
Cyklo...macenina (?)

Myślę, że się poprawiło, krew w oku pociemniała, zachowuje się w dalszym ciągu normanie i już nie robi krwistych bobków (oby tak dalej)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Vitacon to wlasnie wit.K
Mam takie tabletki.

Trzymam kciuki zeby bylo ok. :*
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[OCZY] czerwone plamy

Post autor: Anita »

Już ma prawie czarne oko... wygląda normalnie, tylko ma bardziej przymknięte niż drugie... chyba wszystko w porządku, choć nie wiem czy ona w końcu widzi czy nie widzi na to oko... :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”