[SIERŚĆ I SKÓRA] mokre i tluste futro przy ogonie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SIERŚĆ I SKÓRA] mokre i tluste futro przy ogonie

Post autor: jutka »

Funkcja Szukaj coś nawala, więc ryzykuję i zakładam temat, który być może już był. Najwyżej się potem sama wykasuję :D

Zaniepokoiłam się mocno, bo Layla od rana ma mokre futerko przy nasadzie ogona i na tylnych łapach. Najpierw myślałam, że może spała we własnych siuśkach, albo że Szoszana ją tak obsikała/obśliniła w ramach dominacji, ale to by wyschło do tej pory.
Druga możliwość - wlazła w coś tłustego i wystarczy ją wykąpać. Zanim jednak posunę się do tak drastycznych środków jak kąpiel, wolę wykluczyć możliwość choroby, bo chorego szczura nie chcę męczyć.
Trzecia możliwość - czy u szczura może wystąpić przetłuszczanie się sierści, nadczynność gruczołów łojowych?
Cztery - jakby to był chomik, to bym pomyślała, że to choroba mokrego ogona, ale u szczurów chyba nie występuje?
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] mokre i tluste futro przy ogonie

Post autor: Mycha »

Zapalenie cewki? Nie wiem, moja Miłość to miała. Ogonek, tylnie łapki i tyłeczek był mokry i żółty- poprostu siusiała bez opamiętania.
Udaj się do weterynarza jeśli wyglada to tak jak opisałam, albo poczekaj jeszcze jeden dzień- jeśli się wybrudziła powinna się umyć.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
123mka
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 28, 2005 11:36 am

[SIERSC I SKORA] mokre i tluste futro przy ogonie

Post autor: 123mka »

moja szczurcia też tak miała -prze zprzypadek weszła do swojej miseczki z wodą i cały tyłeczek mokry.Nie mozesz po prostu tego wytrzeć?
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[SIERSC I SKORA] mokre i tluste futro przy ogonie

Post autor: moni »

Ja także bym poczekała i zobaczyła czy sie umyje, a jeżeli tak to czy podobna sytuacja sie powtórzy.
Powąchaj to w czym jest umazana.Jezeli siuski to możliwe,że jest to o czym wspomniała Mycha-zapalenie cewki.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SIERSC I SKORA] mokre i tluste futro przy ogonie

Post autor: jutka »

Dzięki za rady :) Na szczęście dzisiaj jest już czyściutka i suchutka, ale będę jeszcze obserwować. No i dlaczego ja jej wtedy nie powąchałam? ja głupia :oops:
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”