[NIE MAM POMYSLU] apatia, ciezki oddech, ospalosc - Kreska

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
line
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 5:16 pm

[NIE MAM POMYSLU] apatia, ciezki oddech, ospalosc - Kreska

Post autor: line »

Witam, jestem po raz pierwszy i proszę o radę - być może ktoś będzie mógł mi pomóc. Przeszukałam forum, ale nie znalazłam konkretnych informacji na interesujący mnie temat.
Szczurcia ma ok. 1,5 roku, coś niedobrego dzieje się z nią od jakiegoś czasu. Z aktywnego żywego szczurka zmieniła się w leniuszka. Bardzo szybko się męczy, większość czasu spędza na spaniu. Odrobinę ciekła porfiryna z noska i oka - podawałam echinaceę i vibovit. Pomogło- z oczka nie cieknie w ogóle, z nosa śladowe ilości. Za to aktywność szczurki nie wzrosła ani odrobinę. Udałam się do weta - obejrzał szczurkę, zbadał mocz, stwierdził niedoczynność wątroby. Podał trzy zastrzyki, skontrolował za dwa dni i wydawało się, że jest ok - chwilowa poprawa rzeczywiście była. Chwilowa, bo dzisiaj szczurka ma się znacznie gorzej - zapadły jej się boki, oddycha szybko, jakby z trudem - nie charczy, nie kaszle, nie kicha, ale obserwując ją widzę, że coś jest nie tak z oddechem. Apetyt raczej dopisuje, żywo reaguje na jedzonko, bardzo dużo pije i tym samym dużo sika - 4 razy w ciągu kilku godz. zmieniałam jej kocyk. Widać, że chciałaby pobiegać, ale szybko sie męczy.
I teraz pytanie, co to może być? Płuca? Niewydolność serca? Do weterynarza mogę iść dopiero we wtorek - lecznice w święta nieczynne. Jak mogę jej pomóc?
123mka
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 28, 2005 11:36 am

[NIE MAM POMYSLU] apatia, ciezki oddech, ospalosc - Kreska

Post autor: 123mka »

moja szczurka ma podobne objawy ,ale nie ma zapadnietych boków ,ale za to spuchnięty pyszczek.Jutro wybieram się do weterynarza -zobaczymy co jej przepisze może by to pomogło też twojej szczurce?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NIE MAM POMYSLU] apatia, ciezki oddech, ospalosc - Kreska

Post autor: krwiopij »

jak pomoc? malo... :roll: bez weta bedzie trudno... :-( mala na pewno dostala sterydy i stad poprawa... po dwoch dniach przestaly dzialac i objawy wrocily z cala moca... sluchaj, zajrzyj tutaj: http://www.szczury.org/viewtopic.php?t=5376... teraz mozesz tylko trzymac mala w cieple, pilnowac, zeby sie nie odwodnila i po prostu byc blisko... trzymam za was kciuki...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NIE MAM POMYSLU] apatia, ciezki oddech, ospalosc - Kreska

Post autor: ESTI »

Też jest tak, że szczurki poważnieją z wiekiem i nie są tak bardzo aktywne.
Ale w Twoim przypadku to chyba jakieś choróbsko. Być może ma coś z serduszkiem i dlatego ma te problemy z oddychaniem...trudno powiedzieć...
Byłeś u weta?
Obrazek
line
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 5:16 pm

[NIE MAM POMYSLU] apatia, ciezki oddech, ospalosc - Kreska

Post autor: line »

Dzięki za zainteresowanie i rady.
Wczoraj wieczorem z Kreską było już bardzo niedobrze, nie przyjmowała pokarmu, nie piła. Problemy z oddychaniem gwałtownie nasiliły się, bardzo osłabła. Późnym wieczorem próbowałam skontaktować się z weterynarzem. Bez skutku - w telefonie automatyczna sekretarka, w domu nikogo nie zastałam.
Dzisiaj przelewała mi się przez ręce. Odwracała mordkę na widok jedzenia, nie chciała pić, kiedy podawałam jej kropelki wody na palcu. Walczyła z oddechem. Raniutko wyruszałam z nią do weta - tym razem innego. Chorowała na serce...
Musiałam uśpić Kreskę. Zasnęłą spokojnie, bez cierpienia...
Była moim pierwszym i jedynym szczurkiem. Rozbestwiony pupilek rodziny i znajomych, zawsze towarzyska, nieposkromiona, wesoła.
Jeszcze wczoraj tak dzielnie walczyła...
:cry: :cry: :cry:
klogier
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 22, 2005 9:32 am

[NIE MAM POMYSLU] apatia, ciezki oddech, ospalosc - Kreska

Post autor: klogier »

Moja tez dopiero odeszła. Wiem jak smutno . Ta bezsilność , że nie możesz już więcej zrobić... WSPÓŁCZUJE CI MOCNO. TRZYMAJ SIĘ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NIE MAM POMYSLU] apatia, ciezki oddech, ospalosc - Kreska

Post autor: ESTI »

Niezwykle współczuję...[']

Dzielnie walczyłeś o małą...
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NIE MAM POMYSLU] apatia, ciezki oddech, ospalosc - Kreska

Post autor: krwiopij »

przykro mi... z taka choroba naprawde niewielkie miala szanse... :(

[']
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”