[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: jokada »

Jednak mimo nadzieli na normalność Oskara widze że cos jest nie tak.
układ trawienny (kichy?) nie dziłaja tak jak trzeba

po szczurze trzeba sprzatać jak tylko zrobi kupe
która notorycznie jest za rzadka i śmierdząca

bede małego próbowac odrobaczac jeszcze, ale jakos watpie oby to pomogło
obawiam się że to jeszcze jeden skutek chowu wsobnego i po prostu jakaś genetyczna wada

:-(
no ale co zrobić
kocham go mocno i tylko chciałabym żeby mi cierpliwości na te częste sprzatnia starczyło

____________________________________________________________________________

i tez przy okazji - mam pytanie
czy sa na forum jakies szczury 'specjalnej troski' ?
wymagające szczególnej opieki?
jakiej ?
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: sopocianka »

Współczuję.
Jakiś czs temu wybierałam nieczystości Okrucha codziennie aż mu nie przeszedł rozstrój.
Ale w Twoim przypadku węgiel leczniczy pewnie nie wystarczy? :(
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Kaka »

Współczuję, ale wiesz mi się wydaje z jeśli on ma ciągłe biegunki to moze byc to spowodowane wypadnięciem jelita (brzmim okropnie i jest okropne) jeden z moich szynszylków, który urodził sie z trzeciego miotu miał tę przypadłość. Zawiozłam go do znanego i chwalonego na forum dr Piaseckiego (wet od zwierząt egzotycznych) niestety maly był cały gorący, bzuch go bardzo bolał, okropnie cierpiał :cry: :-( jeszcze nigdy nie widziałam aby tak zwierze cierpiało :cry: musiał zostać na akademii rolniczej. I tam pozostał juz na zawsze. Radzę ci jak najszybciej pójść do weta, bo jeśli to wypadnięcie jelita to szczuas bardzo cierpi :-( mam nadzieję, ze to nic aż tak poważnego :-( Pozdrawiam
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: jokada »

nie sądze żeby cierpiał, jest żwawym trzymiesięcznym szczurem, łazi, skacze, bawi się

a jednak troche inny jest...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: ESTI »

A czy konsultowałaś to z wetem, może coś zaradzi?
Obrazek
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: jokada »

jak na razie Wojtyś proponowała lakcid, sugerujac tylko jakies problemy z flora bakteryjną
jak nastepnym razem sie przejde to podpytam
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Ewqa »

Może problem z flora bakteryjną a może alergia/nietolerancja pokarmowa na jakis składnik diety. To w końcu zwierzaki skłonne do alergii.
Ciekawe czy szczury tez mogą mieć nietolerancję laktozy albo celiakię?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: ESTI »

A może inny wet...hmmm wiesz o co chodzi...dr Lewandowska wydaję się godną zaufania, może ona ma jakąś inną teorię...
Obrazek
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Shady Lane »

moja Zuzia najprawdopodobniej do końca życia będzie musiała być karmiona ze strzykawki specjalnymi praparatami z substancjami odżywczymi :-(
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Czarna20 »

no co ty piszesz Shady...dlaczego??
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Shady Lane »

Czarna ... widzisz, ona nie chce jeść. I tu już nie chodzi tylko o chorobę, ale tez o dwie inne rzeczy - po 1 - mała ma chyba cos z przweodem pokarmowym, co uniemożliwia jej jedzenie, a 2, co odkryłam niedawno - jej zęby się ruszają, są na skraju wypadnięcia !!! Czy jeżeli jej te zęby (oba dolne) wypadną, to potem odrosną ?
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: myszka »

[quote="Shady Lane"]Czy jeżeli jej te zęby (oba dolne) wypadną, to potem odrosną ?[/quote]


Niestety nie :( Ale czemu?? co się stało?/ ile ona ma lat??
Trzymaj się...
..............................
Aś- czekamy na dalsze opowieści o losach Oskara... ja mysle, że to jakieś rozstrojenie żołądka, będzie ok :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: jokada »

cóz, ostatnio troche spokojniej
tfu tfu, nie chce zapeszac
i tak w klatce sparzatam codziennie, bo przy trzech szczurach juz trzeba

niestety kupy nie sa do końca takie jak byc powinny
ale już np udało mi się z Oskarem wyjść na pół godziny z domu i nie było wielkich sensacji

uff, może juz bedzie troche z górki...
martusiamm
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:39 am

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: martusiamm »

Moja zuza tez ma problemy ze zdrowiem. Poza guzem, prawdopodobnie ma cukrzycę a w skutek tego zbyt wysokie ciśnienie, które powoduje ślepotę. Guz od jakiego czasu nie rośnie, nie zaobserwowano przerzutów ale jak określił to wet, ruszanie go może spowodowac tylko więcej szkód niz pożytku, a że jest w miejscu w którym nie przeszkadza i nie sprawia bólu, to niech sobie będzie. Cukrzyca powoduje nadciśnienie, które doprowadza do zyt dużego ciśnienia w gałce ocznej (obu), a to z koleji prowadzi do zmętnienia soczewki i w rezultacie do ślepoty. Jedno oko jest juz całkiem zajęte o drugie teraz walczymy. Specjalna dieta, bieganie tylko pod kontrolą i ogólnie nie jest już taka jak była do tej pory. Strasznie mi jej szkoda.

Czy ktośmoże miał albo ma ogonka z cukrzycą i wie jak sobie z tym lepiej radzić?
martusiamm
ze mna Zuza moj kochany kapturek
miniulka91
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 03, 2005 5:33 pm

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: miniulka91 »

moze go źle odrzywiasz moj szczur tez miał sraczke i bardzo smierdziala jak go przyniosłam ze sklepu zoologicznego do domu teraz ma prawidłowe kupki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”