[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pawel__1982
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 5:54 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: pawel__1982 »

Witam i proszę o pomoc najszybciej jak to możliwe. Moj szczur z dnia na dzien straszliwie osłabł, zatacza
sie podczas chodzenia traci równowagę. Weterynarz ktory mieszka w okolicy nie ma doswiadczenia jesli chodzi o szczury
. Nie wiem co robic, jesli ktos przezył taki przypadek to bardzo proszę o udzielenie mi wskazowek co mam dalej
robić. Z góry dziękuję.
Xenu$
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 7:10 pm

Re: Pomocy!!! Moj szczur gwa?townie os?ab?, ledwo chodzi!!po

Post autor: Xenu$ »

z tego co wyczytywałam na stronce to może to mykoplazmoza albo wylew? ale ja niestety nie jestem specjalistką :-(
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: Mycha »

1. W jakim wieku jest szczuras?
2. Czy ma apetyt?
Na podstawie tego co napisałeś można to zaliczyć do wielu chorób...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: WildMoon »

Moze opisz wszystko w szczegolach.
Podaj wiek szczura, czym go karmisz, itd.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: ESTI »

I skąd jesteś???
Obrazek
Xenu$
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 7:10 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: Xenu$ »

ja mialam taki wypadek neistety :-( był sobie zdrowy szczuras i nagle (wlasnie stalo mu sie to co z Twoim)stał sie jakiś dziwny, dziwne ruchy, przygarbiony. po dwóch dniach minęło. ucieszylam sie i pomyślalam że to pewnie chwilowe, a po miesiącu masz!!! zobaczyłam bąbla na łapce! u weta okazało sie że nie dość ze miala wylew to jeszce krwiaka, guza i nic nie dało sie juz zrobić. zauważyłam ze często tak sie dzieje. idź jutro do weta dla ostrożności i niech go wymaca:P
pawel__1982
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 5:54 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: pawel__1982 »

Szczur ma ok 15miesiecy, niestety gdy go zakupiłem nie wiedziałem czym go nie mozna karmic i dawałem mu prawie wszystko:((, tak sie nauczył ze gdy jadłem obiad prawie wyrywał kraty w klatce i nie spoczoł dopoki mu nie nałozyłem i tak w nieswiadomosci karmiłem go prawie przez rok. Jak juz sie dowiedziałem co mu wolno nie miałem sumienia by odmowic mu ludzkiego jedzenia. Oczywiscie typowo szczurzy pokarm ma cały czas w misce oraz dodatki typu biszkopty, warzywaitp. Nie jest otyły zaznaczam(nie jest tez chudy) oraz nie ma innych objaw chorob ktore najczesciej wystepuja u szczurow, oprocz strupkow i drapania ale z tym juz sie prawie uporałem. To chyba tyle co moge jeszcze o nim dodac jesli ktos wie jak mam mu pomoc to piszcie!! Jezeli jest to konieczne poszukam jakiegos dobrego weterynarza a jesli moge mu sam pomoc i zna ktos sposob to bede wdzieczny. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych moim przypadkiem.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: ESTI »

Daletego ponawiam pytanie, skąd jesteś...może pomożemy Ci znaleźć dobrego weta.

Karmienie nie musi być przyczyną złego stanu zdrowia Twojego szczura.
Dla mnie to może byż zapalenie ucha środkowego lub zapalenie mózgu. Tak czy inaczej bez weta się nie obejdzie.
Napisz jeszcze jak szczurek się dokłądnie zachowuje:
-czy je
-czy pije
-jak oddycha
itp
Obrazek
pawel__1982
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 5:54 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: pawel__1982 »

Jeszcze dodam ze jego oddech jest raczej prawidłowy,(nie kaszle, nie sapie, nie charczy) a apety troche sie pogorszył ale jest, ze wzgledy na brak siły w łapkach ma kłopot z jedzeniem np. biszkoptow( kiedys siadal i trzymał pokarm w łapkach, teraz spozywa go raczej z podłoza).

Wrocław lub rawicz, trzebnica, jesli znasz dobrego weterynarza w tych miastach to podaj nazwe lub adres.

Łączę posty/edit mod
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: ESTI »

No to nie jest dobrze...moja Św.P. Kiki właśnie to miała...
Stawiam na zapalenie mózgu, albo na raka mózgu...

Co do weta, to zajrzyj w dział o weterynarzach.
Ja jak się dowiem o jakimś dobrym to jeszcze napiszę.
Obrazek
the_rion
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:16 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: the_rion »

dokładnie te same objawy co u mojego w tej chwili.. :(
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: Ania »

Niestety u gryzonii większość chorób przebiega podobnie objawowo. W większości przypadków są problemy z krążeniem, płucami i w związku z tym - z sercem - dlatego objawy jak słanianie się, problemy z równowagą, mogą być wyłącznie objawem określającym sam zły stan a do wykrycia choroby potrzebne są kompleksowe badania.

Swego czasu na forum chwalonny był bardzo dr Zajączkowski właśnie z Wrocławia - jako spec od ciurów.

Zajrzyj TUTAJ a także TUTAJ, znajdziesz też TUTAJ jak i TUTAJ oraz TUTAJ

Jak widać - tematów było na prawdę masę.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
pawel__1982
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 5:54 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: pawel__1982 »

wielkie dzięki!! zdałem sie jednak na pomoc innego weterynarza,szczur dostał dwa zastrzyki i jeszcze krople które mam mu podawać co dwie godziny(dostałem w strzykawce 0,5ml). Nie znam niestety nazwiska tego pana ale mi go polecano. Już jutro ma być widoczna poprawa - poczekamy, zobaczymy.
Lechu
Posty: 65
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 5:06 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: Lechu »

Pozdrów szczuraska i zycz mu odemnie zdrowia :D
pawel__1982
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 5:54 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: pawel__1982 »

Jak na razie zastrzyki przynoszą efekt (jeden był przeciwzapalny, a drugi na wzmocnienie, krople też były na wzmocnienie). Jego ruchy nie są jeszcze takie jak wcześniej ale znacznie sie poprawiły. Jestem dobrej myśli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”