[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rita

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Rita »

Dziś wyprowadziłam mojego szczurka poraz pierwszy na trawę. Nagle zauważyłam, że ma jakieś dziwne oczy. Wygląda jakby miał łzy w oczach. Na dodatek wydaje mi się, że mu wyszły na wierzch... :( . Nie byłam z nim u weterynarza, ponieważ nie wiem, czy jest to konieczne. Proszę, pomóżcie!!!!
Tangerine

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Tangerine »

Łzy? Tzn szczurek miał bardziej świecące oczka, czy może mokre futerko dookoła? Wyjście na trawkę nie powinno szczurkowi zaszkodzić, co najwyżej mogą być to objawy alergii. Wyjść raczej na wierzch nie mogły, tak mi się wydaje. Szczurki generalnie mają wyłupiaste te swoje śliczne oczęta :) Odczekaj jakiś czas, wszystko powinno przejść. Myślę, że nie ma potrzeby wędrować do weta. Czy to Twoje pierwsze zwierzątko tego gatunku? Być może jesteś troszeczkę przewrażliwiona na jego punkcie, ja na mojego pierwszego szczurka dmuchałam i chuchałam 24h na dobę, a jak tylko kichnęła czasem, to wpadałam w panikę, poza tym ciągle wydawało mi się, że szczurkowi coś dolega, mimo, że w rzeczywistości miał się świetnie. Ja bym stawiała na alergię w tym przypadku. Szczurki są bardzo wrażliwe i podatne na uczulenia. Wtedy może się pojawić wokół noska i oczek czerwona wydzielina (porfiryna), więc nie wpadaj w panikę, bo to nie krew. Moja szczurka miała ciągle czerwone futerko wokół oczek z powodu alergii na trocinki jak się potem okazało. Napisz cos więcej i obserwuj zwierza. No i pozdrów ode mnie ;)
3m się!!
Rita

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Rita »

Może rzeczywiście przesadziłam. Szczurek ma poprostu zaczerwienione oczka i mokrą sierść dookoła. Miałam kiedyś myszkę(nawet dwie :) ) ale jakoś nikgdy nic jej się nie stało. Możliwe,że to uczulenie. Ale na co? Na słońce, czy może na trawę :?:
Tangerine

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Tangerine »

to tak trudno powiedzieć, na co szczur jest uczulony... być może na trawkę lub inne rośliny (pyłki itd). na słońce raczej nie. chociaż mogło się zdarzyć, że było nieco za ostre i szczurka trochę raziło (właśnie, tak BTW - uważaj ze słońcem i gorącem - szczurki źle to znoszą). moje szczury były pouczulane chyba na wszystkie możliwe rzeczy: począwszy od trocinek i sianka, przez różniaste alergie pokarmowe, na mnie skończywszy!! Tak!! To zwierz był na mnie uczulony! Jak wet mi to powiedział (wcześniej ze szczurzego otoczenia i pożywienia wyleciało wszystko podejrzane), to się trochę zdziwiłam, no ale skoro człowiek może być uczulony na zwierzęcą sierść czy ślinę, to czemu zwierzak nie może żle reagować na złuszczający się ludzki naskórek. No i jak szczurka siedziała w klatce parę dni a ja jej nie dotykałam, to poprawiało jej się wyraźnie ;) Ale miałam tylko 1 taki przypadek :)
Rita

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Rita »

Przypomniałam sobie, że przedwczoraj, zmieniłam szczurkowi ściółkę, na taką nową-cytrynową. Być może to od tego. Więc wczoraj zmieniłam ściółkę, na taką jakiej zawsze używałam. Szczurkowi się nic nie poprawiło, nawet pogorszyło. Teraz na jednej stronie oka ma taką różowawą błonę(na obydwu oczach) piszczy jak go dotykam i nie może zamykać oczu, biedactwo :( .
Tangerine

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Tangerine »

cytrynowa? tzn zapachowa? bardzo prawdopodobne, że to od tego. możesz spróbować na tydzień zmienić jej ściółkę na ligninę. to typowa "kuracja" antyalergiczna - wtedy można łatwo wyczaić, czy zwierz jest uczulony na ściółkę, czy na coś innego.
może to być też zapalenie trzeciej powieki, skoro tak się szczurkowi porobiło... może lepiej będzie, jeśli pójdziesz do weta się upewnić. objawy alergii powinny zniknąć po usunięcu wszystkiego, z czym szczur się zetknął i co mu zaszkodziło. a skoro u Ciebie nic się nie poprawiło...
3mam kciuki, bedzie :oK!:
Rita

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Rita »

A trzeba wziąść jakąś specjalną ligninę???Gdzie można taką kupić???
Tangerine

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Tangerine »

najzwyklejszą :) można ją kupić bez problemu w aptece :) tylko potem może być problem z siuśkami, bo moja szczurka całą ligninę zgarnęła w 1 kąt klatki i zrobiła sobie gniazdko. no a że większa część dna klatki była goła, to musiałam co chwilę je wycierac, bo mocz nie miał w co wsiąkać ;)
Rita

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Rita »

A to chyba trzeba sporo kupić tej ligniny, nie? :)
Tangerine

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Tangerine »

jednorazowo wcale nie tak dużo, bo to ma warstwy i się robi takie "nadmuchane" i puszyste (szczurzy raj!!) ale trzeba dość często wymieniać.
Rita

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Rita »

Trochę mnie to dziwi, żeby ligninę wkładać do klatki zamiast ściółki. Przecież lignina wygląda jak chusteczka do nosa, jeśli o taką ligninę ci chodzi. :):):):):)
Tangerine

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Tangerine »

No, w sumie to wgląda podobnie. Kupowałam ligninę, jak miałam złamaną nogę (tzn jak już mi zostawili tylko połówkę gipsu) żebym sobie tym ten gips od środka wykładała. Dobrze się składało, bo akurat wtedy szczurek potrzebował ligninki, a w domu było jej pod dostatkiem, bo hurtem kupowałam. Papierowe ręczniki też się nadają, tylko że to drożej wychodzi, poza tym z ligniną szczur ma więcej zabawy, bo ręcznik się szybko "zdechłe" i klapnięte robią, a w lignince można kopać, schować się itd :)
Rita

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Rita »

Szczurkowi przeszło :D!!!!!!!!!Ma się teraz zupełnie dobrze i jak zwykle szaleje :)!!!!!Nic nie robiłam, samo przeszło!!!!Ale dzięki za rady. Napewno się przydadzą!!!!! :D
Tangerine

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: Tangerine »

No to cieszę się :) Jednak pewnie było to uczulenie.
karolinaw
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 25, 2003 11:57 am

[ALERGIA I UCZULENIE] niepokojące oczy

Post autor: karolinaw »

Dobrze, że szczurek ma się już dobrze, i że sam wydobrzał. Ale już nie wkładaj im cytrynowych trocin :)
Karolina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”