[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Bubu ma nawrot do tego Stinky powaznie chory, opadaja mi rece. Stinkus przestal jesc i pic, nie chce nawet z lyzeczki podlozonej pod pysk, rusza sie jak chce ale bardzo niedbale, ma widoczne problemy z rownowaga. Siersc najezona, ma problemy tez niewielkie, ale jednak - z tylnymi lapkami, oddycha calym cialem, nie wydaje zadnych dzwiekow.
Nie wiem co robic.

Dopisek, 8:30
Nie jest tak źle, chyba ranne godziny działają na Stinky-ego w miarę pozytywnie. Chłopak zjadł 3 łyżki kaszy z dodatkiem wibowitu i echinacei, zaraz dostanie pod pysk herbatę ale jak długo On jeszcze pociągnie na samym dokarmianiu i pojeniu?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: GoHa »

Aniu kochana... .trzymam kciuki za wasze zdrowie... :) (nie tylko na GG) Dogrzewaj chlopakow bo to taka glupia pora i nie martw sie za bardzo bo nagatywne myslenie ma zazwyczaj tez jakies konsekwencje... Codziennie mysl ze jutro bedzie lepiej i idz sie porzadnie wyspij a nie siedzisz na necie kiedy nie spalas cala noc bo sie zamartwialas... DO WYRA ALE JUZ!!! I potem, jaksie juz wyspisz napisz jak sie czuja chlopaki...
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Teraz to ja jadę do Beaty po receptę, żeby wykuić Bactrim (dzięki Beata). Gosiu, 3maj kciuki za Stinkusia :*
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Beeata »

Olka,mam do Ciebie pytanie ....Po czym rozpoznac porazenie nerwu i porazenie miesnia? Czym wizualnie sie to moze roznic? Jak postepowac w jednym i drugim przypadku oprocz podawania wit B , ewentualnie masowaniu nogi ( gimnastyka nie wchodzi w rachube niestety,nie z tym szczurem)
P.Ania ,nie ma za co...wszystkie szczury sa nasze,zapomnialas?;)))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: olka »

Hmmm.... Z porażeniem nerwu to jest tak, że najczęsciej jest konsekwencją nieudanego zastrzyku (niekoniecznie z powodu braku umiejętności weta - to sie niestety zdarza) - czyli efekt jest od razu: ból i zamieszanie podczas kłucia oraz "niestawanie" na łapke itd. Co robić? Masować, masować, masować i gimnastykować...;-) Czasem pomaga ciepełko.
Co masz na myśli mówiąc porażenie mieśnia? Najczęsciej w takich sytuacjach chodzi o nerw - a jeśli po prostu po zastrzyku jest obolałe miejsce to także można masować, ale to szybko minie.
Olka
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Beeata »

No coz...postaram sie dzisiaj zrobic zdjecie szczurowi to latwiej bedzie mi wytlumaczyc o co chodzi.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

no to tak. Stinkuś zjadł całe 2 krople zawiesiny bez mrugnięcia okiem w Gerberku, który dostaliśmy w preencie od Beeaty. Nieciekawe były moje wizje bo jak opisałam - najpierw nic nie chciał jeść a potem miał problemy z trafieniem pyszczkiem na łyżkę a teraz - aż mu się uszy trzęsły (może wyczuł echinaceę dodaną mu podstępem we cześniejszym jedzonku? nie wiem).
Z Bubu poczekamy tydzień bo jeszcze nie zakończyło się działanie poprzednich antybiotyków (bo jak wiadomo, te mają przedłużone działanie). Dobre jest to, że Bactrim działa na wiele dolegliwości a my nie wiemy dokładnie co malcowi jest. Bactrim jest antybiotykiem bakteriobójczym o szerokim spektrum działania.

Wskazania i zastosowanie BACTRIMu (napiszę, może komuś się przyda)
Zakażenie górnych i dolnych dróg oddechowych głównie wywołane przez Haemophilus influenzae, Streptococcus pneumoniae, Moraxella catarrhalis: ostre i przewlekłe zapalenia oskrzeli. Zapalenia płuc wywołane przez Pneumocystis carinii oraz niektóre szpitalne zapalenia płuc wywołane przez pałeczki Gram-ujemne oraz w innych sytuacjach, gdy nie można zastosować B-laktamu (czyt. Beta-laktamu) a szczep wywołujący zakażenie jest wrażliwy na Bactrim.
Zapalenie zatok
Ostre zapalenie ucha środkowego
Ostre i przewlekłe zakażenia układu moczowego i gruczołu krokowego
Zakażenia przenoszone drogą płciową: wrzód miękki, ziarniniak pachwinowy, niepowikłana rzeżączka w przypadku uczulenia na B-laktamy (czyt. Beta-laktamy)
Zakażenia przewodu pokarmowego: dur brzuszny i paradury (oraz leczenie nosicieli), salmonelloza, czerwonka bakteryjna, cholera (jako leczenie wspomagające obok uzupełniania płynów i elektrolitów), biegunka wywołana przez enteropatogenne i/lub enterotoksyczne szczepy E. coli (w tym biegunka podróżnych).
Inne zakażenia bakteryjne: na przykład Nokardioza

Inne ważne informacje (dodatkowe)
- Lek ten niezalecany jest w czasie trwania ciąży i okresu laktacji, wyjątkiem jest sytuacja, w której nieprzyjmowanie leku byłoby gorsze w skutkach niż możliwe wystąpienie uszkodzeń płodu (karłowatość, niedorozwinięcie fizyczne)
- Aby uchronić płód i osoby(niki) starsze zaleca się stosowanie jednocześnie kwasu foliowego
- Dawka na szczura to 1 kropla dla wagi około 30 deko / 2 krople dla wagi około 50-60 deko przez conajmniej 7 dni w tygodniu, 2 razy dziennie (zalecane co 12 godzin). Tak więc stosujemy 2 razy dziennie 1 kropla lub 2 razy dziennie 2 krople w odstępie 12 godzin
- Stosować wyłącznie w objawach świadczących o chorobach układu oddechowego (zwykłe kichanie zdecydowanie nie wchodzi w grę) lub innych poważnych określonych we wskazaniach i zastosowaniach
-
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: olka »

Ciesze się, że ze Stinkim lepiej :D

Beeata: chodziło mi o to, że potoczne porażenie mięsnia, to właśnie porażenie nerwu.
Olka
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: ESTI »

Anusia...bosh, nie ma mnie jeden dzień i cholercia, takie paskudne wiadomości...:(
Jak Stinkuś, a jak Bubu...

Jestem z Wami, jak coś to ja zawsze jestem...wiesz...
Kochani trzymajcie się i dawajcie relacje...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Stinkuś ma się DUŻO lepiej!!!! Nie chcę zapeszać ale nie mogę się powstrzymać. Dziś zaraz po antybiotyku miał dość duży, pierwszy w sumie od kilku tygodni jakikolwiek wyciek porfiryny z tym, że dziś trochę mocniej niż zazwyczaj natomiast spałąm od 16 i co teraz widzę? Piękna, przylizana sierść i ani śladu porfiryny.
Martwi mnie tylko to, że stinki nie chce pić :( Poidło stoi pełne po brzegi od rana, nie chce też żadnego jedzenia owocowego (czyt. wodnego), dam mu dziś trochę więcej gerberka, żeby mi się nie odwodnił.
Bubu nie rzęzi, może wygrzał się w swoim nowym domku? Jestem dobrej myśli ;)
IVA - ogromne dzięki za podrzucenie pomysłu o Bactrim-ie!! :*
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Beeata »

Ania,Parszywy je duzo gerberow a to mokre jedzenie wiec w sumie rzadko mozna gospotkac przy poidle ,takze nie martw sie ze malo pije .Przy suchej karmie wiecej by pil.Buzka dla bidulki.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: GoHa »

Aniu... a poza tym.. dopiero kiedy mamy chorego ogonka .. wtedy dopiero jak psychopaci wpatrujemy sie w poidlo patrzac ile wody ubylo... wiec na pewno nie jest tak zle jak myslisz i uwazam jak Beeata, ze skoro sie najadl Gerberka to sie chce mniej pic... Tak wiec badz nadal dobrej mysli... i najwyzej wladuj mu drugie poidlo .. moze z pokrzywka... moze mu zasmakuje i bedzie pil ziolka.
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: krwiopij »

a moze sprobuj dodac do wody miodu (na ratcare radza 3 lyzeczki na pol litra wody)? eszwa od razu zaczela pic wiecej...

trzymam kciuki za obydwu mezczyzn...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Nie działa, dodawałam już cukru i miodu, do wody, do herbaty, nie chce ruszyć. Mam dziwne wrażenie że on ma zaburzenia pamięci (jak świętej pamięci Zuza), zpaomina którędy się schodzi i jak się schodzi, żeby nie spaść, codziennie uczy się na nowo. Myślę, że on zwyczajnie zapomniał jak się pije z poidła...
Na razie rozcieńczam do granic gerbera i jakoś działa, chyba muszę poczekać aż się polepszy, Z chęcią dałabym mu kefiru bo wiem, że by wypił ale niestety przy Bactrimie niezalecane jest podawanie białka... niweluje efekty jakie może dać antybiotyk.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: moni »

A ja z uporem maniaka będe twierdziła,że antybiotyki można podawać z jogurtami,kefirami,serkami i tym podobnymi.
Przestudiowałam całą ulotkę Bactrimu i nic na ten temat nie znalazłam.
Gdy dr Wojtyś przepisuje moim szczurom antybiotyk to zawsze sie pytam czy można podawać w jedzeniu.Na co zawsze pada odpowiedź,że tak, najlepiej w jogurcie lub serku.

Zdrówka życzę chłopakom :)
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”