Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: majlena »

aktualizacja:
Lecznica "AS" na Składowej 37a czynna: 7:00-23:00 CODZIENNIE
lecznica nie jest już całodobowa.

nadal najbardziej polecam lek. Olę Gaudynek-Charmas i lek. Jarosława Charmasa.
2 operacje wycinania guzów w Asie przebiegły pomyślnie. dbają o szczury.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: saszenka »

majlena pisze:aktualizacja:
Lecznica "AS" na Składowej 37a czynna: 7:00-23:00 CODZIENNIE
lecznica nie jest już całodobowa.

nadal najbardziej polecam lek. Olę Gaudynek-Charmas i lek. Jarosława Charmasa.
2 operacje wycinania guzów w Asie przebiegły pomyślnie. dbają o szczury.
Ja bym chciała włączyć do grona polecanych w ASie dr Justynę Misiak. Gdy dr Charmasów brak (bo sobie np urlop jakiś wymyślili ;) ), to spokojnie można do dr Justyny. Zna się, naprawdę się zna - właśnie ona ratuje moje zawszone i zagłodzone bidy, więc wiem, co mówię, o!
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: Arau »

Sardyna pisze:
katkanna pisze:Mój wybór weta padł na Sforę na ul. Stefana z uwagi na bardzo małą odległość od domu (nie trzeba szczurków daleko nosić, co zimą jest istotne) i to, że leczę tam psa z bardzo dobrym skutkiem. Muszę pochwalić obie panie dr, które przyjmowały moje stadko: dr Anitę i dr Beatę Sobolak. Obie zajmowały się szczurkami bardzo starannie i delikatnie, potraktowały też poważnie Łatkowe schorzenia, a zastrzyki były robione sprawnie i mało boleśnie.
Przyłączam się do opinii katkanny. Byłem w Sforze z moimi dziewczynami i faktycznie zostały potraktowane fachowo. Jeśli ktoś będzie się zastanawiał, gdzie w Łodzi jechać do weta, to zdecydowanie polecam to miejsce ;)
Wczoraj mój Alek miał zabieg wycięcia włókniaka, właśnie w Sforze. Byłam przyjmowana przez panią Anitę i panią chirurg (imienia niestety nie pamiętam, może dziewczyny mnie oświecą). Zdecydowałam się na Sforę ze względu na to, że jest blisko + opinie na forum (Katkana, Sardyna, chyba trzeba się spotkać skoro wszystkie jesteśmy z okolicy ;))
Po pierwsze - faktycznie, ogromne serce. I obie panie uwielbiają sobie pogadać i wymiziać zwierzaki, przez co zdarza się przetrzymywać kolejkę ;)
Po drugie - operacja przeszła bardzo sprawnie, szczur był do odbioru dwie godziny po zabiegu w pełni sprawny i nawet poczęstowany babką piaskową. Wraz z odbiorem szczura, dostałam pełną relację z zabiegu, zastrzyki na życzenie do domu i książeczkę zdrowia na życzenie, obejrzałam też wyciętego guza.
Po trzecie - niestety szczur współpracować nie chciał i wyjął sobie szwy zaraz po powrocie do domu. Wczoraj byliśmy u weterynarza w sumie 3 razy - za każdym razem wchodziłam bez kolejki, nawet kiedy przyszłam tuż przed zamknięciem. W związku z tym...
Po czwarte - zapłaciłam tylko 95 zł za zabieg i antybiotyk. Nie wzięto ode mnie ani grosza za dodatkowe szwy (a miał zakładane droższe niż za pierwszym razem), ani za Avilin który dostałam dzisiaj, ani za żadną dodatkową wizytę.

Minusy - sporym minusem było nakazanie przegłodzenia szczura przed zabiegiem. Po drugie, brak kołnierzy dla małych zwierząt, ale tych podobno nie ma w łódzkich hurtowniach - być może, jeśli pojawi się więcej szczurzych pacjentów, to sprowadzą.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: katkanna »

W Sforze są trzy panie "na stałe" i chyba czasem dodatkowe osoby na stażu? Nie wiem dokładnie. W każdym razie mogłaś trafić na dr Izę (jeśli ciemne włosy i niewysoka), bo mi w czwartek pod koniec zmiany (przyjechałam z ulotką od Stowarzyszenia Hodowców) opowiadała o szczurze z usuwanym guzkiem, no to chyba był właśnie twój :)) Sfora nie jest droga, a i lekarki przymykają czasem oko na różne rzeczy (często zostają poza godzinami pracy gabinetu, szczególnie w dni świąteczne). Jak chodziłam z Karpatkiem, to dr Beata wychodziła z gabinetu ze strzykawką, robiła mu szybki zastrzyk poza kolejką i szliśmy do domu :D

PS. Sardyna jest płci męskiej ;D
PPS. A bałucki zlot to nie jest głupi pomysł, dużo nas tutaj.
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: Arau »

[offtopic ON]
A to przepraszam szanownego Sardyna płci męskiej :D
[offtopic OFF]
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: margot1408 »

Ostatnio właśnie dr Iza pomyliła wszoły ze świerzbem u szczurzyc, które miałam na DT, co nieco zachwiało moim zaufaniem do Sfory (jak mnie później uświadomiła Saszenka, wszoły były widoczne gołym okiem). Zastanawiałam się przez chwilę, czy nie zmienić lecznicy, ale wypadki przy pracy w sumie wszędzie mogą się zdarzyć...
katkanna pisze:PPS. A bałucki zlot to nie jest głupi pomysł, dużo nas tutaj.
Popieram ;)
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: saszenka »

W ramach uzupełnienia:
margot1408 pisze:Ostatnio właśnie dr Iza pomyliła wszoły ze świerzbem u szczurzyc, które miałam na DT, co nieco zachwiało moim zaufaniem do Sfory (jak mnie później uświadomiła Saszenka, wszoły były widoczne gołym okiem). Zastanawiałam się przez chwilę, czy nie zmienić lecznicy, ale wypadki przy pracy w sumie wszędzie mogą się zdarzyć...
Możliwe, że dziewczyny miały i wszoły i świerzb. Wszoły były ewidentnie widoczne (multum jaj i całe ruszające się na czerwono futro - trudno przeoczyć), świerzb był jedynie prawdopodobny w tym przypadku (tzn nie było wyraźnych objawów). Dziwne, że lekarze się nie zorientowali, może wtedy, gdy byłaś z nimi dorosłe osobniki jeszcze się nie pojawiły...
katkanna pisze:PPS. A bałucki zlot to nie jest głupi pomysł, dużo nas tutaj.
Popieram ;)[/quote]
W ogóle zauważyłam, że łódzki oddział forum dzieli się na część bałucką i część przy parku 3 maja ;) Czy inne dzielnice mają swych przedstawicieli? ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: sciurus vulgaris »

my jesteśmy z samiutkiego centrum. ;D
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: madziastan »

Popieram :) Kiedy zrobimy zlot? :> Ja z części doły (cm. żydowski) :D
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 20, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: Jamnik »

Zlot to fajny pomysł, ale to chyba nie jest odpowiedni wątek...? ;) Może lepiej gdzieś zrobić w dobrym miejscu osobny wątek, żeby zebrać ludzi? Bo tutaj się ładny offtop robi powoli.

Skoro już wątek o weterynarzach, to pani dr. Charmas z ASa jest naprawdę dobra, ale ceny mnie powalają... Właściwie nie rozumiem, czemu lekarzy weterynarii nie uczą praktycznie o gryzoniach. Gryzonie są chyba dość popularnymi zwierzętami przecież.
tak żeby offtopu zbytniego nie było;)
Ze mną Raven, Algernon oraz Innis od 15/05/2020

W sercu Edwin i Everard [*]
Whiskey i Cola
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 5:43 pm

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: Whiskey i Cola »

A ja po raz kolejny chciałam polecić klinikę Bernard. Chirurg jest niesamowitym człowiekiem, który kocha to co robi i stara się pomóc jak najbardziej może. Cała opieka weterynaryjna i wszyscy pracownicy, który teraz opiekowali się Tequilą byli świetni i pomagali jak tylko mogli.

Pomimo przegranej w tej walce bardzo dziękuję im za pomoc.

Gorąco ich polecam po raz kolejny.

Namiary:
Bernard Klinika Weterynaryjna
93-208 Łódź
ul. Dąbrowskiego 60
tel. 42 640 04 40
fax 42 640 08 40
e-mail: kontakt@klinikabernard.pl
http://www.klinikabernard.pl
Godziny otwarcia:
pon-nd 07:00-22:00
z nami od 01.06. 2013 Rakija (12.04) oraz od 13.11.2013 Pestka (04.10):):)
po drugiej stronie tęczy Whiskey :(, Tequila :( (oby tam były bananki dla niej), Limonka:(, Cola :(
yagoda
Posty: 62
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:11 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: yagoda »

Mam pytanie o aktualny stan narkoz wziewek w Łodzi. dr.Józwik stwierdziła, że operacja, jaką powinna miec moja mała może odbyć się tylko na takiej narkozie. Już nawiązałam kontakt z puls-vedem z Wawy, ale może jestem nie na bieżąco? Lancet podobno ma - ale czy specjalizuje się w szczurach? nigdy u nich nie byłam. na nic supernarkoza, jeśli ręka specjalisty nie wexmie się za skalpel...
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: madziastan »

Tak, słyszałam że w Łodzi wziewkę mają Lancet, owszem weterynarze nie są specjalistami od gryzoń. Oraz lecznica Kalinowa (na stronie chwalą że mają wziewkę i operowali chomika). Ja bym się bała iść, jak nie mają opinii na tym forum.

Niestety wśród polecanych lecznic które znam są Zwierzętarnia oraz lecznica AS.

Lecznica AS operowała szczury z powodzeniem, niestety na narkozie iniekcyjnej - nawet 2 letnie szczury przeżyły :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: madziastan »

PS: Co do Lancetu - znalazłam tutaj opinię > http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... et#p246195
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Łódź-weterynarze przyjaźni Ogonkom:)

Post autor: saszenka »

saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”