CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: mikanek »

Ja sterylizowałam...przy okazji wycinania 3 gruczolaków... zapłaciłam wtedy ok 250 zł, ale myślę że i tak mnie oszczędzono ze względu na bycie stałym klientem. Sterylkowałam samicę na narkozie iniekcyjnej, po zabiegu leżała pod tlenem...ładnie się wybudziła i zabieg zniosła dobrze.
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Barakuda »

Buba, jak pytałam dr. Kacpra w Oazie to powiedział mi chyba 120 za kastrację samca i 160zł za sterylke samicy ale na 100% głowy nie daję. Ja za Dexa płaciłam z wziewką płaciłam 90zł ale to w marcu- miesiącu promującym sterylizację zwierząt, kiedy mają zniżki.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: sliwkowapanna »

Przeczytałam wątek, ale rozbieżności duże...
z jakim kosztem muszę się liczyć sterylizując samiczkę i gdzie najlepiej?
byłabym wdzięczna ile mniej więcej kosztuje zabieg, narkoza, antybiotyki i czy są wizyty przed i pooperacyjne. oraz czy są jeszcze jakieś dodatkowe koszty ?
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: sliwkowapanna »

w Warszawie*
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Buba »

Najlepiej po prostu zadzwoń do polecanych klinik w Warszawie i zapytaj :) Mogą być zmiany ceny np. podczas miesiąca sterylizacji. Wtedy jest taniej.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: sliwkowapanna »

Aktualne ceny:

MedicaVet
Województwo: Mazowieckie
Miasto: Wawa, ul. Bohdanowicza 9
Cena: 220zł w cenie antybiotyki oraz narkoza(170 bez wziewnej narkozy)
Narkoza: wziewna

Jeśli szczurek jest starszy niż 5miesięcy potrzebna wizyta przedoperacyjna(30zł) ze zbadaniem krwi(75zł), młodsze kluski nie muszą mieć tej wizyty, ani badania krwi, wystarczy się umówić od razu na sterylizację. Do tego po 30zł za dwie wizyty kontrolne 3 i 7 dnia-zdjęcie szwów(w cenie sterylizacji)

- robiłam w piątek, zdecydowanie polecam.

W międzyczasie dostałam informację od:

vet-kajman
Województwo: Mazowieckie
Miasto: Wawa
Cena: 200zł w cenie antybiotyki oraz narkoza
Narkoza: wziewna

+wizyta kontrolna po 7 dniach, koszt 35zł, zdjęcie szwów w cenie zabiegu
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: sliwkowapanna »

Śmieszą mnie te warszawskie ceny... to już jak dla mnie przegięcie. Ceny w ogonku:

Ogonek
Województwo: Mazowieckie
Miasto: Wawa, ul. Krępowieckiego 10 lok. U-14
Cena: 485zł
Narkoza: wziewna

Za co płacimy?
Krew-80zł
zdjęcie szwów-10zł
sterylizacja-360zł
Lakcid-15zł(?)

Chyba to prawda, że i za trzaśnięcie tutaj drzwiami jest +40zł...

Szczurka należy przynieść na ok 8 rano, zrobić badania, zostawić go, popołudniu robiona jest sterylizacja jeśli wyniki badań są w normie...
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: ssylvusia »

Ogonek jest jedną z droższych klinik w W-wie. Niestety ceny nie zawsze idą w parze z jakością obsługi. Ja niestety mam z nimi złe doświadczenia, ale to jakby nie ten temat... ;)

W Oazie za kastrację chłopaków płaciłam 90 i 110zł na iniekcji (zależy, który lekarz przeprowadzał zabieg). Wizyty przed i pooperacyjne nie kosztowały mnie nic. Antybiotyki i zdjęcie szwów również były w cenie zabiegu. Za sterylkę aborcyjną samiczki znajomej - co prawda ponad rok temu, więc może coś się zmieniło - płaciłam 120zł, również na iniekcji. Szczury ładnie wybudzały się z narkozy, po zabiegu również nie wydarzały się żadne nieprzyjemne niespodzianki w postaci ropni itp rzeczy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: sliwkowapanna »

No ja osobiście w Ogonku nie byłam, ale słyszałam ostatnio same złe opinie...

W Oazie jest tak tanio? Szok! Myślałam, że oferta z MedicaVet, w którym byłam jest najbardziej opłacalna, chociaż mam daaaleko:( Ale i opinie dobre i cena sensowna, chociaż wciąż mnie zastanawia dlaczego to aż takiego drogie jest, bo szczerze-jest drogie. No chyba, że coś tam jednak "szczególnego" robi się podczas sterylki/kastracji.
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: smeg »

W MedicaVecie z tego co wiem zabiegi są przeprowadzane w narkozie wziewnej, która z założenia jest droższa, niż iniekcja.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: hekatomba »

sliwkowapanna pisze: (...) chociaż wciąż mnie zastanawia dlaczego to aż takiego drogie jest, bo szczerze-jest drogie. No chyba, że coś tam jednak "szczególnego" robi się podczas sterylki/kastracji.
Myślę, że ceny kastracji samiczek mogą być uwarunkowane m.in. stopniem skomplikowania zabiegu. Kastracja samicy jest o tyle trudniejsza, że wymaga otwarcia brzucha. Ponadto skóra na brzuchu jest stosunkowo cienka, więc wet musi wiedzieć, w jaki sposób zaszyć ranę po zabiegu. Dodatkowo w porównaniu do męskiego żeński układ rozrodczy ma bardziej skomplikowaną budowę (tutaj możesz zerknąć, jak to wygląda). Prawdą jest, że dla doświadczonych wetów kastracja samicy to bułka z masłem, ale nadal w wielu miejscach weci w ogóle nie podejmują się tego zabiegu, mimo iż jako-takie doświadczenie z gryzoniami mają i kastrują/operują szczury.
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: mikanek »

W Oazie również jest opcja przeprowadzenia zabiegu na wziewce i wcale nie jest specjalnie droższa od iniekcji ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: sliwkowapanna »

smeg pisze:W MedicaVecie z tego co wiem zabiegi są przeprowadzane w narkozie wziewnej, która z założenia jest droższa, niż iniekcja.
wiem wiem, w medicavet sterylizowałam w zeszłym tygodniu. Iniekcja 170zł kosztuje. Ale nie zmienia to faktu, że np cena w Oazie w stosunku do MedicaVet czy Ogonka to tak naprawdę przepaść. Więc właśnie cena w ogonku jak dla mnie z kosmosu wzięta... w MedicaVet bardzo fajnie nami się zajęli, miłe babki są, bardzo ładnie wszystko się zagoiło itd więc skoro tam umieją za taką cenę zrobić wzorcowo to i w ogonku niech się nauczą:P

hekatomba, na jądrach też jest cieniutka;P Ale tak tak rozumiem, dzięki:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Malachit »

Dzisiaj dzwoniłam się dowiedzieć, także dorzucam info. Nie wiem niestety jaki to rodzaj narkozy, o to zapomniałam dopytać

Fizjo-wet
WOJEWÓDZTWO: Dolnośląskie
MIASTO: Wrocław
ADRES LECZNICY: Borowska 256
CENA ZA KASTRACJE/STERYLIZACJE: 90zł za kastrację
NARKOZA:
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Izzy1
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 12:29 pm

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Izzy1 »

Czy ktoś mógłby polecić jeszcze jakichś dobrych weterynarzy we Wrocławiu? I ile zapłacę tam za kastrację samca, plus jak to wygląda? Czy po operacji muszę zjawiać się na jakichś wizytach,kupić jakieś leki, ile szczurek dochodzi do siebie i czy jest ryzyko że po takiej operacji zdechnie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”