CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: noovaa »

Wiesz, wiele osób jeździ z dalekich, dużych miast specjalnie na zabieg do Warszawy, bo najnormalniej w świecie macie tam najlepszych weterynarzy.

Poleciłabym Ci zabieg z Medicavecie, za który zapłacisz, ale lepszych weterynarzy i lepszego sprzętu nie znajdziesz nigdzie. Ewentualnie w Krakowie u dr Lewandowskiej, za co zapłacisz jeszcze więcej ;D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Night
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 26, 2012 8:33 pm

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Night »

Witam, z tej strony Night, jest to mój pierwszy post, więc proszę nie bić, jeżeli walnę jakąś gafę.

Mam dwie pannice, świeżo wyleczone z zapalenia płuc [zdiagnozowanego 5 dni po przybyciu do mnie...]. W Ogonku zaproponowano mi sterylizację moich kobietek za cenę 350 zł za każdą. Forum przeglądałam już wcześniej, ale dopiero teraz mam powód by napisać.

Uważam, że cena ta jest wzięta po prostu z kosmosu, i tak jak naprawdę nie mam oporów by zrobić wiele dla moich zwierząt, tak cena ta mnie przeraziła. W Toruniu, moim rodzinnym mieście, za kastrację psa - wnętera, z ogromnym rakiem na niewykształconym jądrze :( dałam 300 zł, za kota zapłaciłam 150... A za szczurzyce mam wyłożyć 350?! Dlatego piszę z pytaniem, czy drodzy Warszawcy forumowicze są w stanie polecić inną klinikę by wykonać zabiegi, ale... nieco taniej? Czytałam o MedicaVecie, czy tam warto wciąż te operację przeprowadzić? I czy cenowo wyjdzie to mniej?

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Nakasha »

To jest cena z kosmosu (u nas sterylka na wziewce to 80 - 100 zł). Możesz zadzwonić do MedicaVetu i zapytać, jakie oni mają ceny. Jednak Warszawa to Warszawa i dużo taniej raczej nie znajdziesz (a na pewno nie u polecanych, doświadczonych chirurgów).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Night
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 26, 2012 8:33 pm

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Night »

MedicaVet 220 wziewne [droższa opcja o ile się orientuję], więc chyba u nich wykonam zabieg, bo 440 a 700 to ogromna róznica ::)

Tylko czy tam na pewno warto się zastanawiam, czy naprawdę znają się na rzeczy...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Nakasha »

Tam pracują jedni z najlepszych specjalistów w Warszawie....
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: noovaa »

w Polsce :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Night
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 26, 2012 8:33 pm

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Night »

Wybaczcie, ale w Warszawie jestem od 3 miesięcy, gryzonie mam od półtora... Po to pytam, bo nie wiem. W Toruniu mogę polecić Wam jedynego weterynarza w województwie, który zgodził się zoperować kota, któremu amstaff zmiażdzył czaszkę. Bez pisania postów jakby to była oczywista oczywistość dla kogoś nowego ;)

Dziękuje za odpowiedzi, wiem już gdzie moje dziewczyny oddam do sterylizacji :)
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Rajuna »

Rude pisze:Wiem, że tamta upadł a ja jednak chcę go wskrzesić.
Mianowicie, czy ktoś wie ile kosztuje kastracja w RZESZOWIE? (ewent. w bezpośredniej jego bliskości)

Z tego co przeczytałam na poprzednich stronach, właściwie taniej wychodzi niekiedy dojazd ze szczurkiem w inne miejsce niż kastracja na miejscu w Warszawie. Wiem, że podróż po takim zabiegu jest bardzo stresująca dla zwierzaka ale ja np. mam możliwość zatrzymania się na klika dni u znajomych w Poznaniu / Gdańsku / Rzeszowie czy Krakowie :)
Wiem też, że ważna jest jakość usług ale ta niestety nie zawsze determinowana jest przez cenę (czyt. nie zawsze taniej = gorzej). Po prostu koszty życia np. w Rzeszowie są znacznie niższe niż w Warszawie, czyli tańsze są opłaty za:
- wynajęcie lokalu
- prąd
- wodę
itp. Więc w np. w Rzeszowie (jako że mam tam rodzinę i stamtąd pochodzę) różne rzeczy są o wiele tańsze np:
- wynajem kawalerki (Rzeszów = ok. 900 zł / Warszawa = ok. 1500 zł)
- jazdy konne (Rzeszów = ok.20 zł/h / Warszawa = ok. 50zł/h)
Wymieniać możnaby długo :)

Jak masz dojechać, to albo Kraków - kastracja samca u Lewandowskiej ok 170zł + 40zł wizyta kontrolna przed zabiegiem (więc musisz zaplanować dłuższy pobyt... ::)) u Barana nie wiem, ale ok 200-250zł w zależności od tego, ile czego będą musieli zużyć.
We Wrocławiu dr Piasecki, kastracja samca ok 100zł, w Gdańsku to może Paul_Julian będzie wiedział, w Poznaniu chyba nie ma nikogo naprawdę polecanego...


W Arce u Barana (nie zgodzę się, że tylko Medicavet ma najlepszych speców w Polsce, Baran jest nieoceniony ;)) za pierwszą wizytę się płaci ok 50zł, za kolejną 30zł, na następnych tylko za podane leki i wykonane zabiegi. Za sterylizację samiczki płacę 250-300zł, operował już trzy moje baby, w tym jedną z ropniami na jajnikach, dziewczyny nie miały żadnych powikłań nawet po wyjęciu szwów w ciągu pierwszej doby (Kokos-akrobatka ::)), były w dobrej formie już w kilka godzin po wybudzeniu (sam zabieg trwa ok godziny od oddania zwierzaka do wybudzenia). I o ile zastanawiałam się nad wycieczką do Białegostoku, bo koszty są tam o wiele niższe, o tyle nie ufam nikomu tak, jak Baranowi.. nawet do Lewandowskiej się zraziłam, bo twierdziła, że Kokos nie usypia na wziewce, która prawdopodobnie była źle założona, więc cięła ją na znieczuleniu miejscowym (ropień)...
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: noovaa »

nie zgodzę się, że tylko Medicavet ma najlepszych speców w Polsce,
Jedni z najlepszych, to nie jedyni najlepsi ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Rajuna »

noovaa pisze:Wiesz, wiele osób jeździ z dalekich, dużych miast specjalnie na zabieg do Warszawy, bo najnormalniej w świecie
macie tam najlepszych weterynarzy.
Nie zacytowałam do czego się odnoszę, chodziło mi o tą wypowiedź :>
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: noovaa »

A tu chodziło mi o to że nie ma sensu szukać nigdzie dalej jak mieszka się w Warszawie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
kavayee
Posty: 9
Rejestracja: pt sie 19, 2011 8:01 pm

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: kavayee »

http://megawet.pl/

Województwo: Mazowieckie
Miasto: Milanówek
Cena: 30 zł za szczurka (samiec) w cenie antybiotyki po zabiegu
Narkoza: wziewna

Z całego serca polecam, szczurki mają się dobrze po tym zabiegu, szwy były nierozpuszczalne, ale wszystko było w porządku (można sobie wybrać szwy rozpuszczalne).
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Rajuna »

A jaka narkoza?
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Klaudiaaa »

Lecznica dla zwierząt w Barlinku
WOJEWÓDZTWO:Zachodniopomorskie
MIASTO:Barlinek
ADRES LECZNICY:Mickiewicza 8 74-320 Barlinek
CENA ZA KASTRACJE/STERYLIZACJE:50zł
Telefon:95 746 22 50
Bardzo dobry weterynarz miły i znający się na szczurach wykastrował moje szczury (jeszcze jeden czeka na zabieg) .Dokładnie przed zabiegiem ogląda i waży ogony .Narkoza podawana w postaci zastrzyku .
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Quif90
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 15, 2011 2:32 pm

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Quif90 »

WROCŁAW, Przychodnia Weterynaryjna Zwierzyniec, Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Zwierząt Egzotycznych przy ul. Bulwar Ikara 31b

Zabiegi wykonuje wspomniany już kilka postów wcześniej dr. Piasecki (polecam serdecznie)

Sterylizacja to koszt do 250 zł, jak mi powiedziano. W moim przypadku zamknęło się w 220 zł przy czym dodatkowo (ale z jednego cięcia) był usuwany guz. Narkoza wziewna, do tego leki przciwbólowe na cały tydzień.

Pan doktor Piasecki to dosyć wzięty specjalista, dlatego polecam również tym, którzy zastanawialiby się czy warto dejżdzać. Sam zabieg trwa 30-50 minut, i jesli sytuacja nie jest skomplikowana nie jest wymagana wizyta przedoperacyjna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”