[POZNAŃ] weci polecani

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mayones
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 19, 2002 12:28 am
Kontakt:

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: mayones »

Oto informacja od Zenka (zen @ poczta . net . pl)

Podaję adres rewelacyjnej kliniki w Poznaniu, osobiście polecam. Zapewniam, że jest to jedyna klinika z prawdziwego zdarzenia w Poznaniu.

KLINIKA WETERYNARYJNA
dr Grzegorza Wąsiatycza
ul. Księcia Mieszka I 18
61-689 Poznań
tel. (61) 8230997

e-mail: klinwet@man.poznan.pl

lek. wet. Hanna Lisiecka
gabinet: ul. Bnińska 40
tel. (61) 8780121
(to jest specjalistka od gryzoni z tej kliniki, ale gabinet ma w innej
części miasta po prostu)
Ostatnio zmieniony sob lis 10, 2007 6:36 pm przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
teoretycznie rzecz biorąc, podpis nie sprawdza się w praktyce
gogi
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 16, 2004 9:34 am

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: gogi »

Jeśli chodzi o weta to nigdy nie wiemy na kogo możemy trafić :? od dzieciństwa miałam zawsze najróżniejsze zwierzątka i trochę się do nich nachodziłam. Pewnego razu moja mama znalazła pod blokiem w krzakach białego szczurka i zabrała do domu bo myślała , że mój Oskar wypadł przez okno (był identyczny) :D Ale oczywiście Oskarek był na swoimm miejscu i wtedy się troszkę wystraszyła , że to "obcy" szczur :!: Szybko zorientowałam się dlaczego ktoś go wyrzucił :cry: za uszkiem miał guza wielkości orzeszka ziemnego :cry: Znajda była oswojona i bardzo przerażona !! Przygarnęłam go i oczywiście wybrałam się do weterynarza. Trafiłam na wspaniałego weta :D opowiedziałam mu o całej sytuacji .... Pan Dr Sikorski nie chciał ode mnie pieniędzy co więcej zoperował znajdę i zajął się nim wspaniale. Od tamtej pory bywam tylko u niego :!: Do każdego zwierzątka podchodzi z sercem i nie ważne czy to znaleziony szczurek czy wystawowy piesek !! Gorąco polecam wszystkim poznaniakom maluteńką klinikę na os. Czecha 114 i dr Sikorskiego :D :D :D
Znajda po operacji czuł się wspaniale i pozostał ze mna do końca swoich dni. Przeżył ze mna i z Oskarkiem ponad dwa lata :D Obydwa już nie żyją ale zawsze o nich pamiętam :D Teraz mam małego urwisa i wiem jedno, że jak tylko coś będę biec do dr Sikorskiego :!: :!: :!: :!: to wspaniały człowiek :D
marsza
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 08, 2004 12:01 pm
Kontakt:

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: marsza »

a czy do Dr Sikorskiego mozna ot tak przyjsc ze szczurasem czy trzeba zadzownic wczesniej....a jesli tak to prosze o numer....:)
"...czyń dobro, kochaj wolność..."
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: martwa »

..mały allert odnośnie polecanej w pierwszym poście kliniki dr Grzegorza Wąsiatycza na ul. Księcia Mieszka I 18. otóż - proszę się liczyć, że za świadczone tam usługi (choćby były nie wiem jak ubogie i trwały 7 minut próżnego gadania, przy czym nie dowiadujesz się niczego, czego byś nie wiedział), mowa tu o samej wizycie i obejrzeniu zwierzęcia, płaci się 40 zł, o czym przekonałam się dziś na własnej skórze :P zeszłego roku wizyta kosztowała 10 zł, ale teraz najwyraźniej wyżej się cenią. ponadto nie wszyscy lekarze są tam godni zaufania, szczególnie jedna pani, która po wykonaniu punkcji i stwierdzeniu, że skrzep jest, wysłała mnie do domu, przy czym skrzepu nie było i szczurka krwawiła pół nocy.. koniec allertu :>
czasami po prostu brakuje kamieni
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Pleiades »

Przepraszam, jeśli nie powinnam umieszczać tego posta. Chodzi co prawda o moje uwagi nt. dr. Wąsiatycza, ale nie z punktu widzenia szczura. Otóż ja do niego trafiłam do kliniki z chorym ptakiem ( przyjmuje również we filii na spomnianej ul. Bnińskiej ) i wydaje mi sie, że podstawił złą diagnozę i zastosował złe leczenie (konsultowałam się później z hodowcą). Mogę opowiedzieć bardziej szczegółowo o tym, jeśli chcecie, chociaż mówię, że to nie jest sprawa związana za bardzo ze szczurami, bo może na ssaczkach on się zna, a na ptaszkach nie bardzo...

PS. Za wizytę u dra Wąsiatycza płaciłam 20 zł, za lekarswo ( kuracja 4-dniowa ) 10 zł. To było na Bnińskiej.
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: martwa »

Z miejsca polecam klinikę, którą proponowała gogi! Przyjmuje tam dwóch lekarzy, dr. o którego nazwisko zapomniałam zapytać przez roztargnienie, a który przeprowadził udaną operację mojej Biżu, przyjmuje w pon., śr. i sob., a w.w. dr. Sikorski w resztę dni, prócz niedz. o ile się nie mylę. Klinika znajduje się na Os. Czecha przy klatce 104, oznaczenia są mało widoczne. W tygodniu czynne jest od 10 do 19. Nr. tel. (61) 8706343. Polecam.
czasami po prostu brakuje kamieni
Kapka
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:33 pm

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Kapka »

Zgadzam się całkowicie z opiniami odnośnie gabinetu dr Sikorskiego. Pojechałam tam z moją szczurką (chociaż mam do przejechania dokładnie całe miasto) i jestem bardzo zadowolona z wizyty i leczenia. Teraz bedę tam jeździć zawsze (mam nadzieje, ze tylko w celu np. przycięcia pazurkow, a nie z powodu choroby) :-) No niestety przychylam się również do niezbyt pochlebnych opinii odnosnie lecznicy dr. Wąsiatycza... Jeździłam tam kiedyś z pieskiem. Sprzęt owszem, bardzo nowoczesny, gabinety dobrze wyposarzone, ale kiedy pies byl chory i musiał jechac kilka razy, to nie "prowadziła" go jedna osoba tylko za kazdym razem ktoś inny i za kazdym razem trzeba było tłumaczyć od poczatku po co tak napawdę sie przyjechało... poza tym cięzko dokładnie powiedziec za co tam się tak naprawdę płaci. :-( Wiem, ze jak zwierzak jest chory i trzeba mu pomóc nie liczą się koszty, ale tam to naprawdę przesadzają.
No nic, zyczmy sobie więcej takich gabinetów jak u dr Sikorskiego!
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Dinusia »

polecam klinike na os.Czecha(Chyba) lek.wet.Żaneta Sokołowska
Tel kom.505845229 klinika jest otwarta od 12
byalm tam nieaz z moim kotem i szczurkiem!Choicaz niejest od szczurow bardzo dobrze leczy, maja szczurka stracila czucie w nozce i ja wyleczyla!!!A z kotem bylam zeby go wykastrowac i tez wszystko dobrze poszloniebylo zadnych komplikacji!
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Anusia
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 14, 2005 4:51 pm

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Anusia »

Niestety pewnie zaskoczy niektóre osoby moja wiadomość ponieważ dotyczy ona weterynarza przy ul. Czecha 104 - lecz nie Pana Sikorskiego tylko drugiego weterynarza, Pana J. Rymarczuka. Musze uczciwie stwierdzić, że ma dobre podejście do zwierząt i jest przychylny ale w jego gabinecie zdarzył się " wypadek?": dał mojemu ogonkowi krople przeciw insektom i pasożytom i po mimo moich obaw i pytań czy mój malec może zlizać znaczny nadmiar tej substancji z sierści Pan weterynarz powiedział że tak i że maleństwu to nie zaszkodzi - i tu się Pan Rymarczuk bardzo pomylił, ponieważ Maniuś ju ż 3 dzień walczy o życie ( opisałam to w poście na objawach i leczeniu., pdt. Ratujcie Maniusia) Wierzę, że to w jaki sposób Maniuś się zatruł no mogło być - nie wiem - pomylką, przyapadkiem - nie wiem, ale gdy cała zrozpaczona zadzwoniłam do Pana doktora po kolejnym ataku Maniusia, z prośba o pomoc - usłyszałam,że nic ju ż nie da sie zrobić i jest mu przykro. A ja o 01:00 w nocy znalazłam lekarza - klinike w której podano Maniusiowi kroplówkę, jakis diuretyk i coś jeszcze żeby wspomuc detoksykacje organizmu - więc mozna było coś zrobić. Teraz Maniuś nie czuje się najlepiej ale żyje. Z mojego doświadczenia wynika że ten gabinet weterynaryjny jest dobry ale tylko przy podawaniu witamin, obcianiu pazurków itd. jednak już nigdy nie oddam tam swojego ogonka pod opieke - nie chcę ryzykować życia mojego maleństwa!!!
A klinika którą znalazłam w nocy jestjedną z 2 które mają całonocny dyżur: Os Księcia Mieszka I 18, tel: 0618230997 i tam mają specjalistkę od gryzoni - na dyżurze jej ( M. Zimniewicz) nie było ale i tak był tam lekarz który nam pomógł - jednak taka nocna wizyta kosztowała nas 40 zł, wiem że w dzień kosztuje o 15 zł mniej.
mam nadzieję,że wy nie bedziecie musieli korzystać z nocnych wizyt. Pozdrawiam.
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: martwa »

..odnośnie kliniki na Os. Księcia Mieszka I 18 - póki co leczyłam tam, o ile dobrze pamiętam, 5 szczurów - cecha charakterystyczna tej kliniki to okrutne ceny (za wizytę u dr. Zimniewicz, trwającą ok 7 minut, polegającą na poleceniu mi kąpieli, przy czym szczur był już kąpany w manusanie, i zalecenie jakiegoś skinseptu na ranki zapłaciłam 48zł! - w tym 8 zł za skinsept), wielość weterynarzy (najbardziej przypadła mi do gustu dr Karakliumis, Zimniewicz kategorycznie odpada), wielość różnych diagnoz, zaleceń i sposobów leczenia, przy czym w moim przypadku tylko jeden ze szczurów otrzymał skuteczną pomoc przy przeziębieniu (zastrzyk, reszta przepisana do domu do doustnego podawania)..
..co do kliniki na Os. Czecha - ja również trafiłam, w przypadku operowanej Biżu, na Pana Rymarczuka - z początku nie budził mojego zaufania, wydawał się być pełen wątpliwości, obawiam się, że podał Biżu zbyt dużą dawkę narkozy, bo budziła się aż 7 godzin, nie mniej jednak operacja powiodła się, a to przekonało mnie do tej kliniki w całokształcie.. Twoja historia dała mi jednak do myślenia, odpowiedź Pana Rymarczuka na Twój telefon nieźle mnie zaskoczyła :O ale z drugiej strony w klinice na Os. Księcia Mieszka proponowano mi eutanazję Bronxa, który teraz dobiega już 2 roku życia..
..przykro mi z powodu twojego Maniusia, oby szybko wracał do pełni sił! Pozostaje Pan Sikorski (tak na 100, póki co)..
czasami po prostu brakuje kamieni
Anusia
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 14, 2005 4:51 pm

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Anusia »

Ja też była m do tej pory zadowolona z Pana Rymarczuka wyleczył Maniusia z przeziębienia, a z tym środkiem owadobujczym - no nie wiem tak jak napisałam to mógł być przypadek ale - to stwierdzenie że sie nie da nic zrobic itd. - poprostu doznałam szoku. Maniuś jest moim pierwszym szcz urkiem, ma niecałe 2-mce - nie mam więc wielkiego doświadczenia. Mam nadzieje, że uda mi się znalezć dobrego, godnego zaufania weterynarza.
Ps. jutro jade z Maniusiem do weta na ul: Nad Wierzbakiem - ktoś go polecał na necie na innym forum - zobaczymy....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: krwiopij »

z kroliczej storny:

lek. wet. Hanna Lisiecka
specjalista w leczeniu królików i innych małych zwierząt (fretki, szczury)
Gabinet Weterynaryjny "Kobra"
ul. Międzyborska 67
60151162 Poznań
tel.: (0-61) 662 98 45
czynne: pon-pt 10 - 19, sobota 10 - 14
Ostatnio zmieniony ndz maja 06, 2007 12:04 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: martwa »

Mały *update* odnośnie kliniki dr Wąsiatycza.

Proponowany dawno temu przez mayonesa gabinet na Ul. Bnińskiej już nie funkcjonuje. Była to filia kliniki dr Wąsiatycza. W tej chwili całość mieści się już tylko przy Ul. Księcia Mieszka I 18.
Zadzwoniłam specjalnie, aby wybadać ich cennik. Standardowa wizyta kontrolna kosztuje 40 zł + pieniądze za ewentualne leki. Za wizytę późną porą weterynarz ma prawo do tej rutynowej 40stki dodać 15zł. Sporo ; >
czasami po prostu brakuje kamieni
Asmodeus
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 07, 2005 6:35 pm

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Asmodeus »

Ja z kolei polecam Lecznicę dla zwierząt przy ul. Wawrzyniaka 41. Bardzo miły wet, zdiagnozował mojego ogonka i przepisał mi leki... Biedactwo dostało jakiejś grzybicy, czy alergii...  Lecznicę prowadzi Adam Czerwieński, otwarta jest cały tydzień, pon-pt - 11-19, soboty - 11-15, niedz i św. - 18-19. Dodam, że za wizytę razem z zastrzykiem (żeby MiZu się nie drapała) zapałaciłem 5 zł. Lek, co prawda kosztował w aptece 23 zł, ale to inna historia. Polecam gorąco!
Aha, nie trzeba się umawiać telefonicznie, ale czasem jest kolejka. Dla porządnych nr tel: (061) 843-23-53.

Majki  :D
Ostatnio zmieniony ndz maja 06, 2007 12:11 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

[POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Ayumi »

Ja wam dam adres swietnej i taniej kliniki z miłymi, fachowymi lekarzami, tylko nie chce się pomylić w adresie, to sie jeszcze podpytam...
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”