[TYCHY] polecani

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sabatar
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 20, 2005 9:28 pm
Lokalizacja: Tychy

[TYCHY] polecani

Post autor: sabatar »

Z uwagi na to ze Moe miala problemy chorobowe, mozna powiedziec powazne, zwiedzilem w Tychach dwa osrodki wetowe najbardziej polecane - na ul. Konopnickiej (os.A) i na ul. Debowej (Vet-Med).

O to moje spostrzezenia co do tych osrodkow:

1. Weterynarz na ul. Konopnickiej
(Bagniewska A./Chrząszcz B./Szyja J - gabinet)
(Tychy, ul. Konopnickiej 12)
(tel.: 227 22 46)
Dojazd - MAPKA ponizej:
http://img292.imageshack.us/img292/5020 ... osabd4.gif
Obrazek

Daleko ode mnie - os.A - praktycznie 2. koniec miasta, ale mialem do czynienia tam z jedna pania weterynarz i uwazam, ze ma ochote leczyc ale nie do konca robi to dokladnie. Tzn widac, ze wie co robic, jest chetna na propozycje leczenia i uwagi, i wskazowki.
Ale np. do odmierzania dawki zastrzyku - robila to "na oko".
Bylo jej obojetne czy robic zastrzyki insulinowka czy zwykla strzykawka i igla - przynajmniej nie wiedziala ze lepiej insulinowka.
Kazda wizyta jednak byla fachowa i mila za kazdym razem jak jezdzilem do niej z szczurka przez tydzien.

Wg mnie za duzo odmierzyla dawki np. Baytrilu - w porownaniu co niedawno widzialem odmierzanego dla Moe przez innego weta. Mozliwe ze akurat wtedy byla konieczna taka dawka.

Ceny:
znosne.... wizyty sa jakby wyceniane na podstawie zuzytych srodkow i ilosci wizyt - nie zdzieraja mysle.
Pierwsza wizyta (ok. 11.2005): 30zl - ogledziny, 3 zastrzyki,
Kolejne wizyty: (ok. 11.2005) 6zl - jeden zastrzyk,
Ostatnia wizyta: (ok. 11.2005): za darmo - jedynie ogledziny.
Niestety po zastrzykach Moe dostala martwicy skory.... trzeba bylo leczyc ale tu sie zdalem na mila i pomocny glos Ani (ngl - dzieki Aniu) - leczenie martwicy opisane jest z zdjeciami w galerii w innej czesci forum.
--------------------------------------------------------------------------------------------

2. Weterynarze na ul. Dębowej (Debowej)
(Vet-Med.-Bis s.c. - przychodnia)
(Bogusław Grzeszczuk, Dariusz Kamiński, Wiesław Rutka)
(Tychy, Dębowa 6A)
(tel.: 032 227 31 12)
Dojazd - MAPKA ponizej:
http://img70.imageshack.us/img70/8591/w ... osdnv7.gif
Obrazek

Tu praktycznie jestem za zdaniem Aurea'i. Jak sie wchodzi do poczekalni i nie ma ludzi tzn. ze nie ma dra Grzeszczuka.
Za rada Aurea'i zdecydowalem zapolowac na Grzeszczuka (zawsze ma fartuch z nazwiskiem i imieniem). Okazalo sie to dobrym pomyslem.
W poczekalni zawsze bylo ludzi z zwierzaczkami. Nie mozna powiedziec ze dr Grzeszczuk przyjmuje o stalej godzinie kazdego dnia w tygodniach. W jednym tygodniu byl 16:00-20:00, ale innego tygodnia okazalo sie ze byl od 8:00-16:00 - najlepiej dzwonic i pytac.
Obsluga - fachowa, mila, prezycyjna. Dawki odmierzane szczegolowo i drobiazgowo. Ogladanie szczurka - delikatne i omawiane w szczegolach ze mozna sie nawet nieco nauczyc :).
Wet otwarty na propozycje - sluchal uwaznie o sposobie dwukrotnej posobnej dawki dwoch roznych srodkow do narkozy - ale w moim przypadku (Moe ma 2lata i 2 miesiace) to troche zbyt ryzykowne. Grzeszczuk chetnie porozmawia, wyslucha pytan (mialem ich sporo) zaproponuje i doradzi.

Poniewaz na ul. Debowej sa inni w tym osrodku weci - opowiem o nich:
NIE POLECAM. W dniu zdjecia szwow akurat sie okazalo ze nie trafilem na Grzeszczuka, a ze nie mialem wyboru godzinowo (praca) zdany bylem na innego (ktory nie mial opisu w postaci imienia i nazwiska na plakietce).
Mialem wrazenie ze jestem zbywany a'la "szybciej szybciej bo -klienci- czekaja i kasa ucieka".

Ceny:
Pierwsza wizyta (ok.11.2006) = 15zl - ogledziny, propozycje, 2 zastrzyki - baytril i jakis steryd
druga wizyta (ok.11.2006) = nic - okazalo sie ze leki nie pomogly i szczur do operacji na nastepny dzien
trzecia wizyta (ok.11.2006) = 30 zl - ogledziny, wazenie, operacja.

Operacja miala na celu wyciecie czegos kulkowatego pod skora. Na brzuszku przy prawym udzie. Kulkowate srednicy ok 15mm troche przesuwalne w kazda strone. Po wycieciu (operacja ok 10min) wet pokazal co wycial - przypominalo skupienie tluszczu a w srodku cos twarde wielkosci ziarnka ryzu i tego samego koloru. - Prawdopodobnie byl to tluszczak. Zdjecia nie zrobilem bo nie mialem aparatu przy sobie. Tluszczak w ciele mial podobno jakas blonke wiec nie bylo komplikacji itp.

Za to mimo bardzo malej i dokladnie odmierzonej dawki budzenie szczura zajelo mi 11h do pierwszych odruchow ciala a praktycznie 14h kiedy to szczurka sama mrugala oczami i miala odruchy chowania sie i proby mycia. Widok straszny i nie polecam nikomu.

Mialem wrazenie ze dr Grzeszczuk nie przejmowal sie oczami po operacji i zakladal przebudzenie szczura 3-6h nie dluzej. Pamietajcie o poproszeniu recepty na jakies porzadne krople do oczu dla szczura jak jest podczas narkozy. Osobiscie uwazam ze warto poprosic i recepte albo NAJLEPIEJ ZEL na oczy ktory utrzymuje sie dluzej niz krople, ktore trzeba kroplic szczurowi co 10min. Zel nie wymaga tak czestego draznienia oczu co krople. Wyobrazcie sobie ile razy musialem kroplic oczy przez te 14h.

Aktualnie Moe oslepla... :( tydzien po operacji... ma biale plami prawie na cale oczy.
Prawdopodobnie przez to, ze nie mialem wystarczajaco zelu dla oczu, ktory nalozyl wet w czasie operacji i przecieralem tym co zostalo na oczach po operacji. Albo to przez to, ze tak dlugo miala kroplone oczy zaleconym przez weta (dopiero jak sam zapytalem co mam kupic bo widzialem po 3h, ze trzeba) LACRIMALem 14mg/1ml.

Sabatar
Aktualnie Moe ma 2 lata i ok. 2 miesiace.
Sabatar
rysia.13
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 6:25 pm

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: rysia.13 »

był ktoś może u któregoś z tych wetów ?
Tychy, Harcerska 66
Dębowa 6a,
Młodzieżowa 3
lub
tam za sublami, koło lidla chyba... tam też jest fryzjer dla psów.
nie wiem jaka to ulica ;(
rysia.13
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 6:25 pm

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: rysia.13 »

opss, lewiatana znaczy sie ;)
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: Monia1990 »

Byłam na młodzieżowej u Kruka.
Szczurek kichał więc dostał enro, bierze już 6 dzień niestety nie przeszło. Za wizytę + lekarstwo na 6 dni zapłaciłam 6zł. Trafiłam tam w sobotę bo to był jedyny lekarz którego znalazłam wtedy. Dziś idę znów zobaczymy co powie najwyżej jadę do emvet.
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: Monia1990 »

Przepraszam za pomyłkę. Zapłaciłam 20zł.
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: borówka »

Czy był ktoś może w "Faunie" na Żwakowskiej?
rysia.13
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 6:25 pm

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: rysia.13 »

polecam "Faune"
byłam tam z ogonami ze świerzbem (1 wizyta 2 szczury 20 złotych :>)
nie polecam EMVET`u (równierz świerzb ale - 1 wizyta 1 szczur i 25 złotych >.< )
MiyaTao
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 25, 2011 12:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: MiyaTao »

witam,
chciałam się udać do weta na konopnickiej ale jest gabinet jest do końca miesiąca zamknięty i przekierowano mnie do weta na Harcerską 66. Był tam ktoś może ??
zadra123
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 05, 2011 2:41 pm

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: zadra123 »

Jak w Tychcach to tylko oś D na Dębowej
rastol
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 27, 2012 8:48 pm

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: rastol »

ja emvetu na młodziezowej nie polecam 2 szczury leczone na zapoelenie gornych drog oddevhowych odeszły kazdy miał swieżb. w dodatku na dzien dobry powiedziano mi ze sczur umrze bo to laboratoryjne zwierze. przez 6 dni Zeus dodstawał antybiotyk kazdego dnia inny bo leczyło go 3 wtetów. maskara
Ze mną:Kreska,Agutka i Dorotka (2 ostatnie adoptowane z forum),W szczurkowym raju:Dżery, Zeusek, Kropusia-tęsknię strasznie, kocham:*odeszła nagle po operacji:( Pesteczka zmarła bez objaw choroby w wieku 2.5 lat.W psim raju-Rolfuś kochany wilczur.
MiyaTao
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 25, 2011 12:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: MiyaTao »

Ja również nie polecam weta na młodzieżowej.. operowali mi szczurka, który jak się później okazało nie potrzebował operacji bo to zwykły ropień był( zdiagnozowali raka). Przy każdej wizycie inny weterynarz go "oglądał" i każdy coś innego mowił. Koniec końców maluszka trzeba było uśpić.. Jedyny plus że otwarli w święta Bożego Narodzenia i uśpili mi malca, który się strasznie męczył.
eclipse_44
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 7:06 pm

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: eclipse_44 »

Polecam serdecznie Przychodnię Weterynaryjną ARKA w Tychach, ul. Nad Jeziorem 76 (za przystankiem Paprocany Pętla).
Miła atmosfera, bardzo przystępne ceny a co najważniejsze widać zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie w leczeniu ogoniastych przyjaciół.
pozdrawiam
doloresyou
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:42 pm

Re: [TYCHY] polecani

Post autor: doloresyou »

Przeczytałam cały temat, ale nadal nie jestem przekonana gdzie mam iść. Dwa z moich szczurków mają guzki: jeden ogonek ma dość duży pod lewą pachą, miękki, a drugi koło lewej tylniej łapki od strony brzuszka, przesuwająca się kuleczka. Podejrzewam, że będzie potrzebna operacja, ale nadal nie wiem gdzie z tym pójść. Których wetów polecacie do takich operacji, najlepiej z narkozą wziewną, bo jedna szczurzyca ma nieco ponad 2 latka i wole żeby się obudziła. Dodam, że inne miasto raczej nie wchodzi w gre, bo nie mam samochodu :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”