Pilne namiary!

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Arkadiusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 13, 2018 7:03 pm

Pilne namiary!

Post autor: Arkadiusz »

Witam. Poszukuję dobrego wet od gryzoni z woj. podkarpackiego. Jest ktoś w stanie kogoś polecić? Dokładnie chodzi o szczury. Pozdrawiam i proszę o szybką odp.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pilne namiary!

Post autor: Paul_Julian »

Zobacz ten post : http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... w#p1023237
Nie wiem tylko jak to daleko od Ciebie :(
jesli sprawa jest powazna, to moze lepiej jechac do Krakowa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Arkadiusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 13, 2018 7:03 pm

Re: Pilne namiary!

Post autor: Arkadiusz »

AZOR już nie funkcjonuje niestety a czy poważna sprawa nie wiem chcę po prostu być pewny i spokojny. Niestety obecna wet z ARGOS przenosi się do Leska... A niestety mam jednego chorowitka o którego się boję. :(
Arkadiusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 13, 2018 7:03 pm

Re: Pilne namiary!

Post autor: Arkadiusz »

Dodam jesteśmy z Nowej Dęby 50 km od Rzeszowa. Mój Click kilka dni potrząsa główką dostał już steryd + antybiotyk dostaje ale boję się że to coś poważniejszego niż zapalenie ucha... Click ma 1 rok i 3 miechy a w jego linii nie było problemu z czymś poważniejszym... Maluch nie jest z pierwszej łapanki i naprawdę bardzo mi na Nim zależy. Proszę o pomoc...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pilne namiary!

Post autor: Paul_Julian »

Nie, nie Azor :) 'Zwierzak" http://zwierzak.rzeszow.pl/
W ostatnim poscie w temacie dziewczyna pozytywnie opisuje dr Jakuba Szpunara.

Kilka dni to za mało na efekt. I jesli jest zapalenie ucha, to steryd + antybiotyk to za mało ( chociaz zdecydowanie lepiej niż nic, i dobry trop gdyby to bylo coś powazniejszego).
Czy wet zaglądał do uszka ? Powinien patyczkiem z watką pobrac trochę woskowiny z ucha i jesli śmierdzi - to wtedy jest jakieś zapalenie czy grzybek w uchu.
Mozesz powąchać uszko ( bez wacika), czasem czuć taki zgniły ropny smrodek, jesli jest zapalenie.
Ładnie sie to leczy kroplami Aurizon, ale to lek dla zwierząt i trzeba go zamówić u weta. Kosztuje ok. 35-40 zł.
Aurizon podaje się jakieś 2 tygodnie po 1-2 krople do kazdego uszka ( i zdrowego i chorego) Za kazdym zakropleniem trzeba przetrzeć ten dzióbek buteleczki, żeby nie przenieśc bakterii czy grzyba do drugiego ucha.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Arkadiusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 13, 2018 7:03 pm

Re: Pilne namiary!

Post autor: Arkadiusz »

Niestety nie zagladala do uszka ale zaraz jade do tutejszego wet zapytać czy jest w stanie to zrobic... W sobotę mamy zgłosić się na kontrole do Argos jeśli nie będzie poprawy to w poniedziałek uderzam do krk... Tylko potrzebuje naprawdę dobrego specjalisty w krk jesteście w stanie coś polecić? Gdyż jest dużo wet w krk... Pozdrawiam
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Pilne namiary!

Post autor: klimejszyn »

Arkadiusz pisze:Niestety nie zagladala do uszka ale zaraz jade do tutejszego wet zapytać czy jest w stanie to zrobic... W sobotę mamy zgłosić się na kontrole do Argos jeśli nie będzie poprawy to w poniedziałek uderzam do krk... Tylko potrzebuje naprawdę dobrego specjalisty w krk jesteście w stanie coś polecić? Gdyż jest dużo wet w krk... Pozdrawiam
hej! :)
ja ze szczurami zawsze jeździłam do dr Lewandowskiej z Oazy na Zamoyskiego. tylko trzeba wizytę umówić telefonicznie na konkretny termin. niestety dość dużo sobie liczą, ale ekstra specjalistka.
co prawda nie mam już ogonów od paru lat, ale obecnie ze zwierzakami jeżdżę do dr Ptak z Vetiki i często spotykam ludzi z ogonami, więc myślę, że i tam warto uderzyć - tez wszystkie potrzebne badania zrobią na miejscu :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”