Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Sprzedam, oddam, pożyczę komuś

Moderator: Junior Moderator

Diana12
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 23, 2015 12:19 pm

Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: Diana12 »

Mam do oddania 3 urocze szczurki. Kupione 3 miesiące temu w warszawskim Kakadu, pod opieką weterynarza.
Oprócz gamy akcesoriów szczurki mają królewską klatkę zrobioną własnoręcznie wyłącznie z naturalnych elementów.
NIe chcemy handlować zwierzętami, więc same szczuki oddamy za darmo, jenak klatka kosztowała nas przemnóstwo pracy I wyznaczamy za nią cenę 700 zł.

Wymiary klatki:

Szafka dolna:
Dł. 87 cm
Wys. 44 cm
Gł. 34 cm

Szafka górna:
Dł. 110 cm
Wys. 47 cm
Gł. 28 cm


Obie części klatki są połączone przesmykiem dla szczurków.

Dwa z trzech szczurków są niezwykle przyjazne, jeden wymaga szczególnej opieki I oswojenia (nie ufa ludziom) – jako stado dogadują się znakomicie I nie chcemy by zostały rozdzielone.

Szukamy kogoś, kto zapewni szczurkom jak najlepsze warunki, oczywiście jeśli ktos bedzie chciał wziąc same szczurki (bez kupowania klatki), oddamy je w dobre ręce, jednak jedynie po udowodnieniu nam, ze szczurki będą miały zapewnione godne warunki egzystencji. Przepraszamy za restrykcje, ale włożyliśmy dużo pieniędzy, wysiłku I pracy w ich zdrowe funkcjonowanie I szukamy kogoś kto naprawdę chce się nimi zająć, wkładając w to całe serce. Szczurki bowiem są wyjątkowe.

Centrum Warszawy.
Kontakt: dianaaszyk@yahoo.fr
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: klimejszyn »

mogłabyś wrzucić zdjęcia klatki?
jestem ciekawa tego królestwa za taką cenę :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Diana12
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 23, 2015 12:19 pm

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: Diana12 »

Jasne.
Próbowałam tu wrzucić załączniki, ale ciągle wyskakują błędy.
Wystawiłam ją przed chwilą na Allegro, tu link ze zdjęciami: http://allegro.pl/show_item.php?item=5202975048
Zapraszam do oglądania osobiscie, wiecej zdjec na maila jesli ktos chce.
Diana12
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 23, 2015 12:19 pm

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: Diana12 »

Taka cena, bo wszystko ręcznie sami robiliśmy i bardzo dużo włożyliśmy to serca i pracy.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: olgapsiara »

No dla mnie i tak dużo za drogo .... :o :-X
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Diana12
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 23, 2015 12:19 pm

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: Diana12 »

Dzięki za feed back :) !
Zobaczymy, może znajdzie się miłośnik naszej klatkowej pracy - no i przede wszystkim - szczurków, bo to jest dla nas ważniejsze.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: smeg »

Ta klatka niezbyt nadaje się do trzymania szczurów - wentylacja w takiej zabudowanej konstrukcji musi być fatalna, nie wystarczyłoby nawet gdyby na przedniej ścianie była siatka, a co dopiero mówić o szybie. Szczurze drogi oddechowe są wtedy podrażniane oparami moczu. Poza tym jest bardzo wąska - zaleca się, żeby żaden wymiar klatki nie był mniejszy, niż 40 cm, żeby dorosłe szczury mogły swobodnie się poruszać, a tutaj mamy 34 i 28 cm. Dodatkowo w standardowych klatkach z prętów szczury mogą wykorzystywać wszystkie ściany do wspinaczki, a tutaj nie mają takiej możliwości - podobnie jak w akwarium. Same półki to niestety nieco mało, żeby wykorzystać w pełni jej objętość.

Czy mogłabyś wrzucić zdjęcia szczurków? :) Dodaj ogłoszenie też na http://forum.szczury.biz i na https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: smeg »

EDIT: doczytałam, że szczurki mieszkały tylko w dolnej części - na 3 szczury minimalna objętość klatki to 0,18 m3 i to przy pełnym wykorzystaniu ścian i całej objętości (odpowiednio gęste wyposażenie), a Wasza dolna część ma tylko 0,13 m3 i brak możliwości wspinaczki po ściankach, więc niestety królestwem bym tego nie nazwała. Szkoda, że nie poczytaliście o szczurzych wymaganiach klatkowych przed rozpoczęciem budowy ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: yss »

Dobra, ja mam taki plan - jako posiadaczka szczurów i ptaków.
Przeróbcie te drewniane szafki, żeby były dla ptaków.
:)
Ptaki nieraz wymagają szafkowych klatek z uwagi na mordercze dla nich przeciągi - a także hałasy i światła. A wymiary są przyzwoite (głębokość powiedzmy że wychodzi minimalna dopuszczalna) dla egzotycznej drobnicy.
I tak ogólnie też bym tyle nie dała, samoróbki widywałam na olx od 0 zł (serio) do ok 200 - 300 ale to już były wypasy z wysuwaną kuwetą metalową na przykład. Duże.
Za ok 240 zł można mieć nową klatkę, np 100x55x100 :) Wiem, że się postaraliście i macie sentyment, ale my tego sentymentu nie mamy i patrzymy trzeźwo na zakup... Dlatego doradzamy (nie dokuczamy)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Diana12
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 23, 2015 12:19 pm

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: Diana12 »

Serdecznie dziękuje za wszelkie uwagi, utwierdzają nas w przekonaniu, ze nie jestesmy idealnymi hodowcami, dlatego potwierdza to jeszcze mocniej naszą decyzję o znalezieniu szczurkom kogoś, kto będzie w stanie poświęcić im o wiele więcej.

WYmiary przed budową wzięliśmy z książki "Szczury domowe" Andrea Langos oraz z konsultacji przed kupnem z ekipą z Kakadu. Szkoda, że nam nie wyszlo, bo bardzo się naprężyliśmy z budową tego wszystkiego, żeby zapewnic zwierzątkom "krolewskie" warunki i zapewnic im zdrowy i szczesliwy rozwoj.

Dziękuję szczegolnie za rady dot. umieszczenia ogloszenia o poszukiwaniu nowego hodowcy dla naszych szczurkiewiczów. Juz tam umieszczam.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: yss »

Te książki to zbrodnia :)
Rozmiary nie są jakieś bardzo tragiczne, klatka jest bardzo długa i to jakoś nadrabia jej płytkość, i przykro było wam to pisać, że nie jest dobra...
Niestety zwykle pierwsza budowa czegoś dla zwierząt to wtopa - a bywa, że np pierwsza kupiona klatka to wtopa do potęgi. Potem się nabiera doświadczenia. Szkoda, że się jakoś nie dotarliście ze zwierzaczkami....

Ale tak serio to dla ptaków byłaby ok, trzeba by wywalić półki, zainstalować patyki i miejsca do wieszania misek i karmników, może ktoś by wziął wtedy. Miałam nawet moim budować podobną, ale stanęło na kupnie, bo się nam nie chciało.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: Snajperka »

Brakuje zdjęć szczurków.
Bo na dzień dzisiejszy, to chyba w ciemno o nich rozmawiamy. W jakim są wieku?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: Malachit »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=46329 - tutaj jest temat szczurzyc, wszelkie pytania na ich temat polecam zadawać tam ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Diana12
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 23, 2015 12:19 pm

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: Diana12 »

Szczureczki mają 3 miesiące. Zdjecia na maila naprawde zainteresowanym, bo niestety juz walczę tu ktorys raz z zalacznikami i nie mam jak dodac :(
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Oddam trzy szczurki i sprzedam klatkę

Post autor: Snajperka »

wyślij na mojego maila: fotosnajperka@gmail.com to wstawie na forum.

łatwiej będzie rozmawiać o szczurkach widząc je.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozbędę się”