Łączenie szczurów i ewentualności z tym związane

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin działu
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Re: Łączenie szczurów i ewentualności z tym związane

Postprzez almarxx » Pt lis 03, 2017 6:16 pm

Witam wszystkich.
Jestem nowy na tym forum ale szczurki mam ponad rok. Byly dwa ale ostatnio jeden (alfa) zachorowal dosc powarznie i zdechl. Drugi jakis taki niemrawy sie zrobil. Czy to jest dobry pomysl zeby ponad rocznego szczura laczyc z mlodym? szczerze to nie bardzo widzi mi sie ten pomysl. Co sadzicie. Kiko ma okolo poltora roku juz.
almarxx

Postprzez unipaks » Pt lis 03, 2017 7:43 pm

Twój Kiko na pewno przeżywa śmierć towarzysza i dokucza mu osamotnienie. Szczury to stworzenia silnie stadne, samotność bardzo im nie służy. Dobrze byłoby zaadoptować dla niego dwójkę szczurków, wtedy młodziaki nie nadwerężą za bardzo jego cierpliwości, bo zawsze będą mogły też podokazywać ze sobą. A Kiko będzie mieć blisko siebie dwa futerka, do których można się w nocy przytulić i z którymi można pobiegać po pokoju. :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI s.299 viewtopic.php?f=37&t=21638&start=4470#p1031889
unipaks

Postprzez almarxx » So lis 04, 2017 11:18 pm

Skontaktowałem się z hodowcą. Zamówiłem 2 małe szczurki. Trzymajcie kciuki za zapoznawanie. Teoretyczna data odbioru to 15 listopada.
almarxx

Postprzez janczek » So lis 25, 2017 12:51 pm

I jak tam ? maleństwa są już Ciebie? :)
janczek

Postprzez Dragor » So gru 02, 2017 9:13 pm

A jak mam interpretować, gdy szczur podchodzi do nowego szczura bokiem lub tyłem i usiłuje położyć mu tylną łapę na pyszczku lub grzbiecie?
Dragor

Postprzez Malachit » Pn gru 04, 2017 5:52 pm

To jest próba pogonienia drugiego szczura, pokazania mu, że "ja, moje, sio, nie chcę cię znać". Stroszenie się i chodzenie bokiem to dość częste zachowania przy łączeniu - dopóki są, dopóty łączenie musi trwać ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Malachit

Postprzez almarxx » Pt gru 08, 2017 1:04 am

Witam.
Dziś zawitały do nas 2 małe samce. Takie około 6-7 tygodni. I powiem wam ze trochę dziwnie przebiega to laczenie. Stary Szczurek (Kiko) uciekał przed małymi. Ale w sumie tylko z poczatku. Później po około 2 godzinach łaziły obok siebie, obwachujac się tylko. A teraz około 6 godzin po pierwszym zapoznaniu śpią razem. Jadły razem też i bez problemów. Nie wiem czy to juz po wszystkim czy jak mam to odbierac... Będziemy obserwować je i się zobaczy.
almarxx

Postprzez lesmil » Pn gru 11, 2017 11:28 pm

Witam,
dostałem jedną samiczkę i po paru dniach dokupiłem dla towarzystwa drugą. Pani w sklepie mówiła mi żeby na początku trzymać je oddzielnie tylko wymieniając między klatkami trociny(żeby się oswajały z zapachem). Obecnie próbuję je połączyć i jak wkładam do jednej klatki to ogólnie jest ok tylko czasami się biją. I tu mi się rodzi pytanie jak poznać czy się biją dla zabawy czy na poważnie i trzeba interweniować?
lesmil

Postprzez unipaks » Wt gru 12, 2017 12:05 pm

Na początku nie wkładamy ich do jednej klatki.
Najpierw trzeba łączyć na neutralnym terenie, gdzie pierwsze ogony nie bywały - inny pokój, ewentualnie parapet okna czy wysoki karton. Z wanny moje wyskakiwały. :P Czasem przydaje się kawałek twardej tektury do ewentualnego rozdzielenia walczących szczurków, jeśli sprawy zaszłyby za daleko. Łącząc nie podajemy im jedzenia, o które musiałyby walczyć, ani nic innego co walkę mogłoby sprowokować. Pomaga też wykorzystanie szmatek jednego szczura, by nimi natrzeć nowego i odwrotnie. Bardzo pomaga przejażdżka autem w jednym transporterze - może też być spacer w przypadku braku dostępności auta. Łączenie kontynuujemy do czasu ustąpienia objawów agresji i gdy szczurasy układają się już razem lub blisko siebie do spania. Szczur napuszony, ustawiający się bokiem do drugiego lub ścigający go jak zwierzynę jest potencjalnym agresorem i trzeba uważać, spotkania winny odbywa się w miejscu które jego będą onieśmielały i odbiorą mu pewność siebie. Zanim zamienimy im klatki, muszą one być porządnie umyte a ich szmatki (niewyprane) zamienione.
Powodzenia! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI s.299 viewtopic.php?f=37&t=21638&start=4470#p1031889
unipaks

Poprzednia strona

Powrót do Stadko