Dwie samice, 5 i ok. 3 miesiące

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Byszaq
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 11, 2018 3:30 pm

Dwie samice, 5 i ok. 3 miesiące

Post autor: Byszaq »

Witajcie
Jakoś w marcu zakupiliśmy pierwszego szczurka Majkę jest bardzo łagodna a zarazem strachliwa, dopiero teraz powoli zaczyna biegać po podłodze gdzie wcześniej łóżko to był max i to tez nie za długo bo wskakiwała na ręce i chciała iść do klatki. Wcześniej miałam samca który już po miesiącu zaczął buszować po podłodze może dlatego wydaje mi się że Majka jest strachliwa, ale do rzeczy
3 tygodnie temu postanowiłam sprawić jej towarzystwo mianowicie troszkę młodszą szczurzyce Lune na oko ma 3 miesiące, łączenie przebiegło całkiem dobrze, oczywiście zanim się za to zabrałam przeryłam cały internet w poszukiwaniu informacji jak to prawidłowo przeprowadzić, jest to moje pierwsze łączenie dlatego postanowiłam napisać do was o pewne porady
Na nieznanym dla obu terenie było całkiem ok. Majka absolutnie nie była zainteresowana młodszą Luną nawet jakoś nie specjalnie zdziwił ją widok innego szczura za to młoda biegała za nią jak by zadowolona że jest tu ktoś jeszcze oprócz niej z tego samego gatunku, i pomału zaczęliśmy wsadzać młodą do klatki starszej. Na początku Majka była trochę zdenerwowana że ma intruza na swoim terenie , ale jakoś nie specjalnie robiła z tego aferę, pokazała Lunie parę razy, że ona tu rządzi wywracając ją na plecy ale nie robiąc jej przy tym żadnej krzywdy. kilka dni temu postanowiłam na dobre wsadzić młodą do starszej. Obserwując je na początku myślałam, że to Starsza dominuje, po 2 dniach mieszkania razem zgłupiałam młodsza zaczęła wywracać starszą na plecy. i od tamtej pory codziennie się tłuką, nie robią sobie krzywdy, są to raczej przepychanki, śpią osobno, jedna w jednym rogu klatki a druga w drugim wygląda to trochę dziwnie, myślałam że szczurki śpią raczej razem w kupie. i ostatnia kwestia która mnie martwi, starsza cały czas ucieka przed młodszą wygląda to tak jak by mała grała jej na nerwach i Majka szukała chwili spokoju, jak tylko ma okazje to wychodzi z klatki i biega po podłodze, nawet cały dzień Czy myślicie, że powinnam dać młodą do osobnej klatki ?

1 Czy mam się czym martwić ?
2 Dlaczego cały czas się tak przepychają? czy jest to kwestia ustalenia kto tu rządzi ? I nie powinnam ingerować?
3 I dlaczego starsza cały czas ucieka przed tą młodszą ? Nie akceptuje jej ?

Dziękuję bardzo za poświęcony czas na udzielenie mi odpowiedzi :)
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dwie samice, 5 i ok. 3 miesiące

Post autor: Paul_Julian »

Hej!
Tak na początek informacyjnie to następnym razem zaadoptuj szczurki - nie kupuj. Staramy się adoptowac, po to żeby nie napędzać biznesu sklepom ( w których warunki są bardzo złe, nawet jesli tego nie widac i jest czysto) i domowym niezrzeszonym hodowlom.
Więcej tutaj : http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678

A teraz o Twoich dziewuszkach. Co tu duzo mówić, skoro sie nie biją do krwi, to dobrze :D Są młode, starsza już dorasta, a tu ją taka jakąs młoda cały czas gania i coś chce. Być moze ta młodsza ma mniej niz 3 miesiące.
Nie martw sie tymi przepychankami, i spaniem osobno. W tej chwili jest bardzo gorąco, a jak sie śpi na kupie ( czasem i dosłownie Nie rozdzielaj ich i nic się nie przejmuj.

I zapraszamy do czytania reszty forum :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”