RE: 2 maluchy+dorosła samica

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

2 maluchy+dorosła samica

Post autor: Telimenka »

jak mam po kolei przeprowadzic proces oswajania 2 malutkich Szczurasow z dorosla juz Samica.mam polaczone dwie klatki odzielone w taki sposob ze zadna ze stron nie moze sie przedostac do drugiej moga sie wachac,i dotykac pyszczkami. nie chce zeby Maluchom stala sie krzywda wiec prosze o porady moze na jakis czas przeniesc je zdala od siebie?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: 2 maluchy+dorosła samica

Post autor: limba »

Lepiej niech nie beda na taka odleglosc zeby lapami mogly sie do siebie dobrac, czy ogon wsadzic.
Niech czuja swoj zapach.
Co do poznawania, tak jak w temacie przyklejonym. Neutralny teren to podstawa. ja bym poznawala raz z jedna raz z druga, zeby starsza szczurcia nie zostala przyparta do muru przez dwa maluchy na raz. Musi byc sporo miejsca i tak zeby kazde mialo szanse ucieczki.
Oczywiscie nie ma zblizonego czasu ile laczenie moze trwac. Ja zawsze lacze dosc dlugo. Jak juz na neutralu jest dobrze, to puszczam na znany starszym teren. Tak sobie chodza kilka dni, potem przychodzi czas na klatke.


Przenioslam do odpowiedniego dzialu.
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2007 8:14 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

[split] Starszy ignoruje nowego

Post autor: Telimenka »

a co  mam zrobic jak maluchy nie sa oswojone? i jak je puszcze to moze byc problem z wzieciem na reke? i u mnie w domu ciezko o neutralny teren bo Telimena byla chyba wszedzie i co teraz?;/.mam isc do dziadkow obok?;p


// Telimenka prosze nie rob balaganu. Post odzielony i polaczony z Twoim tematem. Podobny post zostal usuniety.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony sob lut 24, 2007 11:16 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: 2 maluchy+dorosła samica

Post autor: limba »

Jesli nie masz neutralnego gruntu w domu to mozesz isc do dziadkow. Ale naprawde nie ma takiego miejsca w domu gdzie Telimenka bywala sporadycznie. A lazienka?
Jesli jest problem z maluchami i boisz sie ze ich nie zlapiesz to wstrzymaj sie z laczeniem poki male sie troche nie oswoja.
Ostatnio zmieniony sob lut 24, 2007 11:19 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: 2 maluchy+dorosła samica

Post autor: Telimenka »

oki :D no lazienka to tez tak kiepsko z miejscem ;).ale jest miejsce gdzie bywa rzadko ;) poswiece stol w kuchni :D.dzieki jeszcze raz :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: 2 maluchy+dorosła samica

Post autor: Telimenka »

no i puścilam je razem przed chwileczka na poczatku pojedynczo a pozniej razem i Telimena je jednym słwoem OLAłA...:p
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: 2 maluchy+dorosła samica

Post autor: Telimenka »

no i puścilam je razem przed chwileczka na poczatku pojedynczo a pozniej razem i Telimena je jednym słowem OLAłA...:p
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: 2 maluchy+dorosła samica

Post autor: Telimenka »

wiem ze moze sie troche pospieszylam ale Telimenka byla dla nich bardzo milutka :D i nic nie robila ani na obcym ani na znanym terenie spala na mnie z nimi.wpuscilam je do klatki pod czujnym okiem i nic nie robi,zaprowadza delikatne porzadki ale maluchy wiedza kto rzadzi :).wszystko juz oki :Ddziekuej za pomoc
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”