[Samiczki] - Czemu się gryzą?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kasia001
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 27, 2006 8:35 pm

[Samiczki] - Czemu się gryzą?

Post autor: Kasia001 »

Nie wiem, czy w dobrym dziale temat założyłam. Jeśli nie, to proszę admina lub moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Od roku mam dwie szczurzyce: Maję i Lilu. Dotąd wszystko było między nimi dobrze, czasem się troszkę pobiły(o dominację) ale nigdy nie było to poważne. Niedawno zauważyłam na skórze Lilu małe ranki. Nie wiedziałam skąd się wzięły aż do wczoraj. Podeszłam do klatki z zamiarem wypuszczenia szczurków. One jak zwykle podbiegły do krat żeby mnie przywitać. Zaczęły się przepychać i w pewnym momencie Maja złapała Lilu za skórę. Biedna Lila starała się uciec, ale Maja załapał i nie chciała puścić. Puknęłam więc w klatkę żeby je rozdzielić i przeniosłam Maję do transporterka. Co zrobić? Nie mogę Mai trzymać w transporterku, bo ma za mało miejsca. A jak ją w klatce trzymam, to gryzie Lilu
Ostatnio zmieniony sob wrz 22, 2007 6:31 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek :*
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: Czemu się gryzą?

Post autor: alainaprv »

Nic im nie będzie, ustalają hierarchię. W naturze tak się to odbywa, nie możemy ich obronić przed wszystkim...:) Żebyś widziała jakie u mnie samce wojny urządzają czasem...
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Czemu się gryzą?

Post autor: limba »

Lapanie za skore nie oznacza jeszcze agresji. U mnie do tej pory to sie zdarza miedzy dobrze znajacymi sie szczurami. Strupki moga miec wiele przyczyn np za dlugie pazurki u samej "poszkodowanej" albo u "agresorki"
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kasia001
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 27, 2006 8:35 pm

Odp: Czemu się gryzą?

Post autor: Kasia001 »

Wiem,że muszą ustalić hierarchie. Ale Maja po prostu czasem podchodzi do Lilu, przewraca ją na grzbiet, przygniata i gryzie. Lilu piszczy i stara się uciec, ale ze względu na większą masę Mai nie ma szans. Dotąd zdarzały im się bójki, ale teraz to po prostu Maja prześladuje Lilu
Obrazek :*
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: Czemu się gryzą?

Post autor: alainaprv »

I będzie to robić, aż Lilu przestanie jej się wyrywać i się podporządkuje. Nie martw się nic ;]
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Kasia001
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 27, 2006 8:35 pm

Odp: Czemu się gryzą?

Post autor: Kasia001 »

Nie martwiłabym się, gdyby nie to że teraz Lilu poddaję się ,tylko strasznie piszczy, a Maja i tak ją gryzie.
Obrazek :*
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Czemu się gryzą?

Post autor: Layla »

Ludwik piszczy tak, że mnie budzi po nocach, a i tak kocha swoich kumpli ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Odp: Czemu się gryzą?

Post autor: Maugosia »

Mam podobnie. Niutka piszczy, bo Bibuła ją łapie ząbkami. A później to potrafią leżeć razem i sie iskać i to jeszcze Bibuła iska Niutke ^ ^.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czemu się gryzą?

Post autor: Niuniak »

u mnie młodsza czasami chwyta za ucho dominującą samice i ciągnie przez pół pokoju i robi to do momentu aż starsza się nie wydostanie z "uścisku" i nie zacznie gonić młodej żeby jej skóre przetrzepać :P
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Czemu się gryzą?

Post autor: yss »

hmmm ostatnio usłyszałam ryki z klatki. po nocy. zapaliłam światło i zobaczyłam czarny kłębuszek na dnie klatki. kłębuszek składał się z 2 szczurów. gytha leżała na pleckach z rozcapierzonymi wszystkimi nóżkami, a esme przygniatała ją rękami i siedziała na niej okrakiem i coś jej wygryzała z szyi, potem z policzka i spod pachy a gytha leżała i darła się okropnie i trwało to jakieś 3 minuty. jak gytha chciała się poruszyć, esme przygniatała ją mocniej i dalej spokojnie czyściła, zresztą bardzo intensywnie.
gytha i esme to bardzo kochające się siostry :)
wszystkie moje szczury uwielbiają się bić i tłuką się aż spadają z półki ale biją się dalej i wrzeszczą przy tym. często potrafią uwziąć się całym stadem na jednego wybranego szczura i ganiają go po całej kuchni, a następnego dnia inny szczur jest ofiarą.... one tak mają. jeżeli szczur nie fuka i nie stroszy się to raczej nie ma złych zamiarów...
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”