Przyjaźń psa i szczurka?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Elwirka
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 11, 2005 5:08 am

Szczuru? vs Piesiuniu :/ grr..

Post autor: Elwirka »

Witam wszystkich! Co prawda jestem tu nowa i to mój pierwszy post, ale już od jakiegoś czasu odwiedzam Waszą stronę :) Zresztą uważam, że jest naprawde spoko :wink: No ale dosyć tego cukrowania, właściwie to chciałam się zwrócić z prośbą o pomoc.
Napewno wśród Was, właścicieli szczurków są posiadacze także psów. Czy mógłby ktoś poradzić mi jak oswoić psa ze szczurkiem??
Problem jest właśnie z psem, coprawda niewielkie bydle [10 kg] ale boje sie jego reakcji, że może ogonkowi zrobić kuku :( Poprzednio miałam świnkę morską, i nie było problemów, była coprawda większa i nawet szczypanie po zadku czy popychanie łapą nigdy jej nie zaszkodziło, ale niewiem jak może być ze szczurem. Kiedy szczurcio był mały zdecydowałam sie że [pokaże] go psu jak troche podrośnie, bo bałam sie że maleństwu stanie się krzywda :( i chyba zrobiłam błąd bo pies chyba zrobił sie zazdrosny :cry: Kilka razy gdy próbowałam ich "zapoznać" ze sobą pies próbował go chycić, i nie przypominało to przyjacielkich zabaw ze świnką :? Szczurkowi nic sie niestało naszczęcie, ale może sie zrazić... Już sama niewiem co robić, boje się kolejnego starcia, a mam już dosyć zamykania się ze szczurkiem w pokoju, bo to chyba pogarsza sytuacje :( Prosze napiszcie, co mam robić?
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczuruś vs Piesiuniu :/ grr..

Post autor: Ewqa »

Oby nie było tak że szczurek sie wkurzy i dziabnie psa. A to boli. U mnie w ten mało delikatny sposób kot sie nauczył nie wtykać nosa do klatki.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Elwirka
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 11, 2005 5:08 am

Szczuruś vs Piesiuniu :/ grr..

Post autor: Elwirka »

Tyle że szczuras nawet nie próbował ugryźć, ani nie przestraszył sie. Odskoczył tylko i dalej chciał zbadać "kumpla". Odważny skurczybyczek :) A mi serce do gardła skoczyło.. Niewiem co mam z nimi zrobić :?: Może szczurzy zapach nie odpowiada psu, a świnke tolerował?
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczuruś vs Piesiuniu :/ grr..

Post autor: Ewqa »

Myślę że to chodzi raczej o sposób poruszania. Szczurki biegają szybko i w dosyc charakterystyczny sposób. Mój kot nie reagował ani na swinkę, ani na chomika, dopiero na szczura zaczął polować.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt gru 03, 2004 10:40 pm

Szczuruś vs Piesiuniu :/ grr..

Post autor: Ash »

Mój pies (prawie roczny York) jak dostałam Bati i podłożyłam ją mu pod nos to ją obwąchał i zaczął lizać (ona go z resztą też - po nosku). Do pobiegania z ogonkami go nie dopuszcze, bo to jeszcze szczeniak i chce się bawić. Boję się, że walnie je łapą, czy że pomyśli, że uciekający ogon to zdobycz ;)

Co do zazdrości to... oj tak! Teraz prawie cały wolny czas poświęcam ogoniastym, a na Shakusia mam jedynie jakieś pół h.
Przedwczoraj poszedł wysikał się na łóżko mojego brata, a wczoraj wyzygał na niego :P Nie wiem dlaczego akurat mój brat, ale cóż...

Pzdr cya

Podpisano: Ash
Moje małe ZOO:
- Stefan (papug)
- Ganja (ogoniasta)
- Bati (jak wyżej)
- Shaki (york)
- Michał (brat)
- no i od dzisiaj Szekla (szczurek)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczuruś vs Piesiuniu :/ grr..

Post autor: limba »

Moj pies to pali glupa jak mu daje dziewczyny do obwachania...patrzy sie w druga strone i udaje ze "tu nie ma zadnego ściura...jaki ściur???" :roll: ale do blizszego zapoznawania sie nie pozwalam bo moj piechol moglby potraktowac ściurka jako fajną piszczaca zabawke.... :?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Elwirka
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 11, 2005 5:08 am

Szczuruś vs Piesiuniu :/ grr..

Post autor: Elwirka »

:cry: Chaciałabym żeby razem sie bawili. Ale boje sie zrobić jakikolwiek krok, bo wiem jak mój pies reaguje. A z drugiej strony też niedobrze że je izoluje bo bariera jeszcze bardziej narasta i później może sie nie dać nic zrobić. :( Nie znalazłam żadnych postów o "uszczurawianiu" psów bo chyba raczej nie ma sposobu. Może mieliście podobny problem?
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczuruś vs Piesiuniu :/ grr..

Post autor: Ewqa »

Pies ma instynkt gonienia czegos co ucieka. Nigdy nie wiesz kiedy zadziała i zanim sie spostrzeżesz to szczur może być upolowany. Trzeba uważać to tylko pies, a może w dodatku rasa mysliwska?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Szczuruś vs Piesiuniu :/ grr..

Post autor: myszka »

Mój piesek to mieszaniec, ale zdecydowanie ma coś z jamnika... lubi więc polować jednak nigdy nie miała ochoty zjeść czy upolowac szczura.Nie uczyłam jej tego, więc nie wiem co ci doradzić... Może poprostu twój pies nie akceptuje szczurków... w takim wypadku lepiej nie ryzykować...
Powiedz jeszcze jaka to rasa??
Elwirka
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 11, 2005 5:08 am

Szczuruś vs Piesiuniu :/ grr..

Post autor: Elwirka »

Mój pies to tzw. "Wielorasowiec",:wink: nie znam jego rodziców, bo to znajda, ale ma coś z szorstkowłosego jamnika, a o ile wiem to psy myśliwskie :?
Sheep'a
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 05, 2009 4:42 pm

Przyjaźń psa i szczurka?

Post autor: Sheep'a »

Mam pytanie.

Dwa dni temu.
Moja malutka 3 miesięczna szczurzyca Nefri , spotkała się z moją psinką : 8 miesięczną suczką rasy chihuahua.
Przed chwileczką przeżyłam wielki szok.
Wchodze do pokoju , a tam na moim łóżku mój pies i mała niespodzianka mala Nefri obok niej :/
Boshe troszke wydawało mi się to dziwne . Nie zostawaiałam klatki otwartej.
Obydwie zachowują sie tak jakby były w sobie zakochane :o ....
Myślałam w pewnym momencie że dla mojego psa malutka Nefri może być bardzo smacznym przekonskiem , lecz ona opiekuje się ogonkiem jak swoim dzieckiem :o
Kiedy zawołałam mojego psa do siebie nie chciałą się ruszyć , a kiedy chciałam ją wziąść na ręce zawarczała na mnie. :o :o :o (Wielki cios dla mego serca xDD myślałam że jestem dla niej najważniejsza lecz tu okazało się że ma kochanke ) a tak na poważnie co wy o tym myślicie?
Kiedy Jaga ( pies) , sięgdzieś ruszy , rusza za nią mała chrupka Nefri . Nawet kiedy zgniłam z łóżka Jage i poszła do swojego posłąnka z łożka zdrapała się Nefri i poszła za nią ....
Nigdy nie widziałam czegoś takiego.

Czy coś z tym zrobić ?
Czy mogą mieć ze sobą kontakt ?
Kiedy włożyłam Nefri do klatki próbowałą się za wszelką cene z niej wydostać.....
Więc co robić ? ? ?? ? ? ? ? ?
Mam mętlik w głowie

Prosze o szybkie opd
Nie wiem czy to dobry dział , ale mam taką nadzieje

Przeniesione. /Agata
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Przyjaźń psa i szczurka?

Post autor: sachma »

po pierwsze lepiej zabezpieczyć klatkę, reszta dziewczyn nie wyszła tylko Nefri?

Szczur może mieć kontakt z psem ale tylko pod nadzorem właściciela.
Sheep'a
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 05, 2009 4:42 pm

Re: Przyjaźń psa i szczurka?

Post autor: Sheep'a »

Reszta nie wyszła.

~~~
Dzięki za odpowiedź

Scalone. Korzystaj z funkcji "edytuj". /Agata
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Przyjaźń psa i szczurka?

Post autor: sachma »

możliwe że masz za duże odstępy między kratami - tak czy inaczej szczur nie powinien sam wychodzić z klatki - to dla niego niebezpieczne..

a psa trzeba lepiej wychować ;) bo nie powinien w żadnej sytuacji warczeć na przewodnika ;)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przyjaźń psa i szczurka?

Post autor: zalbi »

jaki jest odstep między prętami klatki?


nie, niestety nie jest to dobry dział na ten temat
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”