Śmierć 1 szczura z dwóch zaraz 2 dni po zakupie

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kasilda
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 02, 2015 8:53 pm

Śmierć 1 szczura z dwóch zaraz 2 dni po zakupie

Post autor: Kasilda »

Cześć,
wczoraj kupiłam 2 szczury w polecanym sklepie zoologicznym. 2 samce, bracia. Wieczorem były w mojej ocenie dobrego zdrowia, poziom energii tez wydawał się normalny. Rano jeden z nich już nie wyglądał za dobrze, a kiedy wróciłam z pracy, przypuszczałam, że umiera. Zawiozłam go do weterynarza, który potwierdził moje przypuszczenia. Szczurki miały około 6 tygodni. Został mi jego brat, który wygląda w zdrowo, choć mam wrażenie, że posmutniał po stracie brata. Mam obawy przed tym czy własnie ten tez się nie rozchoruje to po 1, po 2 czy dokupować mu towarzysza, i może już innego miejsca, i kiedy to zrobić, czy jest jakiś okres żałoby dla szczura który traci towarzysza. czy powiadomić ten sklep o tym zdarzeniu.
Mam sporo dylematów i pytań w tym temacie. To moje pierwsze szczury po wielu latach. Wcześniej przez całe dzieciństwo miałam tylko szczury, ale żal po stracie ostatniego był tak silny, że zrobiłam przerwę na ok. 10 lat. Nigdy tez wcześniej nie miałam dwóch. Będę wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmierć 1 szczura z dwóch zaraz 2 dni po zakupie

Post autor: Paul_Julian »

Niestety, szczurki i inne zwierzaki w sklepach są z rozmnazalni i często są chore i zaciązone. Najlepiej jest kupowac z zarejestrowanych hodowli, albo adoptować ( darmowo). Można adoptować u nas http://szczury.org/viewforum.php?f=4 , transport sie znajdzie . Albo na Facebooku, sa rózne stronki np. Szczurze Adopcje
To bardzo przykra sytuacja, nie wiem czy nie warto zgłosić tego do sklepu,żeby oddali pieniądze. Nie kupuj drugiego szczurka, tylko adoptuj. Ogonki są stadne.

Szczurki z adopcji zwykle sa juz wstępnie ułozone i oswojone z czlowiekiem. Często sa to maluchy z tzw. kinder niespodzianki. Zwykle własnie kupione juz zaciązone ze sklepów, ponieważ w wielu sklepach nie rozdzielają płciami. I albo sie mnoża miedzy soba, albo zamiast dwóch samców otrzymamy samice i samca.

Nowe szczurki trzeba ze sobą odpowiednio połączyć, zeby sie nie pogryzły http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Kasilda
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 02, 2015 8:53 pm

Re: Śmierć 1 szczura z dwóch zaraz 2 dni po zakupie

Post autor: Kasilda »

Dzięki za odpowiedź i podpowiedź.
Awatar użytkownika
DolceVita123
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:18 am
Lokalizacja: Opole

Re: Śmierć 1 szczura z dwóch zaraz 2 dni po zakupie

Post autor: DolceVita123 »

Ja miałam podobną sytuację tylko że mój miał może z 1 miesiąc i mi po tyg. pobytu u nas zdechł, ale właściciel ( bądź pracownik ) nie chciał mi oddać pieniędzy za niego..
Mam jednego małego łobuza, lecz jestem szczęśliwa że go wg mam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”