Rany otwarte! SZYBKO, WAŻNE

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Rany otwarte! SZYBKO, WAŻNE

Post autor: neyiell »

Ozzy i Gizmo pogryzły się przy pierwszym spotkaniu. Łysy ma dwie rany otwarte, dosyć głęboko rozciętą skórę. Co mam zrobić? Gizmo nie chce się ruszać, trzęsie się. Chcę mi się płakać, proszę o szybką pomoc!
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rany otwarte! SZYBKO, WAŻNE

Post autor: neyiell »

Obrazek
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rany otwarte! SZYBKO, WAŻNE

Post autor: neyiell »

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rany otwarte! SZYBKO, WAŻNE

Post autor: Paul_Julian »

To się samo zasklepi, bez obaw. Wygląda groznie, ale to tylko pękniecie skóry. Popryskaj Octeniseptem, i trzymaj na ręczniczkach papierowych, jutro będzie tylko cienki strupek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rany otwarte! SZYBKO, WAŻNE

Post autor: neyiell »

Gizmowi również spadła temperatura ciała, jego ogon jest niemal lodowaty. Czy to normalne?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rany otwarte! SZYBKO, WAŻNE

Post autor: Paul_Julian »

To juz nie wiem, jesli reszta ciała tez jest chłodnawa, to moze lepiej zadzwonić gdzies do lecznicy ? Szczury używaja ogona do regulacji temperatury. Ale u zdrowego szczura powinien być ciepły brzuszek i ciepłe uszy. Łapki różnie, bywają chłodne, ale powinny byc różowe, i pazurki też powinny być różowe i jednolite w kolorze.

Szcerze mówiąc to nie widza za bardzo powodu dlaczego miałby tak zareagowac na rankę. Sowa miała identyczne ranki ( choć ciut mniejsze ) i tez była małym półgolaskiem i nawet nie zwróciła uwagi. Podobnie gdy taką ranę mial dorosly ofutrzony szczurek.

Jesli Gizmo czuje sie dobrze - bryka, ma ciepłe uszy, apetyt itd. - to myslę, ze nie ma co sie martwić. Mozesz mu jedynie dorzucić polarków.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rany otwarte! SZYBKO, WAŻNE

Post autor: neyiell »

W sumie szamie jak zawsze, czyli dużo. Jedynie utyka na tę łapkę. Zobaczę jak będzie w nocy, bo między 3/4 nad ranem zawsze udaje kangura skacząc po klatce. Martwię się też o to, że znów będzie problem z łączeniem... Gizmo już bardziej nie urośnie, a z tego co zauważyłam, to jedyne czym zawinił, to próbia położenia łapek na grzbiecie Ozza. Kiedy znów próbować? Stosowałam się do wskazówek, ale to jak widać nie pomogło :c Dorzuciłam nawet pierwsze spotkanie w wannie, której obaj nie cierpią...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rany otwarte! SZYBKO, WAŻNE

Post autor: Paul_Julian »

Spróbuj jak sie ranka zablizni na tyle żeby sie nie otworzyła. Sowie też sie własnie obrywało za "kładzenie łapek" i bycie upierdliwym kajtkiem. To nie jest rana taka, zeby kogos zranić, tylko najpewniej zahaczenie zębem albo pazurem. Łysolce nie mają ochronnego futra, zeby zamortyzowac pacnięcie łapą w bójce.
Cierpliwości w łączeniu. Z czasem tych bójek będzie mniej, Ozz sie przyzwyczai , że jest jakiś pętak obok. Ile jeszcze potrwa to nie mam pojęcia, ale na pewno sie uda :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rany otwarte! SZYBKO, WAŻNE

Post autor: neyiell »

No to zostaje mi tylko próbować. Myślałam, żeby co dobę zamieniać chłopaków klatkami. Aby przyzwyczaiły się do zapachu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”