Dorosła Iris i dwa małe skrzaty

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kala1
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 13, 2014 9:53 am

Dorosła Iris i dwa małe skrzaty

Post autor: kala1 »

Witam wszystkich! Ponieważ jestem nowicjuszem w kwestii łączenia szczurków z chęcią przyjmę porady i wskazówki od "starych wyjadaczy" :P
Mam dorosłą szczurkę (ponad 2 lata), która w zeszłą środę straciła swoją siostrę. Decyzja została podjęta i dzisiaj w nocy przyjęliśmy dwie małe dziewuchy (siostry, 2,5 miesiąca). W nocy szczurki spały w osobnych klatkach i w innych pokojach.
Dziś rano podjęłam pierwszą próbę zapoznania futrzaków na neutralnym terenie (pod prysznicem). Najpierw wpuściłam tam starego szczurka, potem jedną z małych sióstr, po paru minutach kolejną. Co mnie zastanowiło: młode od razu skierowały pyszczki w stronę sutków Iris. Nie było między nimi żadnej agresji. Małe kilka razy poiskały dużą. Iris natomiast powąchała je kilka razy i na tym się skończyło.
Po około 30 minutach włożyłam rękę do brodzika i starsza od razu się na nią wspięła. Wyraźnie chciała opuścić swoje nowe towarzystwo. Była bardzo zestresowana i lękliwa. Dziewczyny póki co zostawiam w osobnych klatkach, w osobnych pokojach.
Co dalej robić? Czy mogę już spróbować wspólnego wybiegu? Dlaczego starsza szczurka boi się nowych koleżanek?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
kala1
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 13, 2014 9:53 am

Re: Dorosła Iris i dwa małe skrzaty

Post autor: kala1 »

Ktoś coś wie? Mogę liczyć na jakąś pomoc?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorosła Iris i dwa małe skrzaty

Post autor: Malachit »

Generalnie to ja nie widzę jakiegokolwiek problemu :P
Oczywiście, że szczurzyca chciała jak najszybciej opuścić nieznany, śmierdzący chemią (szampony etc.) brodzik z jakimiś dwoma małolatami. Żeby stado stało się stadem, musi spędzić ze sobą trochę czasu. Wsadź je razem do jakiegoś kartonowego pudła (wysokiego na tyle, żeby nie wyskoczyły) i niech tam siedzą, najlepiej cały wieczór. I tak codziennie, przez kilka dni. Potem do pustej klatki (z poidłem i miską) i tak powoli dodawaj sprzętów. Nie ma zgrzytów to tylko się cieszyć ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”