Ten sam miot

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
inpermort
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 11:30 am

Ten sam miot

Post autor: inpermort »

Po trzech dniach posiadania samiczki postanowiłem dokupić druga z tego samego miotu. Włożyłem do klatki zamieszkałej przez pierwszą. Trochę się tłuką, ale chyba wreszcie wszystko będzie ok? Co wy na to? Są już 4h razem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ten sam miot

Post autor: Paul_Julian »

Masz ogromne szczęscie, ze sie udalo, bo nie wolno wkładac od razu szczurków razem. Szczurki sie nie znają, sa na terenie jednego z nich i czesto wtedy czuja sie zagrożone.
Następym razem poczytaj tutaj o łączeniu : http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149
Pozwól im sie tłuc, bo musza ustalić hierarchię. No chyba, ze któraś drugą skaleczy (co się zdarza) to wtedy trzeba rozdzielić.
Szkoda, że zakupiłeś szczurki, na forum są darmowe adopcje, ale trudno. Następne już adoptuj :)
Poczytaj tez o odpowiedniej klatce , ściółkach i róznych innych waznych rzeczach :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
inpermort
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 11:30 am

Re: Ten sam miot

Post autor: inpermort »

Szczury w noc zostały rozdzielone do dwóch osobnych, niezależnych pojemników bo walczyły cały czas... a w sumie, to gospodarz ciągle zaczepiał.
Rano postanowiłem, że wyczyszczę dokładnie klatkę... tak, żeby wszystko było neutralne.
Kieyd przygotowłem klatkę, wypuściłem szczury na rozłożone łóżko, żeby się poznały na "innej ziemi". Udało się :) zaprzyjaźniły się - obwąchiwały, chodziły razem, wreszcie się razem położyły i spały jeden na drugim. Po jakimś czasie wkorczyłem do akcji w bluzie, aby też mnie poczuły i zaakceptowały. Powiem dosyć przewrotnie: pierwsze koty za płoty - są teraz razem w nowourządzonej klatce i nie walczą! :) akceptują się, jednak widać muszą przyzwyczaić się do nowego dla nich miejsca, bo siedzą w kątach. Dla dyskrecji i komfortu zasłoniłem w pokoju żaluzje i mają czas na zaklimatyzowanie.
Dodam tylko, że szczur, kórego dokupiłem później jest mną przerażony - czego nie można powiedzieć o pierwszym :)

Wszystko trwa, jestem cierpliwy... obyśmy się zaprzyjaźnili! :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ten sam miot

Post autor: Paul_Julian »

Zaprzyjażnianie sie moze potrwać czasem kilka dni, czasem tygodni.
A co do tego, ze zakupiony szczurek się boi - niestety, większosć sklepowców się boi, bo nie sa prawidłowo socjalizowane. Dodatkowo niemal zawsze mają świerzb, bo to wyjątkowo zaraźliwe paskudztwo ( obejrzyj, czy szczurek nie ma strupków na ciele czy jakichs odstających pypciów na uszkach czy nosku). Zdarza się, ze sprzedawca źle rozpozna płec ( bo szczurki są sprzedawane za małe), albo dostaniemy zaciążoną samicę.
Do tego dochodzi chów wsobny (w sklepie) z powodu nie rozdzielania płciami. Walczymy o to, zeby sklepy nie miały dochodu z takich zakupów i stąd polecamy wszystkim darmowe adoptowanie szczurków z forum czy fb :)
To tak po krótce :)
Mam nadzieję, ze szczurki zaprzyjaźnią sie i nie będą już rozrabiać. A ten drugi na pewno sie przekona do Ciebie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”