Szczury a kot

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: mataforgana »

dzieki za pocieszające słowa, martwa :)

Melania najlepiej dogaduje się ze szczeniakiem, Figa - bo Figa ma 4 tyg, a Mela 10 ;) pierwsze spotkanie z 10letnią Kiką jakoś przeszło, w prawdzie trzeba było kike kilka razy hamowac, ale - do spięcia nie doszło i kika uznała chyba, że mozna ostatecznie zaakceptowac ta małą gó***, skoro tak ładnie bawi się w z Figa. młody Tygrys - rozbójnik szalenie jest zaciekawiony kotką, mysle, że chciałby sie nia pobawić, co mogłoby się źle skończyć, ale z czasem pewnie dojdą do porozumienia. i zostało paskudne Uwisisko, które na koty reaguje alergicznie i żadnego żywcem z podwórka nie wypuszcza... chyba poczekam, aż Mela podrośnie i wtedy zapoznam ją z Urwisem...

a szczury - błyskawicznie wyczuwają moment, w którym kot wchodzi do pokoju. postawiłam ich klatke na wysokasnej półce, zamieszkały prawie pod sufitem... przyjaźni miedzy moimi pannami a Melą nie będzie, ale licze na to, że dzieki odpowiednim środkom krzywda się paskudkom nie stanie...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
magda013
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 5:35 pm

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: magda013 »

A ja mam kota i szczurka. Kotka jest profesjonalną ŁOWCZYNIĄ co roku przynosi nam półżywe myszy lub ptaki do domu. Raz zapomniałam zamknąć klatki dla szczurka i poszłam do WC i usłyszałam jak moja kotka wróciła z podwórka i wskoczyła przez okno do domu i wtedy sobie przypomniałam o klatce! Wyskoczyłam i co zobaczyłam?..................... Mój kot stał sobie normalnie (ot tak normalnie napewno nie miał pozycji do ataku) i patrzył się w oczy dla szczurka (szczurek wyszedł z klatki kiedy zostawiłam otwarte drzwiczki) i szczurek nie ruszał się chyba był sparaliżowany tą dziwną sytułacją- i to wszystko podszedłam spokojnie do kota i go zaniosłam za drzwi pokoju a szczurek jak gdby nigdy dalej pałaszował po pokoju. Ale przypomnę że moja kotka ma już 5 lat i nie wiem czemu niezaatakowała szczurka. Może kot sam się przestraszył szczura? Czy jak? Bo ja mam także chomiki i jak kot tylko zobaczy chomika albo mysz to odrazu próbuje atakować -próbuje ale ja jej na to nie pozwalam :P i pilnuję chomiczki-nie wiem jak wasze koty ragują na szczury ale mój kot jest dziwny =P Podobno jak kot upoluje szczura to nigdy niezjada ogona bo podobno w ogonie sa jakaś substancja czy jak że jest trująca dla kota i to chyba wyczuwają koty???????????
Ojejkuś sorry jeżeli to co piszę jest nieprawdą ale ja to z słyszałam i już nie pamiętam ale to mi kiedyś mówiła babka
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: Lulu »

[quote="magda013"]Podobno jak kot upoluje szczura to nigdy niezjada ogona bo podobno w ogonie sa jakaś substancja czy jak że jest trująca dla kota i to chyba wyczuwają koty??????????? [/quote]


strychnina :roll: mit.

cokolwiek to bylo to szczur mial niezlego farta. dlatego jestem przeciwna trzymaniu zarowno szczurow i kotow. wypadki sie zdarzaja. wystarczy chwila nieuwagi.
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: M0j0_J0j00 »

Poprostu mądre koty które są wypószczane na dwór wiedzą że nie można zadzierać ze szczurkami bo szczur to też drapieżnik tylko mu pokazać chomika to jużpo chomiczku i duży dorosły szczurzy samiec domowy chociażby nie oswojony mógłby krzywde kotu zrobić...., mam kota i inne gryzonie jest okey, mam psa i szczury trzeba nadzorować spotkania przez klatke chociaż Malinie nie podoba się moja pisnka i ją dziabie :P
Malina :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: Ewqa »

[quote="magda013"]Podobno jak kot upoluje szczura to nigdy niezjada ogona bo podobno w ogonie sa jakaś substancja czy jak że jest trująca dla kota i to chyba wyczuwają koty?[/quote]

To ta sławna strychnina i kolec w ogonie ;) ;) ;)

To okropna bzdura, ciekawe kto i kiedy wymyslił tą historię?

Ja tez mam kotkę 8 letnią, ale ta paskuda ciągle sie zasadza na szczury. Tzn. nic im nie robi, tylko siedzi i się gapi na nie jak sa w klatce. Jak biegaja po pokoju to drzwi sa zamknięte bo wolę nie ryzykować. Ciągle natomiast kot poluje na owady, a raz nawet złapała myszkę.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Kraela
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 05, 2005 7:18 pm

no i jest...

Post autor: Kraela »

wiec we środe przybyl kot-ma 4 tyg. i jest popieprzony:). To znajda, którą nie miał się kto zająć a bez opieki z pewnością by nie przeżył - teraz ma się dobrze i figluje. Początkowo nie widział Spidi wogóle - ona za to widziała go idealnie. Pierwsze się przestraszyła, potem jak Alfi (kot) chciał włożyć jej łapę do klatki to go ugryzła. Dziś po raz pierwszy się spotkali i Spidi go atakuje czały czas - goni i podgryza...on się boi ale też zaczyna się bronić. Spidi nie jest nastroszona z czego wnioskuję że nie jest specjalnie przestraszona ani też agresywna niemniej jednak jest niełatwo...trzymajcie kciuki co by żyli obok siebie i nie zwracali na siebie uwagi - takie mam marzenie i mam nadzieję że się to uda. ...
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: Dona »

Ja swojego czasu przetrzymywałam 2 małe kociaki, potem został tylko jeden. Były młode, około 3 miesięczne. I muszę powiedzieć, że szczury potrafiły ustawić je do pionu, jeśli tamte za bardzo podskakiwały. Wkładanie łapy do klatki czy siedzenie przy niej kończyło się wściekłym fukaniec ze strony panien, raz na wolności Pestka pogoniła kota tak, że ten uciekał przez cały pokój i później bał się do klatki podchodzić. ;)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: morzeszek »

mój kot sie wogle nie interesuje szczurkami
pozatym jak jesteś w stanie upilnować zwierzaki to nie ma żadnego problemu
ja bede miał za pare tygodni maluśkie szczurki do oddania :)
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: pixxa »

[quote="morzeszek"]mój kot sie wogle /ort nie interesuje szczurkami [/quote]

u mnie jest podobnie :lol:

Ja nie mam problemow. Zazwyczaj Sami wchodzi na mojego kota. Jak wypuszczam je zeby sobie pochodzily Cezar zazwyczaj obserwuje... To zalezy od charakteru...
Kiedys sie zdziwilam... Jakos 3 lata teu kiedy mialam poprzedniego kota i ogonka, ktory chorowal... Pewnej nocy nie bylo z nia za dobrze.. Polozylam ja na poduszce, a kot musial wyczuc ze cos jest nie tak.. popychl ja noskiem, calkiem inne zachowanie niz zawsze..Strasznie mnie to zdziwilo.. Wiadomo, trzeba pilnowac.... bo zwierze, jest tylko zwierzeciem
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: an »

ja nie ryzykuje i nie wypuszczam moich szczurow do kotow... [a kotow mam dwa] jedne sie drugimi nie interesuja, ale wole nie ryzykowac:> w kazdym razie, wedlug moich doswiadczen, jeden gatunek drugiego nie wyklucza
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
BeataFOX
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 18, 2005 3:23 am

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: BeataFOX »

Witam, u mnie Mruczalski wskakiwał do klatki, próbował atakować, ale Kali (jako szef całej szczurzej rodzinki) pogonił kota. Od tej pory kot wskoczy, ale nietyka szczurków. Natomiast psiak chce kota dopaść. I jeszcze jedno, Amonek "startuje" do Kalusia - chyba walka o domimacją, niewiem. KALI ZWYCIĘŻA.pOZDRAWIAM :wink:
Isztar
kasia_123
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 22, 2005 12:53 pm

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: kasia_123 »

[quote="martwa"] zarówno 2letni Bazyl[/quote] - moj szczurek nazywa sie Bazyl :D hehe

co do kota i szczura to fakt nie zostawiłabym kota w jedynm pomieszczeniu ze szczurem na wolności :D coś mi sie wydaje że kiepsko by było... ale moj kot nie chodzi po całym mieszkaniu. Ja mieszkam z moja ciocią i kot jest w sumie jej i siedzi u niej w pokoju, czasem wychodzi do kuchni albo na korytarz ale zadko kiedy do mnie do pokoju... a pies ma wylane i w kota i w szczura, do szczura woli nie podchodzić za blisko :D
...Jeden mach, jestem w snach
słodkich tak, że chciałbym tu zostać
łatwo jak piach jest je rozwiać
jeśli tylko prawdę chcesz poznać...
Awatar użytkownika
szlajfka
Posty: 122
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 5:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: szlajfka »

Jak mogę uspokoić szczurka, który się boi kota?? Bo mam teraz na przechowaniu przez kilka dni małego kociaka, musza być w tym samym pokoju i szczurek jest w permanentnym stresie :shock: Zaczynam się o niego bać.... a jeszcze pare dni musi sie przemęczyć.... :|
Przy mnie: Kropeczka, Leonek, Ącek WWW
Odeszły: Niuniuś, Lukrecjusz, Diana, Iskierka

Temacik moich dzieci :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37695&start=15
kasia_123
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 22, 2005 12:53 pm

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: kasia_123 »

mysle ze nie uspokoisz go, moj szczur sie boi tez kota... nawet jak kto ma go gdzieś i sobie smacznie śpi.
...Jeden mach, jestem w snach
słodkich tak, że chciałbym tu zostać
łatwo jak piach jest je rozwiać
jeśli tylko prawdę chcesz poznać...
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[Inne] - Szurki i Kotki

Post autor: martwa »

..moje szczury żyją z kotami już ok 2 lata, z tym, że prócz kociego zapachu, węszących nosów i łomotu drzwi, gdy koty się na nie rzucają - szczury nie mają z kotami żadnego kontaktu - fakty są takie, że niektóre szczury się przyzwyczaiły i paradują pod drzwiami bez troski, a inne - za żadne skarby nie podejdą do drzwi, a jeżeli nawet, to byle hałas zagania je w ciemny kąt i siedzą tam kilka minut aż się nie uspokoją - nie mniej jednak radziłabym zaoszczędzić szczurowi kontaktu z kotem i przenieść go gdzieś, gdzie kot nie będzie miał wstępu :)
czasami po prostu brakuje kamieni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”