[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Ewqa »

Dzisiaj była nieudana próba połączenia w stado Lilo z Norką i Luną. Nieudana bo moje dziwaki zareagowały w nietypowy sposób. Przygotowałam rozłożony tapczan, nawet odsunęłam od innych mebli żeby nie mogły przejść i wypusciłam cała trójkę na tapczan, a po chwili jak Norka i Luna zwąchały co sie dzieje zwiały mi obie na ramię a potem na głowę w panicznej ucieczce przed Lilo. A Lilo nic nie robiła tylko siedziała w jednym miejscu i węszyła.
Nie wiem czemu starsze szczury tak się boja Lilo. Czy łączenie w takim wypadku ma jakąś szansę? A może w klatce i obserwować?
Ostatnio zmieniony pt mar 24, 2006 10:44 am przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Serika »

Szczerze mówiąc nie widzę jak na razie problemu. Wiem z doświadczenia, że podobna reakcja zdarza się często i o niczym tak na prawdę jeszcze nie świadczy. Musisz się po prostu troszkę od nich odsunąć i interweniwać wyłącznie w razie potrzeby. Moja kochana Szczurcia, reaguje paniką na każdego nowego szczurka (nawet 5 razy od niej mniejszego - zapewne nauczona doświadczeniami z Mychą która na "dzieńdobry" spuściła jej niezłe lanie). Nie ma się co zrażać.
---
Ogony: Mala, Besztyja, Gejsha
Odeszly: Lucky, Szczurcia, Mycha

---
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: krwiopij »

ja bym zostawila je w spokoju... zostawic i poczekac, co sie bedzie dzialo... poki nie bedzie prawdziwej awantury, nie interweniowac... one sie musza poznac i dogadac... troche sie pokotluja, poawanturuja, a potem zmecza sie i usna razem... bedzie dobrze... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Aniula »

Cierpliwosci.Ja tez probowalam na lozku,ale stalo sie cos podobnego co u ciebie,tyle ze to maluchy zwialy,wsadzilam je wiec do wanny,daly sobie ze tak powiem po razie i juz jest ok. :D Na pewno i u Ciebie bedzie wszystko dobrze.
:>
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Ewqa »

Jutro dzień "zero" łączenie w klatce. Napisze jak poszło.
Teraz już Lilo reaguje ma mój głos bo widzi że cos się dzieje i chyba tęskni za szczurami bo okropnie wygląda do paskudek jak biegaja po pokoju.

[ Dodano: Sro Lip 27, 2005 8:08 am ]
Dzisiaj kolejna już trzecia próba łączenia Lilo z Norką i Luną. Od godziny siedzą razem w wyszorowanej uprzednio i przemeblowanej klatce Wygląda to tak:

Lilo na górze z minka zwycięzcy- zajęłam najlepsze miejsce i jest moje.

Norka na dole śpi, na niej dołączenie Lilo nie zrobiło wielkiego wrażenia, obwąchały się, Norka dała sobie wyczyścić grzbiet i poszła spać.

Luna najśmieszniej: nigdy bym się nie spodziewała że szczur może się aż tak zjeżyć, ale nie fukała na Lilo. Przewróciła Lilo na plecy a potem zjeżona na wysokich łapach obchodziła Lilo dookoła. Teraz siedzą po przeciwnych stronach klatki - Lilo spokojna, Luna wystraszona a jak tylko wchodze to wisi na kratkach z minką- kochana pańciu zabierz mnie szybciutko od powtorka Lilo :)
Oczywiście były już 2 awantury ale tylko piski i ganianie się po klatce.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Nisia »

Kiedyś z Abaporu chciałyśmy zaprzyjaźnić jej Kukersa z moimi (żeby Kukers miała koleżanki - wtedy jeszcze nie mieszkała z Bezą; a poza tym, stwierdziłyśmy, że taka przyjaźń moze być wygodna w przypadku naszych dłuższych wyjazdów).
Sprzątnęłyśmy z łóżka, postawiłyśmy tam trzęsącego się Kukersa i puściłyśmy Henię. Wtedy po raz pierwszy usłyszałam jak szczur fuka - na Fatkę podczas łączenia nie fukała. Zaczęła lać Kukersa, ale Kukers był dzielny i oddawał. Zabrałyśmy Henię, puściłyśmy Fatkę. Od razu przyjaźń ogromna. Ech, nie trafisz za tymi szczurami.
Henia, Fatka i Kukers są w zbliżonym wieku - Kukers jest bodajże miesiąc młodsza od Fatki.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Ewqa »

Musiałam je rozdzielić :-(
Najpierw strasznie się na siebie boczyły, tzn Luna i Norka w jednym kącia klatki, Lilo w drugim, omijały szerokim łukiem jak jedna podchodziła to druga wycofywała się. Potem po jakiejś godzinie takiego mijania się wybuchła awantura nie wiem kto zaczął ale kotłowały się nieźle, dopiero jak klasnęłam w ręce to na chwilke przestały zjeżone czekając w bojowych nastrojach. Złudny spokój nie trwał długo, ja musiałam na chwilkę wyjść z domu ale jak wróciłam to półki w klatce (teddy) były pozwalane, szczury najeżone i okropnie obrażone siedziały osobno w katach klatki.
Są niestety straty, przewaznie po stronie Luny: uszka pogryzione, chyba nawet nie ma kawałka, polecialo trochę sierści, jeden slad do krwi. Lilo chyba w całości poza jednym śladem, ale nie wiem czy to Luna ja dziabnęła czy strupek jej sie zerwał. Norka dyplomatycznie chyba nie brała udziału ale nerwusek znowu ma czerwony nochal od porfiryny (to na 100% nie krew)

No i musiałam towarzystwo rozdzielić do swoich klatek i chociaz widza się nawzajem to atmosfera odrazu widocznie lepsza - umyły sie i poszły sobie spać.

Za kilka dni powtórzę próbę, ale tym razem zafunduję sobie coś na uspokojenie :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: ESTI »

A może spraw sobie jeszcze jedną samiczkę? Hmmm, albo rzeczywiście spróbuj jeszcze raz za jakiś czas, tylko dobrze umyj klatkę, żeby były na neutralnym terenie...
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Ewqa »

Oj i tym razem dobrze umyłam klatkę (łazienka totalnie zalana ;)
Widocznie nie przypadły sobie do gustu, przynajmniej nie mam wątpliwości że u mnie to Luna jest kierownikiem stada, wczesniej to nie było az tak widoczne.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Nakasha »

To jeszcze nie jest koniec =) u mnie były bitwy przez tydzień, a i teraz zdarzają się piski i wywracania na plecy ;). Potem z każdym dołączanym szczurem było lepiej, teraz już nie ma problemów - tylko wąchają nowego i ignorują ;)

Szczurki się do siebie przyzwyczają, tylko muszą mieć klatki blisko. 2 samiczki mojego ukochanego walczyły ze sobą 3 tygodnie (!!) zanim mozna je było zostawić w klatce na dłużej niż 15 minut ;). A teraz żyć bez siebie nie mogą ;)

Na wszystko trzeba czasu, a jak na razie sytuacja nie jest jeszcze taka zła, więc powinno dobrze się skończyć =) To prawda, czasem dokupienie jeszcze 1 szczurka pomaga im rozładować agresję.

/napisałam "obni u ch ują" ale stwierdzono, że te słowo to wulgaryzm, bo zawiera ch ują i śmiesznie to wyszło....
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Nisia »

Ja łaczenie przeprowadziłam troszke inaczej, aniżeli radzicie. Na poczatku były to spotkania na łóżku - urządzonym tak, aby żadna nie mogła uciec. Pierwsze spotkanie wygladało tak, ze stała zamknięta mała klatka (umyta) z Fatką - wówczas nową - w środku, a Henia biegała. Fatka od razu chciała się zaprzyjaźnić, a Henia fukała, jeżyła się, skakała na klatkę. Potem znów spotaknia na łózku, ale bez klatki. Lały się po pysku, były piski i przewracania na plecki, ale krwi nie było. Fatka szybko sie poddała Heni i Henia chyba to doceniła. I tak przez tydzień. Przez ten tydzień obie klatki (duża z Henią i mała z Fatką) cały czas stały koło siebie. Było szarpanie za pręty, próby atakowania się... Po tygodniu się odważyłam. Klatki Heni nie umyłam, wpuściałm je obie naraz do tej klatki. Od razu zgodnie obejrzały domek, pozywiły się i poszły do domku spać. Żebyście widzieli moje zdziwienie :shock: A tak się prały "na wolności"...
dummy
Posty: 84
Rejestracja: pt lut 18, 2005 4:59 pm

zdenka i dzaba

Post autor: dummy »

Zdenke mam od trzech miesiecy, Dzabe od dwoch. I ciagle sie leją W klatce i poza nią. Może to forma sportu?Nie wiem czy w ogóle się zaprzyjaźnią. Co prawda bez krwi się tłuką. Ponadto Zdenka całkiem oswojona, kochana, zrobiłą sie dzika i obrażona na mnie. W przeciwieństwie do Dżaby która podchlibia sie , czyści mnie i w ogóle jest kochana, pokojowo nastawiona do"Gospochy" Zdenki, chce się z nia bawić, czyści ja delikatnie, zaś Zdenka czyści Dżabę tak mocno że ta piszczy. Wypuszczanie wygląda nieciekawie. Zdenka najpierw patrzy za mna a jak zobaczy że nie chce sie z nią gonić albo tarmosić, a broń boże głaszczę Dżabę to od razu ostentacyjny skok z łóżka na podłogę i znika na całe dnie w manifestacji.
Dżaba zaczęła wić gniazdo, znosi wszystko co możliwe z pokoju do klatki(mości chusteczki) i wpuszcza w nie Zdenke, która za chwilę ją z niego przegania(@!!!!!)Pomyślałam że chca miec osobne gniazda. To zasugerowałam im to układając warstwy szmatek na odzielnych piętrach. Gdzie tam! Zdenkę nie interesuje budowa gniazda i wygodne spanie, tylko uciekanie obrażona za meble("szukaj mnie szukaj i tak mnie nie potrzebujesz bo zajmujesz sie ta DRUGĄ")...kurcze już nie wiem co mam z nimi zrobić żeby sie polubiły
?Stary lew jakby się regenerował. Ale dziwnie. Zdradza wszelkie oznaki młodego osła.(S.J.Lec)(To oczywiście o mnie...)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Nisia »

Może wyrosna z tego? Ile one mają miesięcy?
dummy
Posty: 84
Rejestracja: pt lut 18, 2005 4:59 pm

zdnebka&dzaba

Post autor: dummy »

To do mnie pytanie? Dzaba ma 3 a zdenka 4 miesiace
?Stary lew jakby się regenerował. Ale dziwnie. Zdradza wszelkie oznaki młodego osła.(S.J.Lec)(To oczywiście o mnie...)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Samice] - Laczenie dwoch starszych z nowa.

Post autor: Ewqa »

dummy, mi się wydaje że one ustalaja hierarchię w stadzie.

U mnie już ok, postąpiłam wbrew zaleceniom i przez kilka dni szczurki stały klatka w klatkę, tak żeby się widziały i mogły powąchać.
Dzisiaj poprostu włożyłam Lilo do klatki Luny i Norki i zaskoczyło. Żadnych bójek, tylko Lilo jest dość nachalna i chce koniecznie Lune i Norkę czyścić, a one jeszcze troszke sie jej boją i popiskują. Ale i tak jest ogromna poprawa do tego co było i mam nadzieje że teraz to już z górki :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”