[Inne]- Szczur i królik

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
tulpenik
Posty: 199
Rejestracja: czw sie 18, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: Szczecin

[Inne]- Szczur i królik

Post autor: tulpenik »

Mam szczurka i królika - zwierzęta trzymane są w dwóch różnych pokojach. Zastanawiam się, czy byłaby możliwa wspólna zabawa przedstawicieli tych gatunków.
Jeśli ktoś wiedziałby coś na ten temat - proszę o odpowiedź.
Ostatnio zmieniony pt mar 24, 2006 10:48 am przez tulpenik, łącznie zmieniany 1 raz.
Bez szczurków
Felcia [12.2004 - 11.02.2006]
Radha [7.10.2005 - 2.04.2007]
Misza [8.2005 - 13.11.2007]
http://tulpenik.fotosik.pl/albumy/85457.html
Bez psa
Fafik [29.06.2007 - 28.05.2009]
http://picasaweb.google.com/tulpenik/Fa ... directlink
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Inne]- Szczur i królik

Post autor: limba »

Raczej nie sadze...szczurcie z zasady nie przepadaja za przedstawicielami innych gatunkow...mogloby by sie to zle skonczyc albo dla jednego albo dla drugiego...
ale moze ktos z forum poza szczuraskami ma tez kroliki...
ja bym nie ryzykowala...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[Inne]- Szczur i królik

Post autor: Kaka »

ja bym również nie ryzykowała, ostatnio przez głupotę mpojego siostrzeńca doszło do kontaktu mojego Pucka i jego chomika, chomik ugryzł Pucka w ogon. Nic się Puckowi nie stało prócz pisku, ale chomika miałam ochotę wyrzucić przez okno :? kiedyś jeszcze widziałam kontaky szynszyla i królika, kończyło się to wzajemnymi orgiami........ :?
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
tulpenik
Posty: 199
Rejestracja: czw sie 18, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: Szczecin

[Inne]- Szczur i królik

Post autor: tulpenik »

Dzięki serdeczne, tak właśnie myślałam. :)
Bez szczurków
Felcia [12.2004 - 11.02.2006]
Radha [7.10.2005 - 2.04.2007]
Misza [8.2005 - 13.11.2007]
http://tulpenik.fotosik.pl/albumy/85457.html
Bez psa
Fafik [29.06.2007 - 28.05.2009]
http://picasaweb.google.com/tulpenik/Fa ... directlink
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Inne]- Szczur i królik

Post autor: Anita »

A ja znam świnkę morską zaprzyjaźnioną z młodą szczurcią. Właściwie to szczurcia zaczepia świnkę a ona siedzi jak posążek [taki ma charakter ;) ] albo drepcze za nią.
Możliwe, że to tylko wyjątek. Na pewno jak zwierzęta są młode to łatwiej się im ze wszystkim zaprzyjaźnić ;)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Inne]- Szczur i królik

Post autor: sachma »

u mnie w domu od niedawna jest maly kroliczek, mieszka w pokoju mojej siostry i zwierzatka widzialy sie tylko raz : Bandyta biegal po trawniku a krolik byl w swojej klatce, obydwa wydawaly sie bardzo zaintrygowane soba, lecz gdy tylko krolik zblizal sie na wyciagniecie lapki Bandi probowal go zlapac :? balam sie ze moze to sie zle konczyc ( w pamieci mam jeszcze obraz jak Bandi bil sie przez kraty ze szczurem mojego chlopaka... wolalam nie ryzykowac...)

sadze ze gdy zwierzeta sa jeszcze mlode mozna je laczyc, ale gdy podrosna przyjazn nalezy zakonczyc gdyz moze sie to zle skonczyc, wszakze szczur jest zwierzeciem ktore bez trudu moze zabic krolika...
Obrazek
martusia7377
Posty: 132
Rejestracja: pn cze 12, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: Tczew k.Gdańska

RE: [Inne]- Szczur i królik

Post autor: martusia7377 »

ja miałam pewnego razu szczura i nowewgo królika...i...
szczur uciekał z klatki i wskakiwał do królika, a uszaty skakał na wszystkie strony(chyba się bał)
"Ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, mają zakłócone relacje z ludźmi.
Możemy ocenić serce człowiake po tym, jak traktuje zwierzęta." -Immanuel Kant
ika113
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 19, 2006 7:34 pm

RE: [Inne]- Szczur i królik

Post autor: ika113 »

jak ide z moim szczurem(ma na imie pysio:D) do kolezanki ktora ma krolika to bawia sie razem itd. a pysio jeszcze bardziej lubi mojego psa bawia sie razem ,zaczepiaja do zabawy,dziela jedzeniem itp itd:D:) pzdr
Ewelina
Shade_23
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 02, 2006 4:10 pm

Odp: [Inne]- Szczur i królik

Post autor: Shade_23 »

Mój królik chętnie biega ze szczurkiem i całkiem im z tym dobrze.  ;D Oczywiście pilnuję, ale nawet przez pewien czas zastanawiałam się czy nie trzymać ich razem... One się naprawdę lubią... Czyszczą sobie wzajemnie futerka i jeden łazi za drugim  :D Śmieszne to wygląda... szczególnie, że i szczurcio i króliś mają identyczne umaszczenie! :) Ogólnie jednak trzeba być ostrożnym, bo każde stworzenie ma swój indywidualny charakterek i nigdy nie można do końca przewidzieć co takiemu może zaświtać w tej puchatej główce  ::)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: [Inne]- Szczur i królik

Post autor: yss »

lepiej adoptować kolegę tej samej płci dla szczurka.... jeśli jest jeszcze młody, to nastawienie do króliczka może mu się zmienić :P
lepiej niech się spotykają pod nadzorem. ale jak lubią się bawić razem....
skarpeta nawet lubiła mojego świnka morskiego, też chciała go czyścić, chodziła za nim, jak go wypuszczałam, ale on się strasznie bał, krzyczał i uciekał. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
TeSi
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 5:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Odp: [Inne]- Szczur i królik

Post autor: TeSi »

moja Ganja często wchodzi do klatki królika :D ale nie żeby się bawić.. tylko żeby kraść.. czipsy bananowe ;) generalnie do tej pory żadne żadnemu krzywy nie zrobiło.. jak królik biega po pokoju to Ganja go zaczepia ;) albo buszuje po jego klatce w poszukiwaniu smakołyków ;)
Obrazek
Od Lewej: Lily, Ganja, Sylver, Nancy :)
Zacharia
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:13 pm
Lokalizacja: Rybnik

Przyjaźń z króliem?

Post autor: Zacharia »

Moja znajoma posiada królika domowego (większy od miniaturki, lecz mniejszy od chodowlanego) jest to dość płochliwy królik jeżeli chodzi o nieznane mu miejsca i osoby lecz np. z kotem bardzo dobrze sie dogadują.

Ja za kilka dni (21 lutego) będe miała szczurka i chciałam je zaprzyjaźnić, takie wspólne spacery po czystych trawnikach itp. Czy jest na to jakaś szansa czy lepiej nie ryzykować?

PS: Jeżeli chodzi o szczurka narazie będzie jeden lecz za jakieś 2 miesiące chce zaadoptować jeszcze jednego :)

Połączone z istniejącym tematem. /Agata
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Inne]- Szczur i królik

Post autor: ogonowa »

Zacharia, ale nie można brać najpierw jednego a potem drugiego. Dwa od razu i koniec.

Nie sądzę żeby można było razem je wypuszczać. Kot to co innego niż szczur. Jest większy, silniejszy i w razie czego da sobie radę z królikiem. Szczur może go zaatakować lub on może być zaatakowany.
Duże zwierzęta takie jak psy, koty to można trzymać razem ,ale i tak pod dużą uwagą, bo to nigdy nie wiadomo. Słyszałam o takim przypadku: kobieta miała świnkę morską i małego psa (jakiegoś kundla). Zawsze się razem bawiły, nic nie wskazywało na to ,że dojdzie do tragedii. Właścicielka nie pomyślała ,że takie kochające siebie nawzajem zwierzęta mogłyby zrobić sobie krzywdę. Zostawiła je na 10 minut... Niestety to wystarczyło do zagryzienia świnki. Nigdy nic nie wiadomo. Nawet pod opieką możesz nie zdążyć zahamować zwierzęcia i po nim =).
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: [Inne]- Szczur i królik

Post autor: idealnakombinacja »

Kiedy kupiłam Tośka, w domu akurat był przez jakiś tydzień malutki króliczek (czekał na urodziny siostrzeńca), oba nie były jeszcze dobrze oswojone, kiedy chciałyśmy z siostrą zobaczyć jak zareagują na siebie ... królik oberwał od Tośka w nos ;) na tym skończyła się zabawa ;) kiedyś wcześniej moja Lilly dziabnęła w nos psa mojej cioci, bo pchał tam gdzie nie trzeba ;)
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Awatar użytkownika
Shy_Lady
Konto nieaktywne
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 06, 2009 2:42 pm

Re: [Inne]- Szczur i królik

Post autor: Shy_Lady »

mój tymczasowicz (królik) Lizak lubi się tylko z Nimayem... Reszta szczurów go atakuje... jako kompan na wybiegi może być ale nie jako towarzysz życia
konto nieaktywne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”