11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Zaadoptuj szczurka z laboratorium, z wszelkich interwencji! Dostęp do działu mają wszyscy, ograniczenia dotyczące tworzenia nowych tematów.

Moderator: Junior Moderator

ODPOWIEDZ
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Hanka&Medyk »

Jakoś daje sobie radę. Dla nas jest to największe ułatwienie, bo przynajmniej dzięki kołnierzowi jest szansa, że nas nie pogryzie przy zastrzykach.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: xxx »

o jejku, biedulka :( musiała mocno to wszystko przeżyć bo u mnie absolutnie nie gryzła :( z początku chwytały wszystkie ząbkami tak jak robią maluchy gdy poznają ludzie ręce, ale to tak badawczo i bardzo lekko...
mam nadzieję, że będzie dobrze, trafiła jej sie ta podróż, nowy dom, operacja, kołnierz, zastrzyki :( może jak ochłonie i odczuje, że wszystko jest w porządku to przestanie...
przy badaniu np była max spokojna, dr. Rzepka stwierdziła że gdyby nie info skąd ten szczur jest, uznała by że zwyczajnie domowy "od zawsze" bo tak sie zachowywała...
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Hanka&Medyk »

Wczoraj, kiedy próbowałam ją wyciągnąć z klatki na zastrzyk wyrwała się z tak przerażającym pisko-skrzekiem, że myślałam, że zrobiłam jej jakąś krzywdę... Zostały jeszcze 2 zastrzyki i kontrola pooperacyjna. Brzuch w każdym razie ładnie się goi.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: xxx »

Powinno być dobrze, sporo dziewucha przeszła przez ost. tydzień ;/ dopiero co zaufała człowiekowi i nagle spotkało ją coś, czego pewnie nie rozumie, dajcie jej czas i poczucie bezpieczeństwa, sama to sobie musi w główce ułożyć, zastrzyki i branie na siłę pewnie pogorszyły sprawę ;/ ale jak odczuje, że nikt na siłę nic już nie robi, a wszystko zależy od tego co ona chce- powinna zaufać, to kochana ciura, raz już prawie zupełnie zaufała i było dobrze.

Na 90% jutro dostanę 3-5 maluchów, nie wiem jaka płeć. Pilnie szukają domków.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Hanka&Medyk »

Po zdjęciu kołnierza wczoraj zaczynamy powoli oswajanie z rękami. Jeszcze nie wyciągamy jej z klatki, tylko podstawiam kuwetę do wybiegu, żeby sama wyszła. Łapie ząbkami palce, ale jest przy tym stosunkowo delikatna. Myślę, że przy odpowiednim nastawieniu powinna się dać zsocjalizować.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Domiii
Posty: 108
Rejestracja: czw lip 12, 2012 8:29 pm
Numer GG: 2098504
Lokalizacja: Gliwice

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Domiii »

Witam, czy są jeszcze jakies szczurki do przygarnięcia? Z tego co widzę to nadal 3 i 6 tak?
Moje stadko:
- szczurki: Kreska, Kredka, Pestka [*][/color]
- burunduk Kiki
- koszatniczka Julka [*] i Stefania [*][/color]
- szynszyla Kropa [*], Czarna i Szyszka[/color]
<3
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36948
Awatar użytkownika
Domiii
Posty: 108
Rejestracja: czw lip 12, 2012 8:29 pm
Numer GG: 2098504
Lokalizacja: Gliwice

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Domiii »

Bo ja bym była chętna na 100% na trzecią panią :)
Moje stadko:
- szczurki: Kreska, Kredka, Pestka [*][/color]
- burunduk Kiki
- koszatniczka Julka [*] i Stefania [*][/color]
- szynszyla Kropa [*], Czarna i Szyszka[/color]
<3
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36948
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: xxx »

Wszystkie szczury z tego wątku mają już domy, wczoraj dostałam drugą partię z tego miejsca

http://szczury.org/viewtopic.php?f=161&t=36946


PODSUMOWANIE:
- 6 dziewczynek pojechało na DS do Satyna ( Gdańsk) Satyna zapewniła im również transport oraz dostarczyła smakołyki dla późniejszych rezydentów.
- 1 dziewczynka pojechała do Hanka&Medyk, Hanka& Medyk zapewnili jej opiekę po operacji, zapłacili za zabieg sterylizacji i opłacili 1 dzień pobytu Albinoski w szpitaliku Medicavetu oraz :D
- zabrali 2 maluszki na DT i pójdą na wizytę przed adopcyjną do ich przyszłego domku. :D
- 1 maluszka pojechała do Gdańska, na DT do Satyna, po 18 lipca wybiera się do nowego domku :D
- Albinoska przebywa obecnie w Warszawie u Starszej Pani, w niedzielę ma już transport do DS :D
- dzięki Waszej pomocy finansowej możemy opłacić jej operację ( usunięcie martwych płodów i ropy wraz z macicą) :)
- od MarMar, ol. Aleksandry Machalicy, zyberki - ciuraki dostały paki :)

Dziękuję Wszystkim za wszelką pomoc. Nawet najdrobniejszy gest to zawsze wsparcie :)

Wpłaty ( niestety nie znam nicków wszystkich :/, część osób jest pewnie z fb )

Olga K. - 25 zł
Katarzyna M - 20 zł
Alina Katarzyna S. 20 zł
Ewa Barbara B. -10 zł
Hanka&Medyk - 100 zł
ol. - 50 zł
Izabela P. - 20 zł
Iwo - 50 zł
Blanka S. - 30 zł
Dorota Barbara H. - 20 zł
Satyna - 300 zł

W imieniu szczurków- serdeczne dzięki !
Czekam na fakturę za Albi, reszta pieniędzy pójdzie na inne szczury potrzebujące pomocy. Jeśli ktoś życzy sobie wgląd w faktury, to proszę zgłaszać.
Jeśli o kimś zapomniałam :-[ to bardzo bardzo przepraszam.

Wątku proszę jeszcze nie zamykać.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Hanka&Medyk »

Mysza już coraz lepiej reaguje na nas - daje się miziać w klatce i na fotelu, czasem zdarza jej się podszczypywać. Ale za to brania na ręce boi się panicznie. Trzeba ją otulać jakimś ubraniem i dopiero można podnosić.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Satyna
Posty: 29
Rejestracja: sob mar 03, 2012 3:39 pm

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Satyna »

Nadszedł czas na wieści od nas- jako że jestem z tych bardziej pazernych i podstępem i szantażem zdobyłam sześć plus jeden szczurka :D Z góry ostrzegam,że post będzie długi, więc jak ktoś nie lubi czytać to powiem w skrócie: razem z Nowym Stadkiem jesteśmy na dobrej drodze do pełnego radosnego osikiwania moich rąk i prób ucieczki przed moimi czułościami szczęścia ;D
Pierwszego dnia integracji, powiedzmy sobie szczerze- fajerwerków nie było ;) Część bab wykazała zainteresowanie (czy to duże co tu siedzi da się aby zjeść? Albo obsiuśkać chociaż ;) )A część stwierdziła,że ma w kosmatym dupsku to duże i w ogóle czego tu ono chce? Ale w miarę upływu czasu (Baby są u mnie już tydzień :D ) i moich wykładzików pod ich adresem- zaczęłyśmy budować Więź ;)
Nasz dzień zaczyna się od pogadania sobie (bo rozmowa ważna rzecz!), potem klata Bab ląduje na łóżku, a ja sobie siadam obok i czekam czym mnie dzisiejszego dnia Futra zaskoczą :D I powiem Wam- zaskakują regularnie- swoją śmiałością, zaufaniem, postępami, mimo tego, co wcześniej Je spotkało. A przecież ja nic nie robię- siadam sobie z boczku i po prostu jestem; do niczego nie zmuszam,niczego nie oczekuję ;).A, nie- jednak ingerencja była- włożyłam Im moją niepraną koszulkę do klaty. Chyba im śmierdziała, bo zwinęły w kącik ;D .Nie wiem co podziałało, ale dziś, po prawie tygodniu, jesteśmy na etapie:
Beżka trzyma dystans, ale już na relaksie, czasem też: 'dajcie spokój a obejdzie się bez rękoczynów' ;D ;D
Opos Ciemniejszy wlazła mi dziś do rękawa, dotarła do końca i zarządziła ewakuację (może to wina mojej paszki przed kąpielą ;D)
Modeleczka daje się miziać i głaskać po ogonku ;D
Druga Kapturka właśnie wącha mi kark ;D
Mały Opos w przelocie liznął mi dziś dłoń :D
Opos jaśniejszy dzisiejszego ranka wypielęgnował mi paznokieć lewego kciuka całkiem za darmo ;D
Pani Ósemeczka jest najbardziej cierpliwą i rozumną szczurą z jaką udało mi się zaprzyjaźnić-mimo codziennego kłucia( dwa razy!) nie reaguje agresją- patrzy na mnie smutnymi oczkami. Ja wtedy tłumaczę, że to dla nóżek dobre. I Ona rozumie; cierpliwie znosiła moje nieporadne pierwsze próby kłucia :-\
Wnioski:
Brać szczurki z interwencji!! :D
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Hanka&Medyk »

Młode panienki ode mnie pojechały już do nowego domu :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Mishmerkes
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 19, 2014 11:46 am

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Mishmerkes »

Chcę przygarnąć szarego maluszka :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Kameliowa »

Otrzymujesz ode mnie Złotą Łopatę za odkopanie tematu sprzed dwóch lat :D

Szczurki do przygarnięcia są w dziale: http://szczury.org/viewforum.php?f=163
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ratuj szczury!”