11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Zaadoptuj szczurka z laboratorium, z wszelkich interwencji! Dostęp do działu mają wszyscy, ograniczenia dotyczące tworzenia nowych tematów.

Moderator: Junior Moderator

ODPOWIEDZ
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: xxx »

Dzięki dobrej woli pracownicy O.Z. i pomocy pewnej osoby, 11 szczurów dostało szansę na życie. Gdyby zostały tam gdzie były, prawdopodobnie rzucono by nimi o podłogę/ścianę. Jesteśmy bezsilni wobec tego co się tam dzieje, brak dowodów, niska szkodliwość czynu etc. Jedyne co możemy zrobić, to pomóc tym nielicznym, które zdecydowano się nam oddać. Są to szczurzyce które albo nie mają już rui, albo nie zachodzą w ciążę z powodu wyniszczenia organizmu... wczoraj dostaliśmy 8 takich które dopiero co wykarmiły maluszki i 3 maluchy.
Dzieciaki są w dobrej formie, ale dorosłe szczury :(

Samica 1 - stan ogólny dobry, niewielkie wychudzenie, wszy/wszoły,lekka apatia, podano Biomectin

Samica 2 - stan ogólny dobry, kreatywność, zainteresowanie otoczeniem wszy/wszoły, podano Biomectin

Samica 3 - stan ogólny : brak apatii, zaintesowanie otoczeniem, duże wychudzenie (wyraźnie wyczuwalne kości żeber, miednicy, kręgosłupa) wszy/wszoły, podano Biomectin

Samica 4 - stan ogólny : brak apatii, zaintersowanie otoczeniem, duże wychudzenie (wyraźnie wyczuwalne kości żeber, miednicy, kręgosłupa) wszy/wszoły, podano Biomectin

Samica 5 - stan ogólny: lekka apatia, zamieranie w bezruchu z powodu strachu, mocne wychudzenie
(wyraźnie wyczuwalne kości żeber, miednicy, kręgosłupa) wszy/wszoły, podano Biomectin

Samica 6 - stan ogólny : spore wychudzenie, porfiryna wokół oczu, wszy/wszoły, podano Biomectin

Samica 7 - stan ogólny dobry, ma najlepszą masę,spokojna, kontaktowa, wszy/wszoły, podano Biomectin

Samica 8 - stan ogólny : silne rzężenie przy oddychaniu, brak duszności, płyn w jamie brzusznej, podejrzenie problemu z sercem, apatia z chwilami ożywienia, wszy/wszoły podano Biomectin, Azytromycynę, Doxycyklinę, Furosemid i Enarenal.


1. boi się, ale jest ciekawa człowieka, wtula się
Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek


2. szczurka jest niesamowita :) została ostania w transporterze, przez parę sekund była wystraszona, po czym schowała się w rękawie i zaczęła chrupać, błysk lampy, mój śmiech, to że była sama , nic jej nie przeszkadzało :)
Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

3. szczurcia mocno wychudzona, spokojna, ciekawska
Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

4. spokojna, lekko apatyczna, ale ciekawska
Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;

5. bardzo wystraszona, ze stresu miała przerwy w oddechu
Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

6. spokojna i ostrożna
Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

7. spokojna, kontaktowa, zapowiada się przytulak
Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

8. szczurcia jest apatyczna, zmęczona
Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

Maluszki :
też dostały biomectin, ogólnie ich stan jest dobry, choć są za szczupłe jak na malce.
Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

razem i w klatce:
Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

Potrzebne są Domy Tymczasowe i oczywiście Domy Stałe
, wsparcie finansowe na leczenie samicy 8, odżywki itp.

NUMER KONTA:
97 1370 1109 0000 1706 4838 7312
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt- Viva! (Viva Gryzonie)
ul. Kawęczynska 16 lok 42a
03-772 Warszawa

w tytule przelewu proszę wpisać "szczurki z Zoo"


Można również pomóc wysyłając np nutridrinka, kaszki dla dzieci, inne odżywki na adres:
Magda Grubich
ul.Kilińskiego 2A/21
89-100 Nakło nad Notecią

W imieniu szczurków bardzo proszę Was o pomoc, wzięłam je, mimo kompletnego braku miejsca, nie mogłam pozwolić na to co miało je spotkać, ale nie mogę mieć ich na DT, za 3 tyg. wyprowadzam się z obecnego mieszkania i nie będę miała miejsca na kolejną klatkę. Mój oddział Vivy nie ma też środków finansowych by szczurki utrzymać/leczyć, na ten czas wszystko idzie z mojej kieszeni, a na to też nie mogę sobie pozwolić.
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Agusta »

Mój Boże... -.-
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
kurczak13
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 21, 2012 8:10 pm

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: kurczak13 »

Hej!

ja bym może wzięła te małe, bo mam jednego malutkiego łaciatka, tylko najpierw muszę sprawdzić u weta, czy łaciatek to napewno samica, bo był sprzedany jako chłopak.
Gdyby znalazł się ktoś jeszcze, kto chce jednego malucha lub dwa, to się jakoś podzielimy, bo nie upieram się koniecznie przy całej trójce.

proszę o informacje o wieku małych i tym, gdzie są na maila:
iza-kuczaj@wp.pl

pozdrawiam:
Iza
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: xxx »

1 malutka ma wstępnie dom, tej osobie kolor raczej obojętny, 2 nadal szukają, mają około 3-4 tygodnie.Są maluteńkie.

Pani nr 7 wybiera się do hanka&medyk :D

Pani nr 8 czuje sie dziś ciut lepiej, wczoraj dostała jeszcze pierwszą dawkę leków na siłę do pycha, a dziś już szamie ładnie z łyżeczki :) zaczepia by jej coś dać i ciekawie wlepia paciorki w człowieka, trzyma się z Panią nr 4, razem podchodzą w róg klatki, najbliżej biurka z minką " cześć, a kim Ty jesteś, a masz coś dobrego do jedzonka ? bo Ty jedzonko dajesz, prawda ? a Ty taka inna jesteś, tak łagodnie mówisz , my sie z koleżanką zastanawiamy czy można sie z Tobą zaprzyjaźnić " :)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: BlackRat »

Matko, jakie śliczne biedactwa :[
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: xxx »

Panie 1,2,4,5 i 8 mają domek u Satyna :D :D :D :D :D

Pani 7 szuka transportu do Warszawy, by zamieszkać u Hanka&Medyk :D

Jedna maluszka ma domek w Gdańsku, za transport podziękowania dla Satyna




Jeszcze raz dziękuję Hanka&Medyk i ol. za wpłatę na rzecz szczurków :)
oraz MarMar za pakę, o kórej dziś powiedziały mi wróbelki ;) i jeszcze raz ol. za pakę z zooplusa.


Domków szukają Panie 3 i 6, oraz dwie małe kruszynki


Mam nadzieję, że nic nie pominęłam ::) :-X
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Malachit »

Ooo jak super! A ja właśnie pisałam post, że w razie w mogę awaryjnie dt dać i w ogóle z 20 min zastanawiam się nad klawiaturą, że fakt, mam przepełnienie jak wszyscy, ale może może... na szczęście ktoś mnie wybawił :P
A wiadomo w ogóle w jakim mniej więcej wieku są dziewczyny? I jak reagują na człowieka? Gryzą czy tylko się boją?
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Marzka95 »

No no no to szybko znalazły domek :) . Trzymam kciuki i za te dwie dziewczyny.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: xxx »

Bardzo trudno określić ich wiek ::) :-\ zazwyczaj patrzę na zawartość tkanki tluszczowej, obwisłość i sprężystość skóry, wybarwienia futra ...ale u nich nie można na to patrzeć ;/ Skoro dopiero co wychowały maluchy, to wnioskuję, że są jeszcze w wieku rozrodczym, czyli na pewno mniej niż te max. 1,3- 1,5 roku (?) Pani 2 dostała dziś rujkę, są aktywne, mimo tego wychudzenia, więc pewnie mają koło roku lub mniej.

Żadna nie gryzie, boją się gdy się je trzyma ( część się trzęsie, ale wtula w człowieka) gdy wkładam rękę do klatki, prawie wszystkie podchodzą ją wąchać, usuwają się gdy chcę pogłaskać, ale też od razu podchodzą znów :) ciekawość bierze górę, powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Marzka95 »

Na pewno będzie. Wszystko na spokojnie powolutku i będzie cudownie :) . Trzymamy kciuki.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
VillGa
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 18, 2010 10:09 am

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: VillGa »

Maluchy to chłopaki czy samiczki, bo byłabym dwoma zainteresowana na DS z Wrocławia.
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: xxx »

Maluszki to samiczki, 11 szczurzyc ;) :)

Wszystkie zainteresowane adopcją osoby, proszę o PW z odp. na poniższe pytania :

1. Czy podpiszesz umowę adopcyjną, tym samym czy jesteś osobą pełnoletnią? ( mogę przesłać do wglądu na mejla)
2. Jak duża będzie klatka w której szczur/y będą mieszkały?(proszę podać wymiary klatki, najlepiej dołączyć zdjęcie) Jakie jest/będzie jej wyposażenie?
3. Jak często wybiegi, na jak długo i gdzie ?
4. Czy w razie choroby szczurek będzie miał opiekę wet. znającego się na jego leczeniu? ( proszę to jakoś uzasadnić. np. tak mam wet. który z powodzeniem leczy moje szczury bo pomógł tu a tu...itp, itd.)
5. Czym karmisz/będziesz karmić swoje szczury? (proszę wymienić konkretne marki karmy, dodatki etc.)
6 Oczywiście czy szczur będzie miał towarzystwo, w jakim wieku i jakiej płci?
7. Czy w domu są małe dzieci, inne zwierzęta?
8. Na jakiej ściółce trzymasz/będziesz trzymać szczury ?
9. Czy wychodzisz/zamierzasz wychodzić z szczurami na tereny otwarte, np park, las, pole ? bądź na dwór ( gdzie)?
10. Czy na czas Twojego wyjazdu, szczur/y będzie/będa miał/y opiekę zaufanej osoby wiedzącej jak się nim/i zajmować?

Samiczki 3 i 6 nadal bez DS i DT :(
Albisia ma już oczka prawie bez porfiryny, przybrała nieco.

Najbardziej przybierają maluszki, rosną w oczach, brzuszki jak piłeczki :) i rozzzzzraaaabiać ! :)
Pani 8 już prawie bezgłośna :)
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: xxx »

Pani 8 przestała rzęzić i chrumkać, jest doskonałym pożeraczem leków :) przez te przemycacze żywo reaguje na mój widok, jest opanowana i spokojna, nadal wymęczona...ale jest coraz lepiej.

Pani 6 postanowiła najwyraźniej zadrwić z pierwszego wrażenia jakie zrobiła :) dziś jako pierwsza władowała mi się w całej okazałości na ręce :) a następnie kombinowała jak wejść na klatkę i troszkę pozwiedzać ;D Porfiryny na oczku już prawie nie ma, za to pojawił się spoory brzuszek, bynajmniej nie ciążowy ;)

Pani 4 po uważnym obejrzeniu koleżanki, czy aby wróciła cała, również weszła mi na dłonie :) ma takie spokojne,mądre i przenikliwe spojrzenie, szuka kontaktu z człowiekiem.


Pani 5 zaczęła przyjmować leki, niestety prawdopodobnie ma zap. oskrzeli i lekki problem z sercem, wszystko bezgłośne, ale oddech jest inny, beżynka też sporo śpi, 3 dni temu miała przepychanki z dziewczynami, poszło o to że chciały zjeść jej leki :) ale, od tamtej pory zupełny spokój

Pani 1 ta Pani jest chyba z innej planety ;D widać po niej brak zaufania, jak i u reszty, ale czasem zrobi coś co wprawia mnie w osłupienie :) np dziś wkładam rękę do klatki, Pani 1 przygląda się, skupiłam się by poddać leki Pani 8 i nagle czuję, że Pani 1 ładuje się do rękawa mojej bluzy ::) ;D dodam, że nawet do tego który mają w klatce - nie wchodzi ::) no i nie to że wchodzi i wychodzi, ona tam się układa ??? :o ;D Nie wiedziałam cóż począć, nie chciałam jej wypychać by nie kojarzyła jakoś przykro tego faktu, no więc siedziałam z ręką w klatce :P cmokając i wołając współlokatora by przyniósł coś dobrego...w końcu wyszła, ale bardzo niechętnie :D

Zdjęcia z 24 czerwca i z dziś.

Obrazek;Obrazek

Obrazek

Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

Obrazek;Obrazek

Pani 4 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: 11 szczurzyc z hodowli karmowej w Ogrodzie Zoologicznym.

Post autor: Agusta »

Jak będę miała chwile to na początku tyg. może zmontuję jakąś paczuchę to się przyda trochę wspomagaczy ;)
Sliczne te baby szkoda że ja mam już limit wyczerpany... ::)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Anka. »

Słodkości :)
A pomyśleć, że tak nie wiele brakowało a już by Ich nie było...
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ratuj szczury!”