[Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

[Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Post autor: margot1408 »

Obrazek

Od wczoraj mam na DT 2 szczurzyce, Lusię i Lilę. Wzięłam je, bo nie miałam wyjścia, ale obecnie nie bardzo mam warunki na DT :-\

Opiekował się nimi znajomy starszy pan, ale pojawił się syn starszego pana i chce zabrać ojca do siebie do Kanady. Szczury zamierzał wypuścić do lasu (ojcu powiedział, że odda w dobre ręce ::) ). No to wiadomo, że wzięłam... Wczoraj facet przywiózł dziewczynki, były w opłakanym stanie. Było bardzo gorąco i może coś im się stało w czasie podróży samochodem (udar?), bo obie mają niedowład tylnych łapek.

Wdg. pani wet jest duża szansa na poprawę, ponieważ stópki są ciepłe i szczurzyce mogą nimi poruszać. Dostały zastrzyki przeciwzapalne i na wzmocnienie. Poza tym są lekko osłabione i zaczynamy leczenie świerzbu.

Ogólnie Lusia i Lila są ruchliwe (mimo tego niedowładu) i przyjacielskie. Starszy pan opowiadał, że wychodziły w nocy z klatki (brakuje jednego pręta w drzwiczkach) i rano znajdował je śpiące obok niego w łóżku :).
Były karmione VL, teraz dostawały coś w rodzaju Vitakraftu. Trzymane na trocinach. Mają rok i 8 m-cy, ale są małe i mysie, wielkości 3, 4-mcy. Są ze sobą bardzo związanie - cały czas się przytulają i liżą.
Mają klatkę z wyposażeniem, transporter i zapas jedzenia.

Nie jestem teraz w stanie trzymać ich u siebie, no ale oczywiście nie oddam ich do zoologa ani terraryście... Zależy mi na DS albo chociaż na DT, nawet na parę tygodni... Mogę pomóc w transporcie i prowadzić adopcję.
Z uwagi na ich kondycję (i upały) na razie tylko w Łodzi. Są leczone w Sforze na Stefana.

Lusia (nie wygląda tu najlepiej, ale jest prześliczna i maleńka):
Obrazek Obrazek
Lila (bardziej ruchliwa, ma inny pyszczek, bardziej szczurzy):
Obrazek Obrazek
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Post autor: saszenka »

Ja mogę DT zaoferować :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: [Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Post autor: margot1408 »

Poszła PM :)
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Post autor: IHime »

Jakbym mogła w czymś pomóc, np. z transportem, to dajcie znać.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Post autor: saszenka »

Dzięki IHime :D zdaje się, że póki co uda nam się opanować sytuację. Później pomyślimy o adopcji :D
No chyba, że objawi mi się sześcioszczurowa klatka... ::)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: [Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Post autor: margot1408 »

Lusia i Lila są już u Saszenki :)
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Post autor: saszenka »

Mam dziewczyny, pojechałam z nimi od razu do lekarza. Masakra! Ważą po 180 g, są bardzo zaniedbane i do połowy zjedzone przez wszoły (Lusia bardziej, ma praktycznie goły kark) - Margot, mam nadzieję, że uważałaś i Twoje bąble się nie zaraziły!
Panny dostały od razu zastrzyki przeciwzapalne i lek na robale, w poniedziałek jedziemy na kolejną wizytę. Pani dr raczej ostrożnie rokuje, ale ja uważam, że wyciągniemy je z tego, odpasiemy i jeszcze będą radosne niczym skowronki.
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: [Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Post autor: margot1408 »

Kurcze :-\. Uważałam, ale dla pewności podziałam jeszcze domestosem... Ale żeby w Sforze nie odróżniali świerzbu od wszołów??? Dobrze że zabrałaś je do swojego weta...
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Post autor: saszenka »

No ewidentnie są to pełzające robaczki, widać gołym okiem :-\
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Lusia i Lilia DT/DS

Post autor: saszenka »

Chciałam powiedzieć, że ze względu na stan nawet nie zdrowia dziewcząt, żadna adopcja nie wchodzi w grę! O ile nie wydarzy się żaden kataklizm, panny zostają ze mną. Czyli praktycznie wątek jest do zamknięcia.

To zamykam ;) /Malachit
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”