Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
GoOsiaK_71
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2012 10:27 pm
Numer GG: 8329955

Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: GoOsiaK_71 »

Pilnie szukam domu dla 3 Dumbo (American Blue, Black Berckshire oraz kremowy kapturek) , wszyscy mają około roku (sierpień, wrzesień i październik 2012 się urodziły). Szczurasy nie są moje ich właściciel wyjechał za granice i poprosił mnie o znalezienie im domu; jakoś miesiąc może dwa temu umieszczałam już tutaj w ich sprawie ogłoszenie chłopaki znalazły dom, ale okazało się że chłopak u którego były dostał paskudnej alergii i musiałam je zabrać, u mnie zostać nie mogą ponieważ też mam w domu alergików, jutro albo pojutrze muszę je oddać, wolałam żeby znalazły stały dom, ale w tym momencie nawet dom tymczasowy był by dobry. Chłopaki są wspaniałe, nie gryzą nawet jak wsadza się im palce między kratki od klatki, troszkę przestraszeni bo dużo ostatnio podróżują a widać po nich że tego nie lubią.. nie mam czasu żeby zbyt często zaglądać na to forum więc jeśli ktoś był by zainteresowany pomocą proszę dzwonić lub pisać na numer 505 005 736 postaram się odebrać o każdej porze dnia, próbowałam wstawić zdjęcia ale nie umiem. Do chłopaków mogę odsprzedać ( nie mogę oddać bo klatka nie jest moja) sporą klatkę (wysokość 85 cm, długość 60 cm i szerokość 35 cm). Kremowemu kapturkowi nie zeszło jedno jądro ale weterynarz powiedział podobno że nie będzie mu to przeszkadzać w życiu. Nie wiem co mogę jeszcze napisać.. po więcej informacji proszę dzwonić.
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: limomanka »

Wstawić chłopców na fb? Tylko potrzebowałabym zdjęcia - najchętniej na maila (limomanka@gmail.com).
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
GoOsiaK_71
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2012 10:27 pm
Numer GG: 8329955

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: GoOsiaK_71 »

UP
Awatar użytkownika
GoOsiaK_71
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2012 10:27 pm
Numer GG: 8329955

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: GoOsiaK_71 »

Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: akzi »

wiesz ze tego kaptura trzeba zoperowac ? nie moze w takim stanie zyc
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: limomanka »

Gwoli ścisłości, beżowy kaptur jest zdecydowanie standardowouszny, pozostali panowie to owszem, szczury dumbo.
Wstawię ogłoszenie na fb, ale zgadzam się, że wnętrostwo (czyli jądro wewnątrz ciała) trzeba zoperować, ponieważ często wiąże się z nowotworzeniem.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
boczek12
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 02, 2013 2:00 pm

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: boczek12 »

Fajne chłopaki:) ;D
Awatar użytkownika
GoOsiaK_71
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2012 10:27 pm
Numer GG: 8329955

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: GoOsiaK_71 »

Beżowy kapturek jest 100 % Dumbo, może na zdjęciach tego nie widać. Tak ja pisałam szczury nie są moje, ja jestem tylko osobą poproszoną o znalezienie im domu, ich właściciel chciał się ich niehumanitarnie pozbyć więc szukam im domu. Po za tym weterynarz raczej nie zaleca kastracji bo maluch jest niepewny, jest on z kazirodczego miotu i mógł by nie przeżyć narkozy. Jeśli nowy właściciel chcę poddawać szczurki kastracji to nie mam nic przeciwko, na własne ryzyko. Niestety jeśli szczurki nie znajdą domu do niedzieli to będą musiały prawdopodobnie trafić do schroniska, więc wolała bym pisać o ich adopcji a nie wadach.

Proszę was o pomoc, a nie porady weterynaryjne
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: limomanka »

ot: ten weterynarz nie jest kompetentny - przynajmniej w kwestii gryzoni. Kazirodczy miot nie ma nic do rzeczy (sporo kundelków pochodzi z takich miotów, zwłaszcza te z wpadek sklepowych ::) i narkozę przeżywają), a radzę poinformować przyszły domek, że wnętrostwo zwiększa ryzyko nowotworu jąder o 20%. Zabiegu można dokonać na wziewce, ale trzeba zoperować tego szczura.
Ogłoszenie na fb już wisi - polecam się na przyszłość.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
kamilmar
Posty: 90
Rejestracja: śr paź 02, 2013 9:19 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: kamilmar »

Witam, mógłbym przygarnąć dwóch chłopaków, ponieważ na tyle pozwala mi moja klatka, nie chcę robić tłoku ;) Najchętniej wziąłbym American Blue i Black Berckshire jeżeli istnieje taka możliwość, ponieważ jak bym wziął kapturka to zgubiłby się w tłumie moich innych szczurasów, a poza tym teraz nie mam czasu na tyle żeby go pilnować po ewentualnym zabiegu. Wymagana umowa adopcyjna ? (Jestem niepełnoletni i tu jest problem, ponieważ rodzice mają nie wiedzieć że biorę szczury - dowiedzą się po fakcie tak jak to było z ostatnim ogonem który do mnie trafił) Jakaś wizyta przedadopcyjna itp ? Poproszę o jakieś szczegóły dot. charakterku maluchów.
Ze mną: Dwalin (od 08.08.2013) Fili (od 03.10.2013) Nori (od 16.10.2013) Ori (od 20.10.2013)
Za TM: Kili, Dori, Balin
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: madziastan »

kamilmar, skoro jesteś niepełnoletni, niestety rodzice musza wiedzieć że chcesz przygarnąć szczury. Inaczej nie dostaniesz szczurów ;)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
kamilmar
Posty: 90
Rejestracja: śr paź 02, 2013 9:19 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: kamilmar »

ostatnio też tak wziąłem, coprawdaż od znajomego ale adopcja jak każda inna, rodzice dowiedzieli się jak go przyniosłem do domu i bez problemu zaakceptowali nowego futrzaka. A jeżeli bym im powiedział, to dostanę, tak ? Umowa konieczna ?
Ze mną: Dwalin (od 08.08.2013) Fili (od 03.10.2013) Nori (od 16.10.2013) Ori (od 20.10.2013)
Za TM: Kili, Dori, Balin
kamilmar
Posty: 90
Rejestracja: śr paź 02, 2013 9:19 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: kamilmar »

Sprawa wyjaśniona, tak czy inaczej wziąć nie mogę bo do oddania są tylko i wyłącznie 3 na raz.
Ze mną: Dwalin (od 08.08.2013) Fili (od 03.10.2013) Nori (od 16.10.2013) Ori (od 20.10.2013)
Za TM: Kili, Dori, Balin
Awatar użytkownika
GoOsiaK_71
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2012 10:27 pm
Numer GG: 8329955

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: GoOsiaK_71 »

Tak chłopaki do nowego domu idą tylko w 3
Awatar użytkownika
GoOsiaK_71
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2012 10:27 pm
Numer GG: 8329955

Re: Wrocław 3 chłopaków szuka PILNIE domu

Post autor: GoOsiaK_71 »

Nie umowa nie jest dla mnie konieczna, ale wizyta przed adopcyjna raczej tak, porozmawiaj z rodzicami, mam w razie czego za nieduże pieniądze dużą klatkę do odsprzedania..

Gucci- American Blue- lider grupy, najbardziej żądny kontaktów z człowiekiem, głaskania i spania na kolanach, brzuchu, plecach lub innej części ciała która jest cieplutka, najodważniejszy, całuśny, taki troszkę jak kot, urodzony we wrześniu 2012 z domowej hodowli

Nevil- Black Berkshire- najmniej kontaktowy, do człowieka raczej nie lgnie ale lubi być głaskany, najbardziej ostrożny, urodzony w sierpniu 2012 z domowej hodowli

Bąbel- Kremowy Kapturek- nie lubi być wyciągany z klatki ale jak już z niej wyjdzie to musi wszystko zwiedzić wszędzie wejść i wszystkiego spróbować, raczej nie przepada za pieszczotami, woli sobie pospacerować i pozwiedzać, najmłodszy i największy z chłopaków, urodzony w październiku/listopadzie, zaadoptowany przez to forum, dziewczyna uratowała jego mamę z zoologika przed wężem a ona urodziła kilkanaście małych, niestety młode były z kazirodczego miotu i połowa miała jakieś wady. Bąblowi nie zeszło jedno jajko, zostało w podbrzuszu, ma on chyba również skazę białkową co zauważyłam przed wczoraj w trakcie kąpieli..
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”