[KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

[KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: emi2410 »

Domku szuka dziewczynka z Wrocławia, którą wzięła xiao. Mała najprawdopodobniej przyjedzie do mnie na DT (chyba, że wcześniej znajdzie się domek ;)).

W szale twórczym wymyśliłam jej imię Clavicula - z łaciny Obojczyk 8).
Wiem tyle, że na pewno jest miłym i kochanym szczurkiem. O jej charakterze napisze więcej xiao. ;)

Tu zdjęcie Clavi:
Obrazek

Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Szukamy jak najlepszego domu. Wymagana ankieta, podpisanie umowy i wizyta przedadopcyjna.
Ankiety proszę przesyłać na PW.

1. Czy posiadasz już szczury? Jeśli tak, to ile i jakiej płci?
2. Czy posiadasz w domu jakieś inne zwierzęta? Jeśli tak, to jakie? Jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurków w tej kwestii?
3. Od jak dawna zajmujesz się szczurami?
4. Z jakiego źródła czerpiesz informacje na temat szczurów?
5. Czy udzielasz się na szczurzych forach? Jeśli tak to na jakich? Proszę o wklejenie linka do tematu o Twoich szczurkach jeśli taki prowadzisz.
6. Czy zobowiązujesz się do informowania o swoich szczurkach za pośrednictwem np. forum, maila, GG?
7. Czy masz zamiar rozmnażać szczury?
8. Ile czasu dziennie możesz poświęcać swoim szczurom?
9. Jak będą wyglądały ich wybiegi?
10. Kto będzie się zajmował szczurami podczas Twojej nieobecności?
11. Czy domownicy wyrażają zgodę na szczury?
12. Jakie wymiary ma klatka? Jak będzie urządzona? Wyślij jej zdjęcie.
13. Jakiej ściółki używasz?
14. Czym zamierzasz karmić szczury? Podaj nazwę karmy i powiedz jakie smakołyki i inne pokarmy zamierzasz dawać.
15. Czy możesz zapewnić szczurom odpowiednią opiekę weterynaryjną? Do jakiego weterynarza w Twojej okolicy zamierzasz chodzić? Czy zna się on na szczurach i czy ma doświadczenie w ich leczeniu? Proszę podać dane lekarza i adres gabinetu.
16. Czy któryś z domowników ma uczulenie na szczury?
17. Ile masz lat?
18. Gdzie mieszkasz? Podaj miejscowość i województwo.
19. Czy zgadzasz się na wizytę przed adopcyjną?
20. Czy zgadzasz się na podpisanie umowy adopcyjnej? Jeśli nie jesteś pełnoletni(a), to czy podpisze ją rodzic/opiekun?

Kto pokocha piękną kapturę? :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: madziastan »

Jak moja sp. Mamusia....
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: xiao-he »

A więc :) Dziewczynka jest bardzo miła. Jeszcze troszkę dzika, ale sie oswajamy. Potrafi ugryźć, ale lekko i już coraz rzadziej. Jest miziaczkiem, chociaż troche boi się podnoszenia, to jednak jak sie już ją weźmie to sie mizia :)
Reasumując trzeba jeszcze nad nią trochę popracować, ale jest naprawde kochana :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: emi2410 »

Hop!
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: emi2410 »

Malutka wciąż nie ma domu, naprawdę nikt nie chce przygarnąć tej uroczej klusi?
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: diana24 »

Ach ten limit narzucony prze TŻ-ta :( może jak mu pokaże zdjęcie? ;)
A w jakim wieku jest dziewczynka?
p.s. Mogę pomóc przy transporcie Kraków - Lódź :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: emi2410 »

Dziewczynka będzie miała coś koło roku, może trochę więcej. Dokładnego wieku nie znamy.
Bierzcie ją, bierzcie, bo kochana jest. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: diana24 »

A mogłabym prosić więcej słodziutkich zdjęć na maila (diana2404@wp.pl) albo PW?
Jeśli mój TŻ się zgodzi na pewno się odezwę a sprawie ankiety i dalszych szczegółów ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: emi2410 »

Hop!
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
nietoper78
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 23, 2005 2:54 am
Numer GG: 7125254
Lokalizacja: Gostynin

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: nietoper78 »

Z checia przygarne marna do moich pan tylko szczerze mowiac te 100 pytan do mnie przeraza.nie oszukujmy sie ale jak tak ma wygladac sprawa adopcji zwierzaka to 99%osob pujdzie do sklepu i sobie za te kilka zloty kupi szczura.I tu jest caly paradoks,nie chcemy aby szczury byly sprzedawane i przechowywane w bestialskich warunkach,a w pewnym sensie blokujemy adopcje potrzebujacych.Idac do schroniska podpisuje umowe adopcyjna biore psa i nikt nie wypytuje mnie jak na policji(wiem bo moj pies jest ze schroniska)A wiec tak, zglaszam swoja kandydature do opieki nad ogonkiem.Mam dwa szczury , czarny i huski dumbo, oczywiscie dwie samiczki ze zwierzat jeszcze jest pies, oraz rybki.Jezeli chodzi o psa nie robi krzywdy innym zwierzaka a z moimi szczurami bardzo chetnie sie bawi,a w szczegulnosci z pyska(dumbo).Latka(czarna)olewa psa a jak sie on nadtecza to go przegania >:D
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: smeg »

nietoper78, ale jeśli ratujesz jakiegoś zwierzaka z trudnych warunków, czasem leczysz i poświęcasz mnóstwo czasu i energii na jego doprowadzenie do porządku, to chyba normalne, że chcesz mu znaleźć dobry dom, a nie oddać pierwszej lepszej osobie, u której będzie karmiony resztkami z talerza i trzymany w ciasnej klatce ;) Czy naprawdę uważasz, że pytania o żywienie, szczurze towarzystwo i rozmiary klatki to przesłuchanie jak na policji? :) Moim zdaniem to podstawa ;) Ty wiesz, że będziesz się szczurkiem dobrze opiekować - więc przekonaj do tego też jego właściciela :) Ciężko się rozstać ze swoim wychuchanym tymczasem, uspokój krwawiące serce właścicielki i poświęć chwilę na cierpliwe wypełnienie ankiety ;)

W pytaniach z ankiety nie tyle chodzi o odpowiedzi, co o Twoje podejście. Ja wydając szczury do adopcji nie wymagam od adoptującego, żeby np. znał wszystkich weterynarzy w swoim mieście, ale pytanie o wybraną lecznicę uświadamia, że nie każdy wet zna się na gryzoniach i warto poczytać opinie na forum żeby dowiedzieć się, gdzie najlepiej chodzić w przypadku choroby szczurka.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
nietoper78
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 23, 2005 2:54 am
Numer GG: 7125254
Lokalizacja: Gostynin

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: nietoper78 »

Smeg w pewnym sensie masz racje ale nie do konca.Moje ogony sa karmione mieszanka zborz i wysuszonych owocow do tego dostaja swierze owoce, warzywa oraz zawsze maja czerstwy chleb poniewarz wapna nie lubia grysc, a kolba starcza im na jeden dzien, a wiadomo ze zabki musza scierac.Klatki mam dwie, jedna zrobiona z dwuch chomikowych(na przystosowanie ) a druga fretkowa.Nie posiadam zadnych chamakow domkow i innychdobrodziejstw poniewarz moje panie nie preferuja tego i od razu po zawieszeniu wszystko laduje na ziemi :( Szczurow mialem juz w swojej karierze ;) kilkadziesiat i mialem takie szczescie ze tylko jeden(fifi) odeszla na raka :-[ Nie wiem czy po prostu mam takie szczescie czy jest im tak dobrze ;D Jerzeli chodzi o weta to mam moim zdaniem bardzo dobrego i taniego doktora.Fifi dostawala antybiotyki, potem sterydy i za wszystko zaplacilem 25zlJest jeszcze jeden problem, amianowicie jezeli moja kandydatura przeszla pomyslnie to problem jest w dostarczeniu ogonka do mnie poniewarz mieszkam w centralnej polsce a samochodem jezdzic nie moge bo jestem po operacji kolana >:(
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: emi2410 »

Przyjmę Twoją kandydaturę jeżeli dostanę wypełnioną ankietę. Nie wydam szczura pierwszej lepszej osobie bez upewnienia się czy szczurowi będzie dobrze w nowym domu.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: smeg »

emi2410, proponuję trochę więcej uprzejmości i wyrozumiałości w stosunku do nowych użytkowników, Twoja wypowiedź brzmi dość obcesowo. Wiesz dobrze, że wcale nie tak łatwo wyadoptować dorosłego szczura, więc szkoda stracić potencjalnie dobry dom przez traktowanie kogoś z góry.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [KRAKÓW/CAŁA POLSKA] Urocza dumboszka szuka domku!

Post autor: emi2410 »

Nie traktuję nikogo z góry, nie jestem nieuprzejma, ale wyraźnie napisałam w pierwszym poście, że szukam jak najlepszego domku. ;) Ankieta, wizyta, umowa - to podstawowe kryteria adopcji, czyż nie? Nie zarzucam nikomu złych warunków, proszę tylko o odpowiedzi na pytania z ankiety. Jeśli komuś naprawdę zależy na adopcji i na pomocy zwierzakowi, a nie na kupnie w pierwszym lepszym zoologu, to poświęci te kilka minut na wypełnienie ankiety.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”